[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
DVD - SÜGIS 2004
20. september 2004 09:32
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Sügisel 2004 on ilmselgelt selge, et DVD on igati täiskasvanuks saanud nähtus. Ehk isegi pensionieas - eriti tõsised koduvideofännid väristavad juba hinge järgmise põlve diski tulekut ja sellega, nagu tänaseks selge, vääramatult kaasnevat formaatide sõda oodates. Tavaline inimene ostab oma avi-faile mängivasse odavasse pleierisse pistmiseks aeg-ajalt ka mõne mõõdukalt maksva päris-DVD ja on rahul. Ja miks mitte, igaleühele oma.

Õnneks pakub maailm valikuid. USA ja Austraalia on ka EU tingimustes endiselt olemas, Hollywoodi kodumaal on diskid endiselt meeldivalt ilusad ja odavad ning filmide teekond kinoekraanilt kodudesse kiire. Pole ka ime - kodukino teenib ju filmikompaniidele rohkem raha kui kinosaal. Ja ega Eestigi ei maga - mitu kohalikku filmi on DVD-na ilmunud (kvaliteet on küll iseküsimus) ja VHS-i ülemvõim on järjekindlalt vähenemas. Suuremad kassahitid jõuavad üsna muu Euroopaga samas tempos meilegi. Ja mitte ainult uued - kohe päris kindlalt kõigi aegade oodatuim DVD - "Star Wars Trilogy" - ilmub septembri teisel poolel meiegi poodidesse. Mul oli õnn seda 4-diskiga komplekti (täpsemalt hõbedast, laiekraanversiooniga) oma silmaga näha ja ilmselt on ta meil igati samal tasemel kui mujal maailmas. Ilma eesti tiitriteta küll.

Aga muidu on ikka veel põhiliseks tõusvaks DVD-trendiks teleseriaalid. Neid tuleb välja aina rohkem ja rohkem. Animest ei tasu üldse rääkida, Jaapani multikate fännidele võib ainult kaasa tunda. Kuid ka muud kraami vanadest kultussarjadest uute hooajaboksideni tuleb ühtlase pideva joana. Mind isiklikult, kui kedagi peaks huvitama, huvitab hetkel juba 2005. aasta algus - siis ilmuvad "Deadwood" esimene hooaeg ja "Samurai Champloo" esimene disk.

Tegelikult on teine trend veel, seegi seotud kodukinoäris liikuva suure rahaga. Nimelt ilmub nii mõnestki uuest kinotükist kaks erinevat DVD-d, ühel kinodes jooksnud, teisel teistsugune variant. Vahel on see pikem - "Sõrmuse Isanda" triloogia on kõigile tuntud näide, samalaadne on näiteks ka tulevane "Hellboy" või mõne kuu tagune "Underworld". Vahel on tegu kas siis verisema või rohkem paljast pinda sisaldava lavastajaversiooniga, seesuguste näiteks on "The Dreamers" või "King Arthur". Viimased kaks sobivad siinkohal hästi näiteks tuua ka seetõttu, et mõlema versiooni ilmumispäev on sama. Mis tähendab ostjale loomulikult vajadust eriti hoolega jälgida, mille eest raha välja käib.

Mitmed kohalikud DVD-fännid on arvanud, et nüüdseks on neil kõik vanad lemmikud olemas ja uusi ostukiusatusi tekib vaid paaril korral kvartalis. Ohh, oleks see siis vaid nii... Esiteks on moodsal ajal mitmel ajakirjal DVD-d küljes, üsna korralikud seejuures, mistõttu olemasolevate nimekiri kipub vägisi pikenema. Lisaks tuleb nii mõnestki vanast filmist välja ülikvaliteetseks taastatud pildi- ja heliga komplekt. Vahel ei ole mõni selline film isegi isiklik lemmik, kuid kuna tegu vaieldamatu klassikaga ja lisakraam äärmiselt muljetavaldav, on ostukiusatus suur, heaks näiteks "Robin Hood" või tulevane neljadiskine "Gone With The Wind". Või miks mitte detsembris ilmselt meilgi ilmuv kümnekettane (!) "Matrixi" boks, mille suhtes olen ise veel väga kahtleval seisukohal... Kaua võib. Kui siia lisada uute ja heade filmide (neidki ju linastub - "Sky Captain", "I, Robot", "The Incredibles", "Shrek 2", "FotR:RotK") tulevased DVD-d ning mõned animeseriaalid, mille esimese diskiga ühes olnud boks järgmiste ketastega täitmist vajab, on selge, et DVD-de ostmisele lõppu niipea ei tule.

Aga mis saab siis kui paari aasta pärast uus hi-res kodukinoketas turule tuleb? Kas siis peaks kõik oma senised DVD-d uutega asendama? Maitse asi, kuid mina seda tõenäoliselt ei tee. Muidugi, ilmselt on seesuguseid mängivate ja näitavate aparaatide koju tekkimine paratamatu. Üsna tõenäoliselt ostan tolles kauges tulevikus endale ka mõned oma lemmikud, mille suurema resoga vaatamisest uue elamuse saab, "Viienda elemendi" näiteks. Kuid olgem ausad - heli on juba praegu sellisel tasemel, et midagi veel suurepärasemat soovides tuleks mõni lisakõrv siirdada. Mis aga pilti puutub... Suurem osa filme koosneb ju tegelikult rääkivatest peadest ja mul isiklikult pole küll erilist vajadust iga nahapoori üliselgelt imetleda. Aga eks igaühele oma, valikuvõimalus on alati kasuks.

Autor: Ivar
ivar@utv.ee

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee