[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
DVD-mängija tsenseerib seksi ja vägivalda
10. mai 2004 09:46
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia72

Maailma suurim jaekaubanduskett Wal-Mart pakub umbes 70 dollari eest DVD-mängijat, mis lõikab filmidest välja alasti- ja vägivallastseenid ning ropendamise.

Elektroonikafirma RCA DVD-mängija kasutab tarkvarafirma ClearPlay videotöötlustarkvara. ClearPlay toimetajad on DVD-mängijasse programmeerinud koodid, mille abil mängija jätab vaatajale vastumeelsed stseenid näitamata.

Kasutaja saab neljateistkümne kategooria järgi (alastistseenidest narkootikumide tarvitamiseni) valida, milliseid episoode ta eelistab mitte näha. Filtrid «lõikavad» ebasoovitavad lõigud filmist välja nii puhtalt, et neid nagu polekski kunagi olnud.

Filmi «Terminator 3» aktiveeritud alastistseenide-filtriga vaadates näeme eemalt alasti Arnold Schwarzeneggerit kõrbes kükitamas. Kuid enne, kui tänane California kuberner püsti tõusta ja tagapalged paljastada jõuab - nagu see filmi «tsenseerimata» versioonis juhtub -, näitab kaamera suures plaanis tema nägu.

Tihti on kärped märkamatud, kuid võib juhtuda, et vaataja jääb teleriekraanilt näiteks Johnny Deppi hääletult liikuvaid huuli vaatama: «Kariibi mere piraatidest» on tema sagedane vägisõnade tarvitamine välja lõigatud.

ClearPlay DVD-mängija on juba ostes varustatud 100 eelhäälestatud filtri ja laia filminimede valikuga. Lisafiltri saab ClearPlayst tellida. 20 dollari eest aastas saab ligipääsu filtritele, mis kehtivad filmidele, mille DVDl väljaandmisest on möödunud vähemalt 90 päeva. Kes tahab tsenseerida filme niipea, kui need DVDna välja antakse, peavad aastas maksma 49 dollarit.

Uus DVD-mängija on juba langenud filmitööstuse kriitikatule alla. Filmi «Traffic» re˛issöör Steven Soderbergh ja Ameerika re˛issööride ühing kaebasid ClearPlay kohtusse, väites, et tarkvara muudab filmi sisu ClearPlay toimetajate nägemuse järgi, võimaldamata publikul seda ise vaadata ja hinnata. Vastaspool aga kinnitab, et vaatajal on juba ammu olnud võimalus filmi kiiremini edasi kerida või heli välja lülitada, nüüd on kontrolli vaid hõlbustatud.

Kuidas uus toode vastu võetakse, pole veel selge, kuid ClearPlay kavatseb tuleval aastal turule tulla tehnoloogiaga, mis tsenseeriks ebasoovitavaid stseene ka kaabeltelevisiooni programmidest. Meenutades tänavuse Super Bowli ajal toimunud Janet Jacksoni skandaalset topless-etteastet, võib uuele tootele ennustada vähemalt suurt tähelepanu.

www.clearplay.com
SL Õhtuleht

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee