[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
«Viimse reliikvia» DVD jõuab lõpuks poodidesse
26. jaanuar 2004 08:42
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia4

«Tehnilist tööd oli natuke rohkem, kui eeldasime. Tegemist on meie poolt tehtava esimese DVDga,» vabandab Tallinnfilmi juhataja Margit Vremmert, miks kahe aasta eest töösse läinud «Viimse reliikvia» DVD-variandi tegemine nii pikale venis.

«Seal on palju tõlkeid, kodeerimist, igasugust tehnilist tööd, millega me ei osanud arvestada, et see nii kaua aega võiks võtta,» õigustab Vremmert. «Viimse reliikvia» DVD lisadeks on subtiitrid kuues keeles, stseeni valik, 52 minutiline dokumentaalfilm «Igavene reliikvia», intervjuud Agnese ja Gabrieli osatäitjatega, pildigalerii ning proovivõtted erinevate näitlejatega.

SL Õhtuleht

«Mina olin see, kes palgati kokku panema DVD lisamaterjale, samuti intervjueerisin osatäitjaid ning kaadritaguseid tegelasi dokfilmi tarbeks, mis sai valmis juba aasta tagasi. 2002. aasta kevadel, kui film jõudis taas restaureeritud kujul kinoekraanidele, tehti intervjuud ka Gabrieli ja Agnesega,» räägib MPDE levi-juhi assisent Timo Diener. «Minu tööga jäädi rahule ja see võeti vastu.»

Tallinnfilmi juhatuse endise esimehe Hillar Parkja sõnul pidi «Viimse reliikvia» DVD-variant esialgsete plaanide kohaselt välja tulema 2002. aasta sügisel (2002. kevad oli filmi taasesilinastus). «Ma ei saa aru, miks ta venima on jäänud?» küsib Parkja ja lisab, et isegi filmi restaureerimine ei võtnud rohkem aega kui neli või viis kuud. «Aga tehnoloogiliselt on see hoopis keerulisem töö kui DVD tegemine.»

Parkja näeb projekti venimises hoopis organisatoorseid probleeme. «Tegin neile ettepaneku projekt lõpuni viia,» ütleb Parkja, kes lahkus Tallinnfilmi juhatuse esimehe kohalt 2002. aasta lõpus. «Aga nad põlgasid selle millegipärast ära. Oleksin heameelega selle lõpuni vedanud, sest olin ju välja hüüdnud, et «Viimse reliikvia» DVD-variant on 2002. aasta sügisel väljas. Olen nüüd väga lollis olukorras, et kunagi sellised vekslid välja käisin.»

DVDsid ja videoid tootva ning levitava firma V&K Holding juht Ivar Vendelin ütleb, et ühe DVD väljalaskmine võtab aega kuni pool kuud. «Me andsime filmi «Vanad ja kobedad» DVD-variandi koos lisadega välja paari nädalaga.» Seepeale ütleb Vremmert, et «Vanad ja kobedad» ning «Viimne reliikvia» pole oma lisade poolest üldse võrreldavad.

«Asjad ilmuvad siis, kui nad ilmuvad. Arvan, et ega keegi pole sellepärast kaotanud. Pole vahet, kas DVD oleks ilmunud eelmisel nädalal või ilmub nüüd paari nädala pärast,» leiab «Viimse reliikvia» DVD-variandi levitajafirma DVD 2002 projektijuht Renee Meriste. «Sellist projekti ei tehta äri pärast - tegemist on kõigile tuntud ja juba klassikasse kuuluva filmiga.»

«Viimse reliikvia» DVD-variant, mis peaks paari nädala pärast poodidesse jõudma, maksab 350 krooni. Esialgne tiraaz on 3000.

SL Õhtuleht
Jaanus Kulli

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee