[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
ETV annab välja DVD «Wikmani poisid»
15. detsember 2003 09:32
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia5

Selle nädala lõpul jõuab poodidesse ETV ekraanil jooksnud seriaali «Wikmani poisid» DVD, mis sisaldab üle kuue tunni Jaan Krossi samanimelise teose ekraniseeringut.

ETV produktsioonijuhi Kristel Marani sõnul on tegemist mahuka, pea aastase projekti valmimisega.

Idee panna seriaal «Wikmani poisid» DVD-le tuli Marani sõnul sellest, et 1995. aastal valminud menuka seriaali kohta on tihti uuritud, miks seda pole VHS-kassettide peal. «Kuna «Wikmani poiste» kohta on meilt küsitud ka, millal see DVD-le jõuab, siis panimegi kõik ühte kohta kokku.»

Tema sõnul ei mahtunud pikk seriaal ühe DVD peale ära, seetõttu tuli teha kaksikplaat. Lisamaterjalidena on DVD-l kaasas 20-minutine dokumentaalfilm «Mitte ainult ühe kooli lugu», mille on teinud 2003. aasta kevadel Kaidor Kahar ning kus oma mälestusi ja arvamusi jagavad peaosatäitjad (Mait Malmsten, Liina Olmaru jt), tegijad (re˛issöör Vilja Palm) ja autor Jaan Kross jt.

Rohkelt lisamaterjali

Näiteks meenutab seal Marko Matvere, kuidas ta pidi võtete ajal tihemini habet ajama, sest oli vanem kui teised osatäitjad. DVD-l on ka tekstilist lisamaterjali Eesti esimese iseseisvusperioodi, Jakob Westholmi kooli ja Jaan Krossi kohta.

ETV loodab «Wikmani poiste» DVD-le suurt menu ja mitte ainult Eestis, vaid mujalgi Euroopas. «Populaarsust võiks see koguda ka väliseestlaste seas, kes on eesti keelt hakanud unustama, sest kaasas on ka eestikeelsed subtiitrid,» sõnas Maran.

Kuues keeles

Lisaks on Marani hinnangul DVD oluline ennekõike seepärast, et «Wikmani poisid» peegeldab Eesti ajalugu ja üht olulist tahku kirjanduses, mida võiks ka laiemalt levitada. Subtiitreid on ühtekokku kuues keeles - eesti, inglise, vene, soome, rootsi ja saksa keeles.

Osi on DVD-l kokku 12, kogupikkusega ligi seitse tundi. Helilooja Sven Grünberg töötles aga selle tarvis oma 1994. aastal seriaalile loodud originaalmuusikat.

DVD jõuab poodidesse selle nädala lõpul ja hakkab maksma umbes viissada krooni. Järgmisel aastal plaanib ETV DVD-l välja anda filmid «Noor pensionär», «Mehed ei nuta» ja «Siin me oleme».


Postimees

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee