[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
«Reliikvia» tuleb väärt lisadega
31. oktoober 2003 08:49
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia0

Aasta lõpp tõotab tuua peo ka kodumaise filmiklassika austajate õuele - DVD-plaadile jõuab lõpuks «Viimne reliikvia», mis restaureeritud kujul taasesilinastus juba poolteist aastat tagasi.

Ka see DVD nagu «Nimed marmortahvlilgi» sisaldab tüsedat lisamaterjali. Nii on sellel 10-minutiline unikaalne arhiivilõik «Reliikvia» proovivõtetest 1968. aastal.

Eesti Kinoliidu abiga leitud helita filmikatkes proovitakse muu hulgas Gabrieli ja Ivo rolli Bruno Oja ja Leonhard Merzinit, vend Johannese rolli Einari Koppelit ja nunn Ursula ossa Luule Komissarovit. Kokku on proovivõtteid kolmest erinevast Agnesest ja neljast Gabrielist.

Spetsiaalselt DVD jaoks vändatud 52-minutilises dokumentaalfilmis «Igavene reliikvia» meenutavad Kalju Komissarov, Arvo Valton, Eve Kivi jpt osalised filmi sündi. Sellele lisanduvad näitlejate intervjuud taasesilinastusjärgselt pressikonverentsilt, treiler ja pildigalerii. Film on vaadatav inglis-, saksa-, vene-, läti-, soome- ja eestikeelsete subtiitritega. Väljaandjaks on DVD 2002.

Tallinnfilmi juhataja Margit Vremmerti kinnitusel on «Viimne reliikvia» Tallinnfilmi suurim müügihitt. Filmi videokassetti on müüdud rohkem kui 6000 eksemplari, aastas läheb kaubaks keskmiselt 500 kassetti.


Postimees

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee