[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Hinnalimbo
30. september 2003 14:37
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia3

Selles, et DVD on massidesse jõudnud, pole vist põhjust kahelda - kui juba Eestis võib lettidelt leida kohaliku tootja DVD-sid, mille hind 99 krooni, siis mis see muud on kui massidele mõeldud toodang.
Tõsi küll, kvaliteedilt ei kannata enamus selliseid kettaid mingit kriitikat, tehes DVD-le kui kodukinolisele hetke ülimat kvaliteeti pakkuvale formaadile lihtsalt antipropagandat. Siiski, kui kvaliteet ei huvita ja DVD-d mängiv agregaat ootamatult käeulatusse tekkinud, saab ju selliseltki filmi ära vaadata. Eks igaüks teab ise, millega rahuldub.

DVD-de hinnad on vaikselt alanenud ka mujal maailmas. Isegi USA-s, kus nad tegelikult pole ju kunagi (erandid välja arvata) eriti kopsakad olnudki. Täiesti korralike kahekettaste spetseditsioonide eeltellimishinnad jäävad täna isegi allapoole 20 dollari piiri, mis peaks olema täiesti mõistlik taks.

Uudised aga räägivad, et DVD-de hinnad pole veel sugugi oma äärmusteni jõudnud. Uued uudised 20th Century Foxilt pajatavad, et too kompanii on turule toomas tervet hulka eriti odavaid DVD-sid, osadel neist filmid, mis näiteks USA-s varem ilmunud polegi.

Niisiis, 16. detsembril ilmuvad USA-s Foxilt DVD-d filmidega Dog Soldiers, The Adventures of Ford Fairlane, Hard Cash, The Pick-Up Artist, Derailed, Greenmail, The Terrorists, Only the Strong ja The Circuit. Kõikide ketaste hinnaks on välja kuulutatud $9.95, mis netipoodides peaks tähendama veel paari dollari võrra madalamat hinda!

Midagi sarnast on Foxil koostöös Pathégaplaanis ka vanas heas UK-s. Juba 6. okoobril ilmub neilt terve riit £5.99-hinnalisi diske. Nimetused on: Office Space, A Troll In Central Park, Body Shot, Bushwacked, Johnny Dangerously, Larger Than Life, No Escape, Polish Wedding ja Red Sun Rising. Ükski neist pole sealkandis varem ilmunud.

Antud diskid on tõepoolest äärmiselt odavad, mistõttu neil ilmselt peale filmi enda muud midagi leida pole. Ehk siis, kasutades inglise keeles levinud ja jäätisemaailmast pärit väljendit - tegu on "paljaste vaniljediskidega". Siiski, Fox on tuntud oma DVD-de kõrge kvaliteedi poolest. KUI need kettad tõepoolest korralikku pilti ja heli pakuvad, siis, tegelikult... Miks mitte. Mõne kaheksadollarise filmi võiks ju isegi ehk koguneva tellimuse sappa pookida...

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee