[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
«Nimed marmortahvlil» jõuab kodukinno
16. september 2003 17:40
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia20

Mängufilm «Nimed marmortahvlil» jõuab kuu lõpul viietuhandelises tiraa˛is DVD-plaadina müügile Eestis ja Soomes.

«Esimest korda Eestis, ennekõike kuulmispuuetega inimestele mõeldes, varustame DVD-variandil filmi eestikeelsete subtiitritega,» rõhutab mängufilmi «Nimed marmortahvlil» produtsent Kristian Taska. «Ma ei tea küll, kui palju on Eestis kuulmishäiretega inimesi, kellel on DVD-mängija, aga samas võiks subtiitreist saada tava Euroopa Liidu kena eeskuju järgimisel.»
Taska Filmi produtsendi Kristian Taska sõnul tahetakse 5000 DVD-plaati müüa lähima paari aasta jooksul. VHS-kassetina loodetakse filmi Eesti turul müüa 10 000 - 20 000, Soomes 5000 koopiat. Lepingu filmi turustamiseks ja levitamiseks allkirjastasid eile Taska Film ja V&K Holding.

Projekti rahastab maailmas väljakujunenud tavade kohaselt levitajafirma ehk siis V&K Holding. «Ennekõike korjavad nad müügi pealt tagasi oma raha ja kui see on tagasi saadud, läheb ülejäänud kasum jagamisele V&K Holdingu ning erinevate tootjate vahel,» selgitab Taska.

Samas ei soovi ta kommenteerida, kui palju loodab selle projekti pealt teenida Taska Film. Küll möönis Taska, et DVD-plaatide ja VHS-kassettide eduka müügi puhul võib arvestada kasumiga.

Eestis levitatavatel VHS-kassettidel subtiitreid ei ole, põhjanaabritel on kassettidel soomekeelne tõlketekst.

DVD-variandis on filmi võimalik vaadata nii eesti, soome, vene, inglise kui ka rootsi keeles. DVD sisaldab hulgaliselt lisamaterjale, alates lavastaja Elmo Nüganeni kommentaarist kuni vaegkuuljatele mõeldud eestikeelsete subtiitriteni.

Kristian Taska sõnul saab DVD-plaat veel eraldi helikanali, mis tähendab, et inimene võib vaadata filmi nii tavaheliga kui ka lavastajapoolsete kommentaaridega. Viimasel juhul on filmi heli vaid taustaks ja lavastaja selgitab iga stseeni puhul, kuidas see sündis, millised olid ühe või teise näitleja karakteri arengud, mis jäi stseenist välja, miks üks või teine stseen on just niimoodi monteeritud. «See oleks justkui poolteisetunnine ekskursioon läbi selle filmi,» leiab Taska.

Lisaks on DVDl ka pooletunnine dokumentaalfilm mängufilmi «Nimed marmortahvlil» tegemisest, mis on toodetud koostöös ETVga ja mille re?issööriks on Anu Aun.

Taska Filmi eelmise aasta kasum oli natuke alla 100 000 krooni, mis Kristian Taska sõnul tähendab firma edukat nulli jõudmist. «Mis puudutab Soome poolt, siis seal panime kinolevi peale küllaltki palju turundusraha ja eelkõige nüüd videolevi pealt on meil lootust seda tagasi saada,» ütleb Taska.

Mängufilmi «Nimed marmortahvlil» tootma hakates oli Taska Filmi kasutada ligikaudu 2 miljonit krooni. «Mis ei tähendanud, et ühel päeval oleksime pidanud 2 miljonit krooni korraga letti panema,» selgitab filmi produtsent. «Kuna film läks kinos hästi, oli võimalik osa arveid maksta ka siis, kui esimesed piletitulud hakkasid sisse tulema. Jah, kui film oleks läbi kukkunud, oleks firma saanud 2 miljonit kahjumit.»


SL Õhtuleht
Jaanus Kulli

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee