[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
LiteOn, filmipiraadi videomakk
26. august 2003 00:50
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia70

Internetist tõmmatud DivX-filmi vaatamiseks pole enam arvutit tarvis: hoopis paremini sobib selleks võrgukaubamajades umbes 2000 krooni maksev DVD-MP3-mängija.

LiteOn LVD-2001 on sõbralik videomängija. Seadet on niisama lihtne töökorda seada kui iga teise DVD-mängija juhtmeid ühendada. Kasutaja mugavuse seisukohast märksa tähtsam on aga tarkvara uuendamise võimalus - DivX-filmiformaadi täiendusi ja uusversioone ilmub nagu seeni pärast vihma. Ilma aga uusi fime vaadata ei saa.

Et tarkvara uuendada, tuleb tootja kodulehelt tõmmata fail uue tarkvaraversiooniga ning see laserplaadile küpsetada (loomulikult tähendab see lisainvesteeringut arvuti CD-kirjutaja näol). Kui tarkvaraplaat valmis, pole muud, kui see videomängijasse pista: edasine käib automaatselt. Kogenud tegijal ei tohiks tarkvara uuendamisele kuluda üle viie minuti.

LiteOn LVD-2001 on regioonivaba, tõsi, mitte küll poest ostes. Regioonikaitse eemaldamiseks pole vaja pikalt häkkida, salamenüüle pääseb ligi, kui puldil vajutada alguses Open/Close ning siis [2], [9], [6], [0].

Ekraanile ilmunud salamenüüs saab liikuda puldi nooleklahvide abil. Kui valida menüüst «All region» ehk kõik regioonid (kood 0), ei pruugi seade mõnda piirkonnakoodiga kaitstud DVDd mängida, kuigi teoreetiliselt see nii olla ei tohiks. Sel juhul tuleb naasta salamenüüsse ning sätteid muuta.

LiteOn'i pilt ja heli on head, ka kahtlasemat päritolu DVD-plaate mängib ta häireteta. Foto-CDdega on aga lugu pisut teine: pildid avanevad küll häireteta, kuid neljamegapikslised pildid näevad teleekraanil välja tunduvalt kehvemad kui arvutikuvaril. Loomulikult, teleka ekraan ongi kehvem. Mälukaardilt piltide vaatamine nõuab aga oluliselt rohkem aega. Loodetavasti saab mõni tulevane tarkvarauuendus sellest aeglusest ometi võitu.

Katsetused näitavad, et DivX 3.11-kodeeritud filmidest ei mängi seade iga neljandat. DivX 4.12-, 5.02-, 5.05- ning Xvid 4 puhul probleeme ei teki. Kahjuks ei toeta LiteOn LVD-2001 subtiitreid, olgu need siis.srt- või.sub-formaadis. Loodetavasti parandab LiteOn selle probleemi järgmise tarkvarauuendusega.


Pilt:

10-bit/27MHz Video DAC

Formaadid: DVD-Video, VCD, SVCD, CD, CD-R, CD-RW, DVD-R

MPEG-4 (DivX versioon 4 ja 5), MPEG-2, VCD, MPG

Digital Photo Browser


Heli:

Toetatavad formaadid: muusika CD, MP3, WMA

DolbyR Digital (Dolby AC-3) ning dtsR Digital väljundid


Poolt ja vastu:

+ mälukaardi lugeja fotode vaatamiseks

+ toetab enamikku levinud digivideo formaate

+ tarkvara kerge uuendada

+ hind umbes 2000 krooni

- ei keri DivX-filme edasi ega tagasi

- DVD-lugeja teeb valju häält

- ei toeta subtiitreid

Allikas:
Autor: Timo Teder
SL Õhtuleht

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee