[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Soome toll avastas 1500 võltsitud DVD-plaati
11. august 2003 09:16
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia0

Soome toll avastas lennukiga Bangkokist Soome saabunud 35-aastaselt austraallaselt 1500 piraat DVD-plaati, mis on uueks rekordiks, kirjutas Helsingin Sanomat.
Austraallane maksis trahvi ära ja jätkas hiljem lendu Iirimaale Dublinisse. Ühtegi Soome filmi piraatplaatidel polnud ning Soome tolli arvates polnud plaadid mõeldudki Soome turule.

Konfiskeeritud DVD-plaatidel olid valdavalt uued filmid: Terminator 3, Hulk, Kiired ja vihased 2 (2Fast 2Furious), Charlie inglid : Täie rauaga, Matrix Reloaded ja teised.

Autoriõiguse järelevalekeskuse jurist Ilkka Vuorenmaa sõnul on vahejuhtumi puhul tähelepanuväärne see, et tegemist oli filmidega, mis pole DVD-plaadil veel üldse ilmunud.

Soomes on osad neist filmidest hetkel kinodes, kuid mõned alles tulekul.

Eestis kinodes linastuvad nendest hetkel Charlie inglid: Täie rauaga, Terminator 3, Matrix Reloaded. Hulki saab vaadata järgmisest nädalast, Kiireid ja vihaseid 2 alates augusti lõpust.

Illegaalseid CD-plaate on toll avastanud aastate jooksul tuhandeid, kuid nädalatagune vahejuhtum viitab uuele trendile – piraatplaatide valmistajad on hakanud tegema DVD-sid, kuna üha rohkem inimesi on juba DVD-mängijate omanikud.


Postimees Online

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee