[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Elas kord Metsikus Läänes üks mees...
23. juuli 2003 12:04
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Sergio Leone western "Once Upon a Time in the West" on üks äärmiselt-äärmiselt, ma rõhutan, ÄÄRMISELT-ÄÄRMISELT vinge kinotükk. Metsiku Lääne lugudest rääkimata. Raudtee rajamisega seotud ja magusa maatüki pärast peetavast madinast pajatav film on sedavõrd cool, et selle kõrval on Neo nagu pehkinud halust nüri noaga välja vestetud Pinocchio.

Kus filmis kõlab veel sedavõrd verdtarretav Charles Bronsoni suupillikääksatus? Kus näeb veel sedavõrd palju higiseid ja koledaid inimesi? Kus on Henry Fonda veel sinisemate silmadega ja Claudia Cardinale veel suurema dekolteega? Kus näeb veel pinevamaid ja pikemaid pilke? Kus filmis võiks absoluutselt iga tegelaskuju suust pigistatud lause aforismikogumikku ära trükkida?

"Ma pole kunagi usaldanud mehi, kes kannavad korraga trakse ja püksirihma..."

Kui miski on klassika, siis see film.

Ja ta jõuab novembris DVD-le.

Topeltdisk sisaldab hulgaliselt huvitavat. 165 minutit pikk film ise on igati
restaureeritud, DD 5.1 heli kõrval on ka originaalne monotrack puhastatud kõigest kõrvalisest, kommentaariribal kuuleb tervet hulka filmiga seotud inimesi.

Teisel kettal on mitu dokumentaali. Üks ja lühem räägib raudtee mõjust
Metsikule Läänele. Ülejäänud kolm ja pikka pajatavad nii Sergio Leone karjäärist
kui kõikmõeldavast käesoleva kinotükiga seotust. Dokumentaalides saavad sõna
näiteks John Carpenter, John Milius, Alex Cox, Claudia Cardinale, Bernardo Bertolucci, Gabriele Ferzetti, operaator Tonino Delli Colli, Leone biograaf ja filmiajaloolane Sir Christopher Frayling ja paljud teised.

Kaanepilt, mis siin näha, on filmi Euroopa versiooni kaaneks. Loodan tõsiselt, et õiget kiirust ja pikkust pakkuv NTSC ja USA versioon saab sama stiilne.

Olen korduvalt kirjutanud, et november on ALATI kõige karmim tõsiste DVD-de ilmumise kuu. "Two Towers", "Indiana Jones", "Finding Nemo" ja "Once Upon a Time in the West" panevad kollektiivselt rahakotile ikka päris tõsise põõna...

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee