[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
«Nimed marmortahvlil 2» pole Nüganenilt oodata
17. detsember 2002 12:56
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia0

Aasta meeskonna üks juhte, «Nimed marmortahvlil» lavastaja Elmo Nüganen, millal ilmub DVD filmiga?
Plaan on, et järgmisel sügisel. Mõeldud oli nii, et kui film oli tänavu novembris kinodes, siis aasta pärast on ta DVD-l ja VHSil, ning veel aasta pärast ETVs.

Kas DVD-l on ka lavastaja kommentaaririba?
Sinna tuleb film filmitegemisest ja mõned episoodid, mis on filmist terviku kaalutlustel välja jäänud. Need olid iseenesest toredad episoodid, naljakadki. Nii et lisamaterjali tuleb juurde.

Neid ei panda filmi endasse sisse, vaid need jäävad eraldi?
Eraldi, film jääb samaks, pooleteise tunni pikkuseks. Ehkki materjali oleks ka tunduvalt rohkem, aga film oli algusest peale plaanis 90 minutit pikk. Sel olid omad kaalutlused. Eelkõige, et ta jõuaks ka teistesse rahvustelevisioonidesse. Tõenäosus, et kedagi võib huvitada kahetunnine, väikese riigi tundmatute tegijate film, on väga väike. Poolteist tundi on optimaalne aeg.


Millest on teie järgmine film?
Eks me arutanud oleme. Aga kõigepealt võiks natuke maha rahuneda ja mitte tulistama hakata - Hollywoodi kombel, et kohe «Nimed marmortahvlil 2» otsa. Äkki leiame veel ühe uue, huvitava teema, mis meid kõiki erutab.

«Nimed…» edu saladus on see, et vajadus selle järele oli meie kollektiivses alateadvuses olemas. Võiks olla veel midagi, mis oleks poliitikaväline, aga samas eesti rahvast ühendav. (PM)

Postimees

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee