[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Peegelmask ja Huntide Vennaskond
1. oktoober 2001 13:00
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Viimasel ajal on hakanud ette sattuma aina enam visuaalseid ja huvipakkuvaid kinotükke, mis sugugi USA-st pärit pole. Pole ju ka tegelikult ime, on ju ameerikagi kinotööstus aina enam mujalt ideid laenamas - kipub juba raske olema leida kinotükki, kus Woo või Wu Pingi mõjusid ei kumaks.

Kuid filmid, mis mulle huvi pakuvad, ei kipu tulema üleüldse ainult Hong Kongist. Jaapani "Audition", "Battle Royale" ja "Avalon", Mehhiko "Amores Perros" ja briti "Memento" on asjad, mida kindlasti ära näha soovin, seejuures soovitavalt DVD-lt. Ka prantslastelt on tulnud ja tulemas päris mitu maiuspala...

Täpsemalt on filme, mida vägagi heal meelel vaataks, kaks - septembris 2001 esilinastunud "Vidocq" ja aasta algupoolel kinodesse jõudnud "Le Pacte Des Loups".

"Vidocq" on hetkel tuliuus ja ülimalt efektne, "From Helli" ja "Sleepy Hollow'" esteetikat "City of Lost Childreni" visuaaliaga segav sajanditetagune fantaasiakriminull peegelmaskiga mõrvarist, peaosas Gerard Depardieu. Soovitan tungivalt leida netist filmi kodulehekülg ja treilerid!
Ja muuseas, kodulehekülge lähemalt uurinuna selgub, et loo lavastaja Pitof on vastutav nii "The Messengeri", "Delicatesseni", "The City of Lost Childreni" kui "Alien IV" visuaalefektide eest. Antud film on tema esimene mängufilm lavastaja rollis, kusjuures samas ilmselt esimene ekraanidele jõudnud digitaalkaameraga salvestatud mängufilm üldse.

Teine film, mille nime ingliskeelne variant on "Brotherhood Of The Wolf", paigutub samuti ajalukku, täpsemalt 18. sajandisse. Gevardoni lähistel möllab salapärane elukas, tappes naisi ja lapsi. Kohalikud peavad teda deemoniks. Sellega ei nõustu laia profiiliga teadlane Chevalier de Fronsac (Samuel le Bihan), kes saabub lõpuks tabatud elukat uurima. Kaasas on tal indiaanlasest saatja Mani, loodusemees ja võimas võitleja. Järgneb aktsiooni, romantika, saladuste ja konspiratsiooni segadik, mis viib üsna karmi lõpplahenduseni.

Sedagi filmi on üks netiarvustaja iseloomustanud kui kesk "Sleepy Hollow'd" ristatud filme "Matrix" ja "Dangerous Liasons". Seega midagi nii aktsiooni- kui kostüümidraamade asustajaile, ehk siis inimestele, kellele meeldivad visuaalselt kaunid kuid morbiidsevõitu filmimuinaslood. Ehk siis minusugustele... :-) Taas kord - kui treilerit uskuda, on tegu VÄGA cooli kraamiga.

Kuna karta võib, et need filmid meie kinno ei saabu, jääb ainsaks korralikuks vaatamisvõimaluseks ikkagi vaid DVD. USA-s need filmid siiski linastuvad, kuid alles pikalt peale kodumaist esilinastust ("Loups" näiteks 1. detsembril 2001) - vaja ju luua ingliskeelne heliriba. Loomulikult saab DVD ilmumishetkeni kuluma veelgi enam aega...

Kuid DVD-sid ilmub ka Prantsusmaal. Ja "Le Pacte Des Loups" ongi seal peagi tulemas, kusjuures kahel kujul. Kuigi juba kahekettanegi spetseditsioon on võimas, ilmub ka kolmediskine. See aga on juba midagi, mis oma boonusraamatu ja supervälimusega kaunistaks küll iga DVD-riiulit...
Kahjuks on ilmselt asjal üks valus miinus juures - prantslased ei lisa tavaliselt oma DVD-dele inglise tiitreid, heliribast rääkimata. Seetõttu jääb üle vaid kadestada noid, kes selleski keeles kodus... Plaat aga igatahes ilmub juba 7. novembril ja osta saab seda kasvõi Prantsuse Amazonist. Ja kes ostab, näidaku mulle ka!... :-)

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee