[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
DVD odüsseia 2002
8. oktoober 2001 12:59
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia18

Aastalõpp läheneb ja on aeg hakata huvi tundma, mida DVD-huvilistele järgmine, 2002. aasta kaasa toob. Üritus, kus pilt esimese suurema selguse saab, on juba aastaid "Dave's Studio Day", ettevõtmine, mida juba 16 aastat korraldab Californias asuv kauplus, mis niigi lisaks tavainimestele ka sealsete kinokuulsuste lemmikostupaigaks. Stuudiopäeval aga kutsub omanik (nagu ta on seda teinud juba kaua enne DVD aegu) kohale ka kõigi suuremate kinokompaniide esindajad, pakkudes nii pressile kui igale kohaletulnule võimaluse ise ja otse algallikast kuulda saada, mis järgneva aasta jooksul plaanis.

Selge siis, et tolle ürituse netikajastused on tõepoolest paigad, kust esimesena tulevikus toimuvast aimu saab. Ja nagu mitmel korral varemgi, püüan ma nüüd lühidalt huvitavama kokku võtta.

Ajad muutuvad. Nüüdseks on selge, et iga uus film saab DVD-l välja antud, kusjuures üpriski tõenäoliselt ohtra lisakraami saatel. Ka vanadest hittidest on enamus saadaval ja need, mis puudu, ilmuvad varem või hiljem. Seetõttu on ka rõhk nihkunud vähemtuntud kultusfilmide ja teleseriaalide poole - viimaseid ei ole veel väga ohtralt DVD-le jõudnud. Kuid ilmselt võtab see kõik veel aega, kuni ketas tõepoolest VHS-iga võrreldava massikasutuse saavutab ja turg taolised DVD-d majanduslikult mõttekaks muudab. Lisaks on kätte jõudnud ka ajad ilmutada uusväljalaskeid varastest kehapoolsetest diskidest. Ka need olid tänavuse "Stuudiopäeva" kuum teema.
Nüüd lähemalt ja firmade kaupa.

Ajad muutuvad. Nüüdseks on selge, et iga uus film saab DVD-l välja antud, kusjuures üpriski tõenäoliselt ohtra lisakraami saatel. Ka vanadest hittidest on enamus saadaval ja need, mis puudu, ilmuvad varem või hiljem. Seetõttu on ka rõhk nihkunud vähemtuntud kultusfilmide ja teleseriaalide poole - viimaseid ei ole veel väga ohtralt DVD-le jõudnud. Kuid ilmselt võtab see kõik veel aega, kuni ketas tõepoolest VHS-iga võrreldava massikasutuse saavutab ja turg taolised väljalased majanduslikult mõttekaks muudavad. Lisaks on kätte jõudnud ajad ilmutada uusväljalaskeid varastest kehapoolsetest diskidest. Ka uusväljalasked olid tänavuse "Stuudiopäeva" kuum teema.
Nüüd lähemalt ja firmade kaupa.

20th Century Fox - ettevalmistused käivad nii "True Lies" kui "Speed" Viie Tähe väljalaske valmistamiseks, mõlemad ilmuvad aasta 2002 teisel poolel. Väljaspool USA-d ilmuvad Foxilt anamorfne vanade "Ahvide Planeedi" filmide box, "Predatori" spetseditsioon ja "Futurama" boks. Ükski eelmainituist järgmisel aastal USA-s endast tõepoolest ilmavalgust ei näe, kuid loomulikult on tulemas tavapärased "X-failide", "Buffy", "Simpsonsite" ja "MASH-i" uued komplektid.

Buena Vista alla kuuluvad mitmed tegijad, kellelt alati huvitavat on oodata - Disney, Pixar, Miramax ja Dimension. Disneylt ilmub oktoobris 2002 nende teine "plaatinafilm", milleks saab "Beauty and the Beast". Ilmub ka Miki Hiire ja Donaldi lühifilmide komplekte (seega ilmselt uus laine tänavu detsembris ilmuva nelja plekk-karbi laadseid arhiivikomplekte), mitme varasema täispika multika spetseditsioone ning mitu klassikalist mängufilmi, "20,000 Leagues Under The Sea" näiteks.

Mida ei tule, on "Roger Rabbiti" SE ja "Dick Tracey". See-eest aga tundub, et "Ed Wood" ja Peter "Lord of the Rings" Jacksoni hinnatud "Heavenly Creatures" on plaanides, nagu ka "Pulp Fictioni", "Jackie Browni" ja kolme värvi triloogia spetseditsioonid. Kahjuks aga seda, millal ja kui kiiresti diskid tõepoolest ilmuvad, ei tea veel keegi.

Mida ei tule, on "Roger Rabbiti" SE ja "Dick Tracey". See-eest aga tundub, et "Ed Wood" ja "Heavenly Creatures" on plaanides, nagu ka "Pulp Fictioni", "Jackie Browni" ja kolme värvi triloogia spetseditsioonid. Kahjuks aga seda, millal ja kui kiiresti diskid tõepoolest ilmuvad, ei tea veel keegi.

Columbia TriStar on üks DVD-valla parimate plaatide pressijaid. "Starship Troopers" saab neilt uue ja kaheplaadise kohtlemise, ka lubavad nad ilmutada senisest enam Hong Kongi ja animevalla asju. Kuna antud firma on ka aktiivne eurofilmide maaletooja, tasub sealtkandist oodata ka näiteks prantsuse tippfilme.

MGM pakub spetseditsioone filmidest "Raging Bull", "Fargo", "Thelma & Louise" ja "The Usual Suspects". Tulekul on ka "Dances With Wolves" ja "RoboCop" ja uus komplekt "Stargate SG-1" episoode.

Paramount pakub lisa trekkerite niigi pungil riiuleisse. Pidu on ka Eddie Murpy fännide agulis, kuna tulekul on kõik kolm "Beverly Hills Cop" lugu ja veel paar sama mehe kinotükki. Ilmuvad ka "Top Guni" SE, "Serpico", "Top Secret" ja aasta lõpul Jack Ryani triloogia ("Hunt For Red October", "Patriot Games" ja "Clear And Present Danger"). Tulevad ka "Once Upon A Time In The West" ja "Flashdance".

Muuseas, alles aastal 2003 saab kodukinos nautida filme "1492: Conquest Of Paradise" ja "Pretty In Pink". Indiana Jonesi filmidest aga pole ikka veel mitte midagi teada. Ka "Titanicust" pole plaanis kordusväljalaset.

Warner, too pappkarpe soosiv DVD algaegade tipptegija, ilmutab lõpuks "Blade Runneri" 20-nda aastapäeva DVD, tulevad ka "Gremlinsi" DVD-de uusversioonid. Uued DVD-d ilmuvad veel filmidest "Goodfellas", "Amadeus" ja "One Flew Over The Cuckoo's Nest".

New Line rõhub uutele kassahittidele, loodetavasti tuleb detsembris 2001 ilmuva "Rush Hour 2" kõrval aasta esmapoolel välja ka "Sõrmuse Isanda" esimese filmi DVD. Muuseas, kääbikufilmi treilereid leiab juba ka esimesena mainitud DVD-lt!

Universal annab välja paar Steven Spielbergi filmi, nii tema "Duel" kui "E.T." on tulekul, augustis ilmub lõpuks ka "Schindler's List".


Niipalju siis vanemast kraamist. Kõigele sellele lisanduvad loomulikult uute filmide DVD-d ja nagu paistab, et tule ka uutest huvipakkuvatest filmidest, mida kinoringi järel ka DVD-na väärt ette võtta oleks, sugugi puudust. Seega, head filmiaastat!

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee