[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Miki Hiir metallist karbis
18. oktoober 2001 12:57
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

4. detsembril ilmub USA-s Disneylt korraga koguni neli topelt DVD-d, mis saavad esimesteks "linnukesteks" "Walt Disney Treasures" sarjas. Tegu on tõepoolest aaretega, mis vaieldamatult pakuvad huvi igale disnihuvilisele. Aga kes meist siis säärane pole...

Seda enam, et nummerdatud ja eksklusiivset litograafiat sisaldavates metallkarpides stiilseid topeltplaate valmistatakse igaühte vaid 150 000. Number võib esmapilgul ju suurgi tunduda. Kuid ajal, mil populaarseimate DVD-de tiraazhid küünivad miljonitesse, on selge, et vägagi tõenäoliselt kaovad kõik neli üsna hetkega poelettidelt.

Eestlasena kipun arvama, et tõsised maiuspalad on komplektidest siiski vaid kaks. "Disneyland U.S.A" viis dokumentaali pakuvad tõsisemat huvi ilmselt ainult ise kohapeal käinutele. "Davy Crocketti" Metsiku Lääne lugude saatel kasvas sealmaal üles küll terve babyboomerite põlvkond, siinmail on aga nood viis filmi pea tundmatud ja esmatutvuseks tõenäoliselt ka liig-kohmakalt vanaaegsed telefilmid. Ülejäänud kaks karpi vajavad aga seda enam tähelepanu...

"Mickey Mouse in Living Color" sisaldab, nagu nimigi ütleb, Miki Hiire värvilisi lühilugusid, just neidsamu, millega Disney tegelikult ülemaailmse kuulsuse saavutas. Filmid pärinevad neljast aastast ja neid on päris mitu - viis filmi aastast 1935, üheksa aastast 1936, seitse aastast 1937 ja viis aastast 1938. Kokku seega 26 multikat. Lisaks leiab kolme filmi pliiatsitestid (st. nn. "musta multi") ning dokfilmid "Parade of Award Nominees", mis ilmselt Disney Oscarisaavutustest ülevaate teeb ja "Mickey in Living Color", milles ajaloolane Leonard Maltin Miki fenomenist pajatab.

"Silly Symphonies" sisaldab aga koguni 36-t (!) joonisfilmi, mis samuti suure sõja eelsest ajast pärit ja mille seas on nii mõnigi väga oluline joonisfilm. Lood on jagatud nelja kategooriasse, millele lisanduvad veel mõlemal kettal omaette alajaotustes Leonard Maltini lemmikud:


  • "Fables and Fairy Tales" sisaldab 9 muinaslugu, sealhulgas Onu Remuse Jänese ja Kilpkonna loo;

  • "Favourite Characters" sisaldab viis filmi, sealhulgas kolme põrsakese ja hundi legendaarsed lood;

  • "Accent on Music" koosneb seitsmest muusikalisest tükist, nende seas on ka kuulus "Luukerede tants" ning maailma esimene värviline multifilm "Lilled ja puud";

  • "Nature on the Screen" koosneb kümnest loost, mille seas on ka esimene multiplane-kaamera katsetus "Vana veski" ja koguni kaks "Inetu pardipoja" lugu (aastaist 1931 ja 1939).

    Lisaks leiab ketaste Maltini valikuist veel paar mujal mitteesinevat filmilugu, kaks dokumentaali - "The Song of Silly Symphonies" ja "Silly Symphonies Souvenirs" ning pildigalerii.

    Igatahes paistab, et tegu tõeliselt ihaldusväärsete DVD-dega, millele kuuldavasti tuleb järgmisel aastal lisa. Kel vähegi huvi, peaks need DVD-d igatahes ette tellima ja ära ostma. Kasvõi juba sellepärast, et vaieldamatult muutuvad need juba mõne kuuga hinnalisteks kollektsionääriharuldusteks, mille häda korral kasvõi rahaks saab teha. Kuid siiski - DVD-d ja multikad on vaatamiseks ja vaieldamatult toovad kõik need neli topeltketast suurele hulgale vaatajatele kuhjaga mõnusat tuju.

  • © 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee