[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Helisev muusika
18. november 2001 09:34
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia12

Tea, kas jõulud on lähenemas?... Igatahes minult soovitus kõigile DVD-huvilistele - enam kui kolm aastat, mis teemaga tegelenud olen, näitavad ainult ühte - kõige "hullem" aeg aastas on novembri lõpp. Just siis ilmub kõige rohkem väärt plaate vaat et üheaegselt, mistõttu piiratudeelarveline ja ettetellimisest kokkuhoidu lootev isik on pea kindlalt tõsise probleemi ees - mida võtta, mida jätta...
Seega, kuigi sel aastal ehk juba hiljavõitu, tasub tulevikuks meelde jätta - säästa osturessursse novembri teiseks pooleks!


Kuna suured kompaniid teevad oma ilmumisplaanid juba kuude jagu varem avalikuks, on ettepleneerimine suht' lihtne. Kuid siin on erandeid. Ja erandiks on MUUSIKA. Täpsemalt DVD-d, millel mõne muusiku või bändi looming leida. Neil nimelt on tüütu komme uudistesse ilmuda äärmiselt ootamatult, kusjuures vahel vaevalt paar nädalat enne ilmumist.

Näiteid pole vaja kaugelt otsida. Enya kogumik-DVD ilmumine sai teatavaks vägagi äkki, kusjuures seda nii USA kui Euro-versioonides. Seejärel selgus, et briti kultusmaiguline indiebänd Suede on kohe-kohe (26. novembril) ilmutamas oma "Lost in TV" kogumikku. Ja nüüd siis tuli teave, et novembri lõpus - detsembri alguses näeb siin ja sealpool ookeani samaaegselt uue best of CD-ga ilmavalgust ka The Cure'i videokollektsioon... Kõik see poleks saanud tulla enam "hullemal" ajal...

Huvitav on seejuures mainida, et muusikaliste DVD-de tase tundub olevat vaikselt tõusmas. Loomulikult on alati olnud erandeid, kuid tavaliselt pole ju need suurt muud, kui lihtsalt menüüvalikuga varustatud ja parema pildiga VHS-programmid. Suede disk sisaldab aga videotele lisaks bändi kommentaare ja muidki rariteete, The Cure kettal on videotele lisaks paar peidetud vidinat ja dokfilm kuue akustiliselt salvestatud looga noist 18-st, mis CD boonusdiskil sisaldumas:
(A Forest / The Lovecats / Close To Me / Lullaby / Friday I'm In Love / Just Say Yes). The Cure'i videod on niigi korduvat vaatamist väärt, sel moel seda enam.


Ja üldse, kui minult küsida, siis mõne oma lemmiku paari uue looga kogumikalbumi ostu asemel eelistaksin iga kell vastavat DVD-d. Keegi ei keela pildiplaati vaid kuulamiseks keerlema panna, lisaks kipuvad kogumikel olevad lood nagunii juba plaadiriiulis leiduma.
Seega, best of CD - out, best of DVD - in.

Lisaks eelmainituile on Björk maha saamas koguni kolme (!) uue DVD-ga, Iron Maideni stammkoll on kohe-kohe DVD kaant kaunistamas, Depeche Mode "Exciter"-tuur jõuab DVD-le (03.12). Ja nii edasi, ja nii edasi - Smashing Pumpkins, Red Hot Chilli Peppers, U2, Sting... Kuuldavasti on isegi The Pixies ilmumas, juhtusin just nägema teleproffide ajakirjas firma reklaami, kes hiljutiste tööde seas Pixiesest pajatavat dokfilmi mainis. Vaevalt, et see vaid telesaateks sündis...

Eelmainitud artistid kuuluvad minu huviorbiiti, kuid otse loomulikult ilmub hulganisti teistegi tegijate DVD-sid. Igatahes tasub netipoodide otsingumootoreid torkida. Kes teab, äkki on teiegi lemmikult DVD tulemas... Või juba olemas.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee