[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Miyazaki multikad Hong Kongist?
2. detsember 2001 15:47
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Hayao Miyazaki ("Princess Mononoke") filmid on seni veel DVD-na ilmumata filmidest ühed palavamalt oodatud. Pole ka ime, sest on ju mehe loodu tasemelt võrreldav ainult Walt Disney kompanii filmidega.

Buena Vista, kellele kuuluvad Myiazaki filmide õigused ka Jaapanis, pole veel ei USA ega Euroopa versioonide ilmumise kohta sõnakestki lausunud. Samas on juba Jaapanis päris mitu filmi topeltdiskidena väljas ja ülejäänudki tulemas. Probleem on vaid selles, et Jaapani DVD-d on neetult kallid...

Kummalisel kombel on saabunud uudiseid hoopis Aasiast. Firma nimega IVL ilmutab 11. detsembril nii "My Neighbour Totoro" (1988) kui "Kiki's Delivery Service'i" (1989). DVD-d on loomulikult ametlikud ja 3. tsooni päritolu ning neilt leiab nii hiina- kui ingliskeelsed tiitrid.
Loodetavasti on tegu asise pildiga ketastega. Kui hindki teiste Hong Kongi diskide masti, siis saab ostukiusatus igatahes suur olema. Ja muuseas, 2002 on IVL-i ilmutusplaanides veel 7 Myiazaki filmi. Kui USA versioone veel pikalt silmapiiril näha ei saa olema, siis...

Niisiis, uut infot on saabunud. Plaadid.

"My Neighbour Totoro"
Viiekümnendate Jaapani maaelu. Professorist isa koos kahe väikse lapsega kolib räsitud maamajja, et olla lähedal haigestunud emale. Selgub, et nii majas kui selle ümbruses elab kõiksugu kummalisi naljakaid tontloomi metsavaim Totorost kassbussini...

NTSC Regioon 3; ilmumisaeg: 27. november 2001; ilmutaja: Buena Vista Home Entertainment (Taiwan); Kataloogi number: BVHE-DS01109; pikkus - 86 minutit.
Hind: 650 taiwani dollarit, ca 20 USD ehk ca 325 krooni.
Topeltdisk (!), pilt: 1.85:1 (anamorfne? vist mitte...), heli: jaapani DD2.0 ja hiina DD5.1, tiitrid: inglise, jaapani, hiina.
Lisad: storyboardid, Totoro ja Kiki treilerid, tiitriteta lõpu- ja algusstseenid, kõigi Ghibli filmide promoklipid

"Kiki's Delivery Service"
Lugu väikesest nõiaplikast Kikist, kes linna elama kolides oma leiburiperest peavarjuandjaile abiks asub, luuaga värske leiva lähetisi kohale toimetades, seltsiks rääkiv kass ja sõbraks lennukeid ehitav poiss. Väga südamlik lugu, mille Disney VHS-il ka USA-s ilmutanud, kuid mille DVD-st ei ole ei kippu ega kõppu kuulda.

NTSC Regioon 3; ilmumisaeg: 27. november 2001; ilmutaja: Buena Vista Home Entertainment (Taiwan); Kataloogi number: BVHE-DS01108; pikkus - 102 minutit.
Hind: 650 taiwani dollarit, ca 20 USD ehk ca 325 krooni.
Topeltdisk (!), pilt: 1.85:1 (anamorfne? vist siiski mitte...), heli: jaapani ja inglise DD2.0 ning hiina DD5.1, tiitrid: inglise, jaapani, hiina.
Lisad: treilerid, kõigi Ghibli filmide promoklipid, Kikit inspireerinud maal (?)

Igatahes on diskid sisult väga sarnased Jaapani topeltketastega, kuid neist üle kahe korra odavamad. Kusjuures - tegu on topeltplaatidega, mis tähendab, et MIDAGI peab neil ketastel leiduma, mis teist DVD mingilgi moel täidab. See tähendab, et ilmselt on seal siiski veidi rohkem kraami kui lihtsalt mõned treilerid.

Ma tõepoolest ütlen - inimesed, kes te ostate multikaid, eriti Disneyt - Miyazaki asjad on sama head, selle vahega, et reeglina on neid suurel inimesel huvitavam vaadata. Siinsed kaks on ka tõeliselt legendaarsed lastefilmid.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee