[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Mitu DVD-standardit pidurdavad arengut
29. august 2002 16:25
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia11

Toshiba ja NEC töötavad koos välja kvaliteetsemat pilti ja heli ning pikemaid filme mahutava DVD-plaati, kuid see ei sobiks kokku Sony ja Matsushita sellekohase standardiga.

Toshiba kavatseb juba järgmisel aastal turule tuua sinise laseri tehnoloogial põhinevaid uusi DVD-plaate, mis mahutaksid senisest mitu korda rohkem infot.

Toshiba esindaja sõnul sobiks nende plaadid praeguse DVD-standardiga palju paremini kokku, nii et esialgu saaks turule paisata nii uusi kui vanu plaate lugevad mängijad.

Sony, Panasonicu ja Technicsi kaubamärki omav Matsushita ning mitmed teised suured Jaapani tootjad on aga välja töötamas omaenese standardit nimega Blu-ray, mis peaks nende hinnangul saama üldiseks uueks DVD-standardiks. Toshiba on üks väheseid suuri elektroonikafirmasid, mis Sony juhitava grupiga liitunud pole.

Erinevate standardite tõttu on näiteks takerdunud DVD-salvestajate turule tulek ning mitmed spetsialistid on hoiatanud, et järgmise põlvkonna DVD-de puhul tuleks mitme eri standardi tekkimist igal juhul vältida.

Autor:
Eesti Päevaleht
News.com

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee