[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
BBC võtab elukad ette
6. jaanuar 2002 10:29
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Mõni aasta tagasi sai BBC maha ehk isegi üllatushitiga, tuues teleekraanidele järjekordse kõrgetasemelise loodusloo "Walking With Dinosaurs", 6-osalise sarja, milles ammusurnud elukad täies ilus ja elus ekraani täitsid.

Muidugi pole lateks- ja pikselsisalikes tänapäeval midagi erilist. Kuid eriline on see, et tegu ei olnud meelelahutusliku kassatükiga, vaid uusimail teadusavastustel põhineva seriaaliga, mis tõepoolest äravahetamiseni sarnane tavalise loodusfilmiga. Loost sai ülisuur telehitt kõikjal maailmas, ka eestimaised telekanalid ei väsi seda (ja pisut hiljem valminud "bonus tracki" "Ballad of Big Al") näitamast.

Ime siis, et briti teletegijail peagi plaan järgmise säärase valmistamiseks küpsema hakkas. Seekord aga said eesmärgid libedate soomusloomade elustamisest hoopis ambitsioonikamad seatud - tuua ekraanile karvased imetajad rotisarnastest pisilastest mammutite ja ürginimesteni. Ja vaata imet - nüüdseks on "Walking With Prehistoric Beasts" samuti valmis ja tänaseks ka näiteks Soome Yle1-kanali kavas.

"Sauruste" DVD briti versioon on mul juba ammusest ajast olemas ja arvustatud. Kui kuuldavasti juba 18. märtsil ilmuv "Walking With Beasts" saab sama hea ja ilus, tuleks sellegi omandamisele tõsiselt mõelda. Seda enam, et korduvad võrdlustestid Starmani kaablipildiga lõppesid DVD ilmse seljavõiduga. Ise eelistaksin seekord just briti DVD-d, sest sisu pole sel vähem kui USA sugulasel, kuid hõbedane karp ilmselt tolle (Warneri) pappkestast kenam ja püsivam.

Kuid see pole BBC-lt sugugi kõik. Aasta 2001 jõuluhitiks briti teleekraanidel kujunes kaheosaline teleseriaal "The Lost World". Loomulikult pole tegu Spielbergi filmiga, vaid TÕELISE "Kadunud maailmaga" - , Sherlock Holmesi papa sir Arthur Conan Doyle'i seiklusromaani ekraniseeringuga. Kahtlemata on kõik meilgi tolle looga tuttavad, ilmus see ju aastal 1958 legendaarses sarjas "Seiklusjutte maalt ja merelt". Ja telesari tundub pildimaterjali uskudes täiesti adekvaatne. Päris Hollywoodi tasemel spetsefekte ise küll sellelt ei ootakski, kuid vaadatavaid lugusid on britid teleekraanidele alati osanud tuua. Korralikku meelelahutust on selleski seriaalis kindlasti küllaga.

Bob Hoskinsi, Peter "Colombo" Falki ja teiste seiklusi Lõuna-Ameerika isoleeritud platool sauruste ja ürginimeste maailmas saab mitteametlikel andmetel DVD-l vaadata juba 6. maist. Loomulikult on esmaseks ilmumispaigaks taas kord UK ja regiooniks 2. Kettal leiduvat DD 5.1 heli ning kahe ja pooletunnisele seriaalile lisaks ka dokfilm seriaali valmimisest. Et pilt saab olema amamorfne 16:9 laiekraan pole samuti mõtet kahtluse alla seada - just sellisena valmistatakse suurem osa uutest briti telefilmidest.

Tasub igatahes oodata, vaevalt, et toda sarja varem teleris kohtab. Ja kui, siis isiklike "Gormenghasti" ja "Sauruste" kogemuste põhjal hoopis kehvema ja täisekraaniliseks moondunud pildiga. Ja mina arvasin naiivselt, et igaval aastal 2002 saab lõpuks ometi DVD-de ostmise vaat et unustada...

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee