[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
DVD-d kuus korda suuremaks
3. märts 2002 10:10
Uudise postitas: DVD Maailm  Koduleht: kliki siia0

Üheksa suurt elektroonikafirmat leppis teisipäeval Jaapanis kokku uues DVD-plaatide standardis ning üsna pea võivad müügile jõuda kuus korda rohkem infot mahutavad plaadid.

Üheksa firmat loodavad kokkuleppega vältida praeguste DVD-de probleemi, kus kogu tööstus on jaotunud kolme erineva standardi vahel. Sinise laseri lainepikkus on praegusest punasest laserist väiksem, mis tähendab, et täpsema kiire abil saab teatud plaadipinnal kirjutada ja lugeda rohkem bitte.

„Me ei ole [sinise laseri DVD-de] masstootmisest väga kaugel,“ ütles Philips Eletronicsi esindaja Jan Oosterveld.
Lisaks Philipsile on kokkuleppes osalised ka Hitachi, Pioneer, Sharp, Sony, Matsushita Electric Industrial, Samsung Electronics, LG Electronics ning Thomson Multimedia.

Firmade esindajad ei soovinud aga vastata küsimusele, kunas uusi plaate tootma hakatakse, kuid tootmise algust seostatakse digitaaltelevisiooni kasutuselevõtuga ning aastatega 2003-2004. Jaapan näiteks peaks analoogtehnoloogialt üle minemist alustama järgmise aasta jooksul. Matsushita arendab praegu välja kahekihilise plaadi tehnoloogiat, mis võimaldaks ühele poolele kirjutada kuni 50 GB.

Firmad kinnitasid, et tehniliselt on võimalik toota sinisel laseril põhinevaid mängijaid, mis suudaksid lugeda ka praeguseid plaate, kuid kuna sellist kohustust kokkuleppesse ei kirjutatud, jääb see iga firma enda otsuseks. Eleektroonikafirmade teisipäevast otsust vaatavad analüütikud kui hämmastavat kiiret vastulööki nelja suure USA filmistuudio hiljutisele otsusele hakata koduvideosid välja andma uues kõrgekvaliteedilises Digital VHS formaadis.

Autor:
Henrik Roonemaa
Eesti Päevaleht

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee