[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Brothers in Arms
22. august 2002 13:08
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia45

Vend LibahuntTom Hanksi ja Steven Spielbergi produtseeritud ja oma värskusele vaatamata juba telesarjade ajaloos kindla koha taganud sõjasari "Band of Brothers" jõuab USA-s juba 5. novembril 2002 DVD-le.

Erinevalt Soome Yle1 näidatavast versioonist saab USA diskil
olema originaalne 16:9 mastaabis variant (nagu iga sarja vaadanu veenduda võib, on ka soomlaste poolt näidatava 4:3 versiooni algustiitrid laiekraanpildiga).
Kuna pilt on pärit otse high-def digitaalmasterilt, pole kvaliteedis mõtet
kahelda.

Ka helipool on muljetavaldav - "Saving Private Ryani"-mõõtu ballistilist müra saab kuulata nii Dolby Digital 5.1 kui DTS-formaatides, lisaks nii inglise, hispaania kui prantsuse Dolby Suround-formaadis heliribad. Kahjuks küll on tiitripool kehvake - need on siin kõigest hispaaniakeelseina, inglise tiitrid leiab siit ainult closed-captioning-formaadis. Seega kujul, mida Euroopa telerid ja DVD-pleierid ei tunne.

Loomulikult on kenas metallist boksis kõik seriaali kümme osa, kuid see pole sugugi kõik. Seitsmesajale sarja enda minutile lisaks mahub siia veel pooletunnine dokumentaallugu seriaali sünnist, 55-minutine Ron Livingstoni filmivõtteid dokumenteeriv videopäevik, Normandias toimunud esmalinastuse kajastus ja nn. "Field Guide", kõikvõimalik taustainfo seriaalis kajastatud ajaloosündmuste kohta. Eriti rõõmustab fänne see, et lisaks Emmy-auhinnaga premeeritud seriaalile endale leidub komplekti lisades ka kaheksakümneminutine dokumentaallugu "We Stand Alone Together: The Men of Easy Company", mis samuti Emmy ära teenis.

Kogu see kraam on jagatud kuuele DVD-le ja maksab soovitavalt $119.99.

Kui siin komplektis leiduksid ka suurest tegelaskonnast ja militaarterminoloogiast paremat ülevaadet võimaldavad tiitrid, oleks tegu komplektiga, mida hinnale vaatamata väga raske eirata. Seda enam, et mujal maailmas ilmuvad HBO-telesarjade DVD-versioonid sageli nüsitud pildiga olema kipuvad. Nüüd aga...

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee