[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
"The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" DVD lõpuks teada
8. aprill 2002 16:55
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Niisiis, 26. märtsi õhtul, paar päeva peale mõõdukalt edukat Oscariüritust Los Angeleses toimunud gaalapeol tegi New Line lõpuks teatavaks oma hinnalise ja väga pika ristinimega kassafilmi "The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" DVD-le saabumise aja- ja sisuplaanid.

6. augustil ilmub kaks esimest topeltplaati. Mõlema avakettal asub filmi kinos nähtud kolmetunnine variant, ühes komplektis originaalsel laiekraankujul, teises täisekraanversioonis. (Seega tasub ostes olla piisavalt tähelepanelik, et mitte vale aga väliselt pea samasuguse DVD eest raha välja käia.) Heliribu on kaks, Dolby Digital 5.1 EX ja Dolby Surround, loomulikult leiab kõrvale ka inglise tiitrid.
Teine ketas on mõlemas variandis täpselt sama ja tundub kahjuks suuresti koosnevat juba varem valminud ja seega kergelt kokkuklopsitavast lisakraamist. Paari tunni vaadatava sisse mahub kolm telesaadet - "Welcome to Middle-Earth" (Houghton Mifflin in-store special), "The Quest for the Ring" (30 min, FOX Network) ja "A Passage to Middle-Earth" (60 min, Sci-Fi Channel). Siis veel 15 ametlikus weebsaidis praegugi leiduvat kaadritagust klippi, kino- ja teletreilerid, Enya "May It Be" video , "The Two Towers" videomängu ja hilisema DVD-komplekti promolõigud ning lingid netis leiduvale.

Ainus tõeliselt huvitav antud topeltplaatidel leiduv lisa on umbes 10-minutine pilguheit tulevasele "The Two Towers" filmile, teejuhiks Peter Jackson ise. Kõik muu paistab olema küll vaadatav, kuid juba siiski suhteliselt tuttav kraam. Tasub kasvõi tähele panna, et siin ei leidu näiteks kommentaare. Seega on tegu tõepoolest tavalisemale vaatajale suunatud DVD-ga, mis tõsisele filmihuvilisele suht' vähe uut pakub, kuid mis tänu mõistlikule kaanehinnale $29.95 ning vägagi tõenäolistele suurtele allahindlustele kindlasti miljoneid müüb.

12. november on aga päev, mil asi läheb hoopis huvitavamaks - siis ilmub FotR-i "Special Extended Edition" koguni neljast DVD-st koosneva komplektina! Anamorfset 2,35:1 laiekraanpilti saadavad taas Dolby Digital 5.1 EX ja Dolby Surround heliribad, DTS-i pole ka siin. Kuna film on enam kui pool tundi kinoversioonist pikem, on ta kvaliteedi säilitamiseks jagatud kaheks ligi kahetunniseks eraldi DVD-l asuvaks pooleks. Mõistlik otsus, ma arvan. Olen paari sääraselt jagatud filmi vaadanud ja see tegelikult ei riku filmielamust sugugi. Eeldusel muidugi, et film on piisavalt pikk ja et vahepaus asub loogilises paigas. Aga loomulikult on siiski kahju, et DVD maht taas kord ajale jalgu kipub jääma...

Seega sisaldavad komplekti kaks avaketast filmi ennast, mida seekord on saatmas kuuldavasti koguni kolm kommentaari. Ülejäänud kaks DVD-d on aga ainult lisakraami päralt ja seda leiduvat neil enam kui kuue tunni jagu!
Lisamaterjalide täpne sisu on veel lahtine, nad lihtsalt pole veel valmis. Lahtine on ka komplekti hind ja välimus, kuid kui uskuda kuuldusi, saab pakend meenutama nahkköites raamatut. Loodetavasti saab see vähemalt sama cool kui prantslaste "Le Pacte des Loups" spetseditsioon.

Mõndagi on teada ka tolle pikema filmi tulevastest lisandustest ja ma arvan, et need kuuldused teevad iga LotR-huvilise rõõmsaks. WETA Digital valmistab suure hooga lisastseenide spetsefekte ja Howard Shore uusi muusikalõike, seega pole film veel üldse mitte valmis. Kuid siiski on lisanduste sisu suuresti teada. Niisiis, pikemas filmis peaks lisaks juba tuttavale sisalduma järgnev:

  • Filmi sissejuhatuses kirjutab Bilbo oma memuaare ja tema taustahääl tutvustab põgusalt kääbikuid ja nende ajalugu;
  • Samwise Gamgee saab tutvustatud kui osav aednik;
  • Kõrtsistseen selgitab kääbikute sõpruskonda, näitab neid kambas laulu laskmas ja teeb selgemaks kogu loo geopoliitika;
  • Bree poole liikuvad kääbikud kohtavad Keskmaalt lahkuvaid haldjaid;
  • Magavaid kääbikuid valvav Aragorn laulab muistset ballaadi;
  • Aragorn külastab oma ema hauda, saame teada, et teda kasvatasid haldjad ja et Sauron on teda pikka aega jahtinud;
  • Vennaskonna, sealhulgas Aragorni Rivendellist lahkumisel on Arwen kurb ja Elrond lahkujaid saatmas;
  • Moria koobastes enne lahingut toimuv stseen näitab kaevandavaid päkapikke Balrogi valla päästmas ja toda neid endid lõpuks hävitamas;
  • Galadriel jagab vennaskondlastele kinke ja sõbruneb seejuures Ghimliga;
  • Amon Heni lahing on ca 30 sekundit pikem ja vägivaldsem, mistõttu on ka pikema filmiversiooni reiting R (lühema PG-13 asemel).
Seega saab pikem versioon tõepoolest nii mõnegi pealiskaudsuse lahendama. Uusi katkeid on ilmselt veelgi, näiteks on olnud kuulda hoopis pikemast Elrodi nõukogu stseenist. Jääb vaid üle loota, et kõik need ka filmi rütmi korralikult sisse sulavad ega muuda lugu paiguti liialt venivaks. Aga vaevalt.

Ja veel neljaski versioon "FotR" DVDst on ilmumas. Eelkirjeldatud neljakettane komplekt on rahakate fännide rõõmuks 12. novembrist saadaval ka kui eriti võimas "Collector's Gift Set". Sellesse kuuluvad eelmainitud DVD-dele lisaks veel veebruaris DVD-na ilmunud ja ETV-gi ekraanil nähtud igavavõitu "National Geographic: Beyond the Movie - The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring" DVD (mis tundub küll sisaldama pisut rohkem kui praegu müüdav disk), mõned rollimängukaardid ja WETA skulptorite loodud kaks (laevakujulist?) bookend-kuju, mis otsekui loodud riiuliserval Tolkieni tooteid toetama. Kõik see asub Alan Lee kujundatud suures ja võimsas karbis. Ja kuigi hind pole tänaseks veel selge, olen ma üpriski veendunud, et see ei saa dollarites suurt erinema numbrist 200.

Mida siis teha, oodata novembrit või osta siiski mõlemad DVD-d? Kindlasti on see iga filmihuvilise enda otsustada, lõpeks on tõmmet filmi DVD-lt taas kaeda võimalik kasvõi piraatkoopiate abil novembrini nihutada. Ise kaldun küll arvama, et mõlemad versioonid oleksid väärt omamist. Esiteks ei usu ma, et 4-diskine versioon kinovarianti üldse sisaldab - on ju pikk variant kahele kettale poolitatud, mis muudab muidu ühele DVD-le mahtuva kinoversiooni seamless branchingu üprs ebamugavaks. Ise eelistaksin igatahes kolmetunnist FotR-i ühelt kettalt kaeda. Lisaks kipun ma arvama, et telekanaleilt laenatud dokfilme ei pruugi 4 DVD komplektis leidudagi. Materjali on niigi ilmselt piisavalt ja Weta enda tiimi valmistatud dokfilmid kaaluvad kõrvaltvaatajate omad sisukuselt nagunii tugevalt üle. Samas ei voola nad siiski ka mööda külgi maha. Ja muidugi too "Kahe kantsi" promolõik - ei usu, et ükski Sõrmuse ori seda nägemata novembrini suudaks elada... :-)

Seega - DVD-ostud kalendrisse kirja! Ja kes supereditsioonile hammast ihuvad - kohe raha koguma!

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee