[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Tümine animatsioonisügis
21. juuli 2002 16:58
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Animatsioonihuvilisele kipub DVD-aasta 2002 lõpp tulema üpriski koormav. Isegi siis, kui jaapani anime-filme suuresti eirata, saab ostuväärset tulema niivõrd palju, et kõik see kipub vägisi võhmale võtma. Ja oleks siis animatsioon ainus huvitav DVD-valdkond!

Kuuldavasti saab veel sellel aastal USA DVD-na näha ka kolme Hayao Miyazaki täispika animafilmi. Midagi ametlikku pole veel teada, kuid tõenäoliselt on filmideks "Kiki kullerteenus", "Minu naaber Totoro" ja "Taevaloss Laputa". Kas kõik kolm üheaegselt ilmuvad, pole teada, kuid kõmu kohaselt on neidki just oktoobris oodata. Loodetavasti on Buena Vista nüüdseks õppust võtnud ja annab välja jaapani DVD-dele sarnased sisukad kettad. Uusim Miyazaki, "Spirited Away", saab korralikult inglise keelde panduna ka kinodes ära käima ja DVD-le USA-s sel aastal ei jõua (kes väga kibeleb, võib juba juulis Jaapani, Hong Kongi või Taiwani suunas kiigata). Sama saatus on ka "Cowboy Bebopi" filmil.

Oktoobris ilmub järjekorras teine Disney plaatinafilm "Kaunitar ja Koletis", DVD, mis üsnagi tõenäoliselt vaid 2003 jaanuari lõpuni tootmisse jääb. Analoogne saatus oli ka "Lumivalgekesel", tolle DVD saadavus sõltub juba pool aastat ainult iga poe soetatud varude suurusest.

Novembrikuu 26. päeval jõuab aga ühekorraga lettidele koguni kaks selle aasta tähelepanuväärsemat animafilmi, mis mitte Disney stuudiotes sündinud pole. Esimene neist on 20th Century Foxi "Jääaeg", lugu, mis kinokassades ootamatultki kõva tulemuse tegi. Teine film on DreamWorksi "Spirit: Stallion of the Cimarron". Lugu Metsikus Läänes ringi kappavast mustangist polnud küll kinodes kaugeltki sama edukas kui eelmainitu, kuid DVD-na seisab selgi kahtlemata uus elu ees - hobused peaks ju tõmbama nii poisse kui tüdrukuid. Lisaks pole see mittekõnelevate loomadega western ilmselt ka täiskasvanuile väga piinav vaatamiselamus. Ja DreamWorksi DVD-d on alati head.

Detsembrist on esialgu teada vaid mõni päev enne jõule ilmuv Disney selle suve täispikk lugu "Lilo & Stitch". Kellele "Emperor's New Groove" istus, ei tasu sedagi filmi mööda lasta - tegu on taas kord pisut teistmoodi huumoriga ja tavapärasest Disney muusikalitraditsioonist erineva looga. Ilmselt ilmuvad sellestki filmist tavapärased koduperenaise- ja filmifänniversioonid, viimane neist kui loodud varasematest topeltdiskidest moodustunud riiulirida täiendama.

Eelnev pole aga sugugi kõik. Esiteks peaks veel sel aastal ilmuma neli Disney metallkarpides arhiivifilmide komplekti, mis kõik suuresti just animafilme täis. Kui läheb nagu eelmisel aastal, on neidki piiratud tiraa˛iga diske just detsembri alul oodata. Lisaks liiguvad juba pikemat aega jutud Warneri ülimalt hea "Iron Gianti" ja Buena Vista legendaarse "Who Framed Roger Rabbit" spetseditsioonidest...

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee