[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
Maaväline eksleb lõpuks DVD-le
10. juuni 2002 17:01
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia0

Taas kord on üks kauaoodatud film DVD-le jõudmas. Seekord on selleks Steven Spielbergi "E.T. The Extra-Terrestrial", sel aastal oma kahekümneaastase sünnipäeva puhul taas kinoekraanidelgi käinud lastefilm.

"E.T.", lugu maale eksinud ja laste abil tagasi koju pääsevast tulnukast oli omal ajal ülimalt suur kinohitt. Isegi niivõrd, et kodumaises kinokassas teenitud 432 miljoni dollariga on ta siiani kõigi aegade edukuselt kolmas film. Tulemus on seda muljetavaldavam, et suurem osa rahast on teenitud paarikümne aasta eest, ajal, mil piletirahana tuli välja käia oluliselt vähem kui täna.

Loomulikult on film ka koduvideos kunagi tiiru ära teinud. VHS-versioon ilmus juba oktoobris 1988 ja viibis lettidel maini 1997, mil see müügimoratooriumisse eemaldati.
Nüüd siis lõpuks on tulemas ka DVD, täpsemalt isegi kolm erinevat varianti. Ilmuvad nad kõik 22. oktoobril ja jäävad müüki ainult kümneks nädalaks - 31. detsember 2002 on viimane päev, mil poed tulnukadiske lisaks tellida saavad.

"E.T. Limited Collectors Edition" on Universal Pictures'i topeltdisk. Ilmub ta kahes variandis - eraldi täis- ja laiekraanversioonina ning maksab vaid $22.95. Ketastel saavad sisalduma:

 • Dolby Digital 5.1 ja DTS 5.1 helid;
 • Kaks filmi lisatud uut stseeni - E.T. vannis ja Coke'i joomas;
 • Digitaalselt kohendatud stseenid, näiteks jooksev E.T., kosmoselaev, lendav jalgratas ja ümberrelvastatud agendid;
 • intervjuu "20 aastat hiljem Steven Spielbergi seltsis";
  dokfilm 2002 Los Angelese uusesilinastusel toimunud John
 • Williamsi filmimuusika kontsertettekandest;
  heliriba eelmainitud John Williamsi filmimuusika kontsertversiooniga;
 • "Space Exploration" - päikesesüsteemi planeete tutvustav 3-D doklugu;
 • "The Evolution of E.T" - 50-minutine põhjalik ülevaade filmi sünniloost;
 • "Reunion Featurette" - filmilõik, milles lavastaja Steven Spielberg ühes peategelastega filmi sündi meenutab. Vestluses osalevad veel Henry Thomas, Drew Barrymore, Robert McNaughton, Dee Wallace Stone ja Peter Coyote.
 • "E.T. Archives" - sadu fotosid, visandeid ja reklaampilte sisaldav pildialbum;
 • DVD-Rom materjalid - faktid, mäng, interaktiivne juturaamat ja netilink.

  Kõigil, kes tollest filmist huvitatud, tasub siiski tähele panna veel ühte asja - eelmainitud DVD-del ei leidu film oma klassikalisel kujul vaid uue, digitaalselt kohendatud ja muudetud versioonina.

  Ühest küljest on see ju autori enda asi, mida ta oma loominguga teeb. Kuid siiski on asjalood nii, et kui kõik ainult autorist sõltuks, jääkski paljud asjad lõpetamata - siluda ja parandada on ju alati midagi. Seetõttu ei meeldi säärane lucaslik hilisem muutmine reeglina tõsistele filmihuvilistele, kes klassikasse kuuluvat lugu just tema kunagi nähtud ja nauditud originaalkujul nautida (ja omada) sooviks. Tihtipeale ei ole ju sugugi tegu ainult konaruste lihvimisega, ka filmi sisu saab sedaviisi muudetud. "E.T." puhul näiteks on juba kurikuulsaks saanud stseen, milles tänapäeva polittikorrektsuse puhangus agentide massiivsed pump-püssid tellisesuuruste walkie-talkie'dega asendati. Samuti eemaldati filmist kostümeeritud last originaalis iseloomustanud sõna "terrorist"...

  Tõele au andes tuleb lisada, et seekord teevad Universal ja Spielberg tõelistele asjahuvilistele kättesaadavaks ka originaalse kinoversiooni, sellegi loomulikult korraliku pildi ja heliga. Eelmainitud kahele DVD-le lisaks ilmub nimelt ka "E.T. Ultimate Collectors Giftset", mis sisaldab mõlema, nii 1982 kui 2002 kinoversioonide laiekraanvariandid, kõik tavaliselgi DVD-l olevad lisad, CD-soundtrackplaadi, originaalkäsikirja ja pildikese. Kogu see värk saab aga maksma $69.89!

  Seega võib originaalversiooni endale lubada ainult tõeliselt rahakas filmifriik. Kõik teised peavad ilmselt rahulduma poliitiliselt korrektse uusvariandiga. Pole ilmselt põhjust kahelda, et piiratud müügiajaga ja odav topeltplaat saab müüma üsna suurtes kogustes ja saama üheks selleaastase jõuluhooaja hitiks. Kuigi, ausalt öeldes on ketta kaanepilt oma odavate Photoshopi filtriefektidega küll maitsetuvõitu.

 • © 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee