[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD UUDISED
VIIMSE RELIIKVIA" DVD TULEB... jumal seda teab, milline
30. mai 2002 17:06
Uudise postitas: Ivar  Koduleht: kliki siia1

Kuigi 2. mai "Eesti Ekspressi" tehnikalisa "Edison" teatas, et originaalis 1,37:1-mastaapsena filmitud "Viimne reliikvia" saab DVD-l olema hoopis salapärases suhtes 1,85:1 ja illustreeris väidet ka mitme pildiga, ei ole see tõenäoliselt sugugi nii. Esiteks on 16:9 laiekraanteleri mastaap üleüldse 1,78:1 mitte 1,85:1, seega ei klapi väidetud pilt korralikult ka laiekraantelerile. See aga oleks kogu pildinüsimise ainus vähegi vettpidav põhjendus.

Filmi restaureerinud ja, kui õigesti aru saan, ka DVD valmistav Soome firma Digital Film Finland tootmisjuht Petri Siitonen teatas mulle e-mailiga järgmist:
"Reliikvia" pildimastaap oli tõepoolest 1,37:1 (Academy Ratio). Samas mastaabis on ka restaureeritud filmiversioon, loomulikult ei kavatse nad pilti ka DVD jaoks muuta. Samuti tuleb kettale originaalne monoheli, kuna muud neil lihtsalt ju võtta polegi.

Ka Eesti Filmi Sihtasutuse juht Riina Sildos on arusaamisel, et DVD on lisaks kodukinoformaadile loomulikult ka filme säilitav ja arhiveeriv ese, mistõttu peab otse loomulikult sellel asuma originaalversioon. Ka on ta isiklikult huvitatud, et "Reliikvia" DVD-st tuleks võimalikut sisukas. Esialgsete plaanide kohaselt novembrisse ilmuma planeeritud DVD koostamise kallal tõsine töö veel küll ei käi, see algab juunis peale selleaastast Cannes'i filmifestivali.

Seega on nii tellija kui vormistaja täiesti mõistlikel seisukohtadel. Ja, nagu karta võiski, teemal sõna võtnud eestlased lollid. Mõningad neist vähemalt.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee