[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 Eesti DVD plaadid
Eesti aja lood II

Plaadi andmed
Subtiitrid: eesti, vene, inglise
Heli:
Regioon:
Pilt:
.
Plaadi tutvustus:
Eesti aja lood V-VIII

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood (1918-1940) kestis 22 aastat. Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja režissöör Indrek Kangur.

5. Punased ja mustad
Te läksite tulle ja tõite vabaduse - ütleb kiri ühele Cesises (Eesti ajaloos tuntud kui Võnnu) asuval mälestusmärgil. Võidukaid lahinguid Landeswehriga tähistame tänapäeval Võidupühaga. Mis tegelikult tookord toimus?

6. Rahutu 1919
1919. aasta oli tõepoolest rahutu. Vabadussõda käis, lahingud jõudsid ka Pihkvamaale ja Lätti. Eestisse jõudsid Judenitši Loodearmee endised võtlejad. Saaremaal aga oli mäss. Selle põhjusi on tõlgendatud üsna vastuoluliselt, osavõtjatele lõppes kõik aga traagiliselt.

7. Tartu rahu
Tartu oli 1919. aasta lõpust kuni 1920. aasta veebruarini Eesti poliitilise elu keskus. Kõik Eesti-Vene rahuläbirääkimistel tehtud suured otsused ja pisiseigad- sageli pentsikud või koguni naljakad- koondusid siia.

8. Kullapesu
Oli aeg, mil meie väikesel kodumaal oli korraga käibel kaheksa seaduslikku raha. Samal ajal liikus Eesti kaudu idast läände vagunite viisi puhast kulda. Kuld on õilis metall, kuid tema läheduses võib toimuda nii mõndagi...

Pikkus: 111 minutit
Keel: eesti
Menüüd: eesti/vene
Subtiitrid: eesti, vene, inglise
.
Lisad plaadil:
.

 

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee