[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 Eesti DVD plaadid
Eesti aja lood I

Plaadi andmed
Subtiitrid: eesti, vene, inglise
Heli: eesti
Regioon:
Pilt:
.
Plaadi tutvustus:
Eesti aja lood I-IV

Eesti Televisiooni saatesari Eesti Vabariigi 90. aastapäevaks.

Eesti omariikluse esimene periood (1918-1940) kestis 22 aastat. Sellesse lühikesse ajavahemikku jäid Esimese maailmasõja lõpp ja Vabadussõda. Ometi jõuti Eesti riik luua ja valmis ehitada. Eesti aja lood on pilk meie riigi esimestele aastakümnetele. Autorid on ajakirjanik Mati Talvik ja re˛issöör Indrek Kangur.1. Iseseisvuspäev
Miks peame Eesti Vabariigi sünnipäevaks just 24. veebruari 1918? Mille poolest olid selle päeva sündmused riigi loomisel otsustavad?

2. Algus
1917. aasta lõpuks oli eesti haritlaskonna seas arutusaineks rahvusliku iseseisvuse võimalikkus. Kujutlus riigist, mida ei juhi mitte sakslased ega venelased, vaid eestlased ise, ei olnud küll ehk kõigile üheselt selge. Ahvatlus selline riik luua oli ometi suur.

3. Kallaletung
1918. aasta novembrikuu lõpul tormasid punaväed taasliitma Venemaaga endise tsaaririigi iseseisvunud rahvaid. Puhkesid võitlused, mis Eesti ajalukku on läinud Vabadussõjana. Ilmasõjast väsinud eestlastele algas uus sõda ootamatult ja esialgu oli vabatahtlikke kodumaakaitsjaid napilt.

4. Vabastamine
Mälestustes elab Vabadussõda romantilise ja kangelaslikuna, ometi oli seal - nagu igas sõjas - raskeid lahinguid ja kaotusi. Eesti võitis Vabadussõja. Oma osa selles võidus oli Inglise sõjalaevastikul ja Soome vabatahtlikel.

Pikkus: 112 minutit
Keel: eesti
Menüü: eesti/vene
Subtiitrid: eesti, vene, inglise
.
Lisad plaadil:
.

 

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee