DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: Kas minusugusel oleks otstarbekas osta DVD seade?< Eelmine | Järgmine >
Margo
Registreerimata

Postitatud: 28 dets. 2001,22:03 TSITEERI

Tere!
Probleem selles, et olen tegelikult üsna suur filmisõber, aga naudin eelkõige vanemaid filme (90', 80'). Nüüd on plaanis aga osta uus arvuti ning tegelikult tahaks sinna DVD-ROM'i.

Ja siit küsimused:

1. Kui palju on levikul ja milliste hindadega just neid 80' ja 90' filme? Ja ma elan Tartus. Olen siin käinud vaid ühes DVD-sid müüvas kaupluses ja seal oli neid riiuleil ka vaid 6-10.

2. Hetkel on mul igivana P133 -> nagu ma mõistan, siis sellele dinosaurusele DVD'd käima panna ei saa? Aga tutvustuslehelt leidsin:
DVD-ROMide kasutamiseks on vaja spetsiaalseadmeid. Arvutile tuleks lisada MPEG 2 kaart (alates 300 Mh PII saab ka ilma hakkama.) ja loomulikult DVD-luger. Vaja on ka korralikku kuvarit ja häid kõlareid
Selle järgi võiks oletada, et ka alla 200 MHz masinad peaksid DVD-ga ikkagi hakkama saama. Ja kõlareid? Kui mul õnnestub osta uus arvuti, siis kindlasti ilma kõlariteta! Kõrvaklapid ju mul ülihead...

3. Need regioonid jms... Kuidas ma oskan valida õige DVD seadme? Taaskord - tutvustuslehel küll pikk jutt sellest, aga äkki oskaksite soovitada seda kõigi regioonidega ja võimalikult odavat aga korralikku DVD-seadet, mida saaksin otse poest nõduma minna? Ja kui palju nad maksavad? 3000+ EEK?

Aga tegelikult - raskeks ta läheb ... Ka rahalises mõttes... Aga eks näis...
Back to top
ronin Offline
Ekspert

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 28 dets. 2001,22:18 TSITEERI

1. vanemaid filme on dvd-l üsna suur valik. enamuses muidugi kunagisi kassatükke ning ka mõningaid, mis on mingil põhjusel kultusfilmiks defineeritud. elamine tartus ei ole minu meelest suurem probleem kui elamine tallinnas. probleemiks on pigem elamine eestis

2. tutvustuslehest oled õieti aru saanud. kui Sul ei ole kavas oma igivana p133 täiega välja vahetada piii/800-p4/1.5 vastu, siis _pead_ hankima dekooderkaardi (1500-1900 eek). isegi kui plaanid osta kasvõi 2 ghz prosega tööhobuse, siis soovitan dekooderit ikkagi, kui tahad filme televiisorist vaadata. ühegi videokaardi (ükskõik kui kalli) tv-out _ei saa ligilähedalegi_ dekooderkaardi pildikvaliteedile. kõrvaklapid/kõlarid on maitseasi, kuigi ka minu meelest on head klapid viletsatest kõlaritest alati üle

3. regioonid on asi, mille üle enam muret ei pea tundma. probleemi on põhjalikult uuritud ja enamasti lahendused leitud. head modifitseeritavad draivid maksvad 1500-2000 eek, ei midagi üle mõistuse käivat. pioneer ja nec tulevad kohe hoobilt meelde

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Margo
Registreerimata

Postitatud: 28 dets. 2001,22:23 TSITEERI

Kas tõepoolest alates 1500 juba?
Siis ostan DVD kindlasti... juba veebruaris, kasvõi sellele vanale masinale :)
Tänud !
Back to top
veigo Offline
Liige

Postitatud: 29 dets. 2001,13:17 TSITEERI

Ma võin kihla vedada, et üsna pea leiad sa üles netipoed, kus valik aina kasvab ja hinnatrend näitab kindlalt langust. Kodumaises DVD-kaubanduses pakutav valik ei jõua netipoodide omale ilmselt kunagi järele. Nii et osta tasub. Kas arvutisse või standalone, sõltub juba harjumustest.
Back to top
PROFIIL PM 
Ken Offline
Ekspert

Postitatud: 30 dets. 2001,10:51 TSITEERI

Sa autor ära otsi filme kohalikult poeletilt kahekordse hinnaga vaid vaata netipoodidesse. Tellimiseks krediitkaardi tegemine ei ole ka enam probleem pangas.
Back to top
PROFIIL PM 
mrgn Offline
Liige

Postitatud: 30 dets. 2001,16:40 TSITEERI

Sa autor ära otsi filme kohalikult poeletilt kahekordse hinnaga vaid vaata netipoodidesse. Tellimiseks krediitkaardi tegemine ei ole ka enam probleem pangas.

Nii, heaküll; ruttame veidi ette!
Tahan osta (muiduigi kui mängija olemas on) filmi There's Something About Mary;
käisin kahes kohas:
http://www.amazon.com/ hind: $18.49
http://www.dvdexpress.com/ hind: $17.24
Väike vahe, aga siiski; kummast tuleb odavam? Sest see postimaks ka ju.
Mõlemas on hispaaniakeelsed tiitrid ... aga vahet sest ju pole.
Aga mida tähendab : Widescreen letterbox - 1.85:1 ?
Ma lugesin: http://alex.utv.ee/~ivar/dvd/anamorphic/index2.html
ja ausaltöelda pihta ei saa...
Ja regioonid - kui multiregioonne player, siis töötab ju, eks?

Aga - egas midagi, eks ma hakka katsetama; a enne peab mängija ostma :(
Ja üleüldse, las ma harjun selle kõigega, polegi vast vaja vastama hakata... ma nagunii millestki aru ei saa. Olen otsinud infot netist viimastel päevadel päris palju tegelikult... oijah.. väsind lausa!

Muudetud mrgn on 01 jan. 1970,03:00
Back to top
PROFIIL PM 
Lynx Offline
Ekspert

Postitatud: 30 dets. 2001,17:59 TSITEERI

to Margo:
Kui kavatsed kulutada u. 3000 tugrikut ja omad eelpool kirjeldatud masinat, siis ei soovitaks hakata jändama DVD-ROM seadmega, vaid osta odavamat sorti standalone masin (vt. näiteks siitsamast leheküljest Granti - Ken kindlasti soovitab).
Eesti poodidele pidama jäädes peaksid olema kuri oma rahakoti peale. Netist tellides peaksid vanemad filmid  kätte saama umbes 200 EEK-ga.
Regioonidega on tegelikult asi küllaltki lihtne - ostes koheselt sellise seadme, millele saad ise öelda millise regiooni plaati tahad mängida ei tohiks hiljem probleeme tekkida. Ainsaks segadustekitavaks asjaoluks võib saada see, et kohalikud poed aeg-ajalt müüvad multiregioonse mängija pähe regioonivaba mängijat, ehk mängijat mis mängib kõiki plaate mis mängijalt enne mängima hakkamist ei küsi mis regiooni peale mängija on sedistatud.
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 31 dets. 2001,16:07 TSITEERI

Aga mida tähendab : Widescreen letterbox - 1.85:1 ?

Ilmselt tähendab see seda, et pilt on mitteanamorfne ja selles on lisaks pildile mustad "ribad".

Proovi hoopis lugeda selle lk altosast sõnaseletusi -
My Webpage, äkki on seal parem selgitus.

Tähendab... USA DVD-l on pilt alati kodeeritud suuruses 720x480 pikselit. Aga diske on kahesuguseid: ühed, mis peamiselt mõeldud tavalisele 4:3 teleekraanile, teised, mis peamiselt mõeldud 16:9 laiekraantelerile.
Kui film on 4:3 mastaabis, siis pole tegelt vahet, kas vaadata tavalisel või laiekraanil. Vahe on laiekraanfilmides - need kodeeritakse parematel DVD-del anamorfsena. St - kui kodeerida tavaliselt, jäävad kodeeritud pildi sisse ka mustad ribad, st. kogu võimalikku resolutsiooni ei kasutata ära, osa "kulub" nonde ribade kodeerimiseks. Seepärast mõeldi välja "anamorfne DVD" - sellel on pilt kodeeritud vertikaalselt välja venitatuna, nii, et mustad ribad jääks kaadrist välja. Tulemuseks saadakse laiekraantelekal (ja arvutil)  suurem lahutusvõime (rohkem pikseliridu pildis), tavatelekal surutakse pilt vertikaalselt õigesse mastaapi kokku tagasi ja pleier lisab ise pildile puuduvad mustad ribad.

Põhimõtteliselt midagi säärast, vähemalt lihtsustatud variandis, kui filmi pilt on 16:9 mastaabis (1,85:1) nagu laiekraantelekaski.

Mis puutub su arvutisse, siis ilmselt töötaks Creative dxr3/Hollywood+ su arvutis küll. Tegelt soovitaks sul isegi pisut oma arvutit overclockida... :-) 166-ni peaks ikka saama.

There's Something About Mary peal on ka inglise tiitrid.
Vaata ka www.dvdboxoffice.com, Kanada pood, kus (vist?) ei ole postikulusid (hind vast veidi kõrgem). Vanasti oli päris kobe koht, viimasel ajal pole ostnud.

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
Tanels Offline
Liige

Postitatud: 01 jan. 2002,17:54 TSITEERI

Kiire vaade leheküljele http://www.ezydvd.com.au ning selgus et antud plaat maksab meite rahas 245.30+kohaletoomine. Tegu on aga 4. regiooni plaadiga.

Tavaliselt vaatad ühte filmi 1-2 korda ning sel juhul tuleb igal juhul odavam laenutada plaat kui seda netist või eesti ülehinnatud poemaastikult ostma hakata. Kodus vähem tolmu ka.

DVD seadmest: ise ostsin umbes aasta aega tagasi odavama sanyo 6000 ning pole veel pidanud pettuma.

T.

Muudetud Tanels on 01 jan. 1970,03:00
Back to top
PROFIIL PM 
Miku Offline
Ekspert

Postitatud: 02 jan. 2002,13:48 TSITEERI

Vaata ka www.dvdboxoffice.com, Kanada pood, kus (vist?) ei ole postikulusid (hind vast veidi kõrgem). Vanasti oli päris kobe koht, viimasel ajal pole ostnud.

Vastab tõele, postikulu pole (sisaldub hinnas). Kohale toimetavad ~kahe nädalaga. Seni pole probleeme olnud, esimene kord küsiti lihtsalt krediitkaardi väljavõtet.
Back to top
PROFIIL PM 
mrgn Offline
Liige

Postitatud: 04 jan. 2002,17:15 TSITEERI

Nii!
Ma käisin nüüd ka paaris poes. Hinnad tõepoolest juba 1500.- ja Samsungit pakuti mulle, ka Sony't. Samas standalone'i jaoks kästi mujale minna - ntx koduelektroonika kauplustesse ja pidid kallimad ka olema. Eks vaatame edasi.
Muidugi, egas vist oleks tõesti ikka õigem kuidagi uus masin osta hoopis.

Muudetud mrgn on 01 jan. 1970,03:00
Back to top
PROFIIL PM 
Lynx Offline
Ekspert

Postitatud: 07 jan. 2002,20:26 TSITEERI

Lisaks Ivari kirjutisele pildiformaadist soovitaks korraks piiluda aadressit http://www.dvdcentre.co.uk/aspect.htm
Minu meelest teeb "puust ja punaseks" :)
Back to top
PROFIIL PM 
11 replies since 28 dets. 2001,22:03 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema

Quick Reply: Kas minusugusel oleks otstarbekas osta DVD seade?
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code