DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: CRT telekad on ajalooks saamas?< Eelmine | Järgmine >
Tim Offline
Liige

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 31 märts 2006,21:20 TSITEERI

Viimasel ajal on plasma ja ja LCD telekad tõsist võidukäiku teinud ja poodides ainult viimased tavatelekad saadaval. Olen natuke jälginud kauplustes tavatelekate kadumist. Pikka aega oli euronics-i kodulehel näha,et vähemalt laos neil mõned uuemad philipsi 9xxx seeria telead täiesti olemas aga nüüd on nende hinnakirja jäänud ainult paari aasta tagused mudelid (32PW9767  ja 32PW9586), mille hinnad on püsinud samad juba väga pikka aega. Endal on pilk pidama jäänud Philips 32PW9520 telekale aga seda telekat neil enam hinnakirjas ei ole. Lootsin,et ehk poed teevad tavatelekatest lahti saamiseks mõne suurema allahindlustega lõpumüügi (tavatelekaid keegi ju enam osta ei taha), mille käigus õnnestuks endale soodsa hinnaga korralik tavatelekas vaadata aga tundub,et see lootus ei täitu. On kellegil infot, kas philips üldse enam toodab tavatelekaid (nende kodulehekülje järgi peaks neid ikka veel saadaval olema aga neid vist enam Eestisse keegi ei too)?  
Ega vist muud üle ei jää kui tuleb ka õhukese ekraani peale mõtlema hakata või mida arvate/soovitate?
Back to top
PROFIIL PM 
desert_fox Offline
Liige

Postitatud: 01 aprill 2006,10:37 TSITEERI

vahetasin ~aasta tagasi telekat ja sellel hetkel ei tekkinud minus kahtlust crt valimiseks.
kui ma täna oleks samas situatsioonis siis ilmselt läheks lcd peale.
Back to top
PROFIIL PM 
Inq Offline
Ekspert

Postitatud: 01 aprill 2006,13:22 TSITEERI

Nii hull vist seis ka ei ole, vaadates näiteks OnOff`s ringi, siis leiab veel piisavalt crt pille, nii 16:9 kui 4:3 formaadis. Iseasi on see mida hetkel osta. Korraliku resoga plasma või LCD on kindlam investeering imho.

--------------
"Opinions are like assholes - everybody has one"
-Clint Eastwood-
Back to top
PROFIIL PM 
janec Offline
Ekspert

Postitatud: 01 aprill 2006,13:36 TSITEERI

ma alles nats aega tagasi nägin oma philipsi 32" pixel+2 crt 10 kilo algsest odavamalt 13 kiloga letis, kahjuks mudelit ei tea peast. crt ei paista päris surnud olema, kohe peaks poodi jõudma ka crt-hd telekad, mis teatud suurusjärgus saavad kindlasti head konkurendid olema lcd ja plasmadele.
Back to top
PROFIIL PM 
Tim Offline
Liige

Postitatud: 01 aprill 2006,16:35 TSITEERI

Telekale ruumipuudust ei ole ja tavatelekas vist sobikski hetkel rohkem vana teleka asemele.
Ma ei ole küll päris põhjalikult süvenenud philipsi õhukeste TV-de maailma aga niipalju ma olen nagu märganud,et Pixel2 süsteemi õhukeste TV-de hinnad algavad u. 30k juurest, mis kaks korda kõrgem 32PW9520 (mis ka Pixel2) viimasest hinnast, mida õnnestus näha.
Mis on OnOff poodi puudutab siis kahjuks selle poe omanikud vist arvavad,et Eesti see on ainult Tallinn. Lõuna-Eestis põhiliselt ainult euronics/plussmiinus või expert poed ja seega valikuvõimalused omajagu väksemad kui Tallinnas.
Eile Philipsi kodulehekülge sirvides oli sinna uus mudel ilmunud:

Philips 32PW9551/12

See telekas HD ready ja peale tavasisendite HDMI ning YPbPr sisendid.
Netist leitud hind 990.- € muidugi suhteliselt "soolane"
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 01 aprill 2006,17:14 TSITEERI

CRT üheks "eeliseks" on selle natuke udusem pilt ja seetõttu ei paista kohalike kanalite seriaalide/filmide teraline pilt nii jube. Õhukesed paneelid tahavad enamjaolt korraliku kvaliteediga sisendit saada. Kuigi nägin ühte 37" lcd philipsit (30k), mille peal oli etv väga ilusa pildiga. Ning CRT-ga ei saa tulevikus HDTV/HDDVD/BD pilti vaadata. Võib-olla mõni seade teeb 2 megapikslisest HDTV pildist 0,4 megapikslise PAL pildi, aga sel juhul on asi ikkagi mõttetu. 1366x768=1 megapiksel telekaga saab HD täisresost (1920x1080=2 megapikslit) juba pooled punktid kätte.

Aga jah hinnad on sellised, et võib-olla on mõttekam osta odavam crt ja paari aasta pärast saab juba 1920x1080 teleka normaalse hinnaga (hetkel ca 60k). Teeb lõpuks sama välja, mis praegu 1366x768 ostmine.
Back to top
PROFIIL PM 
janec Offline
Ekspert

Postitatud: 03 aprill 2006,09:16 TSITEERI

friik: pixel+2 teeb imet kohalike saadetega ja kes vaatab dokumentaalkanaleid ja dokfilme, saab nagu taastatud superpildi, minu lcd on sealkõrval väga udune.
pixel+ rikub ainult dvd filmid ära, muudab need nagu osa seriaale on, liiga terava pildiga nagu värsked dokfilmid, samas kui juba sellega harjud, ei taha enam pxli värki maha ka võtta.
kui need hd-crt telekad, mis tulevad on nagu lubatud 1080i rauas, siis ma küll ei näe mõtet peale sellise ostu, hiljem lcd ostmisele raha kulutada.

Muudetud janec on 03 aprill 2006,09:19
Back to top
PROFIIL PM 
6 replies since 31 märts 2006,21:20 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema

Quick Reply: CRT telekad on ajalooks saamas?
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code