DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

Lehti: (4) < 1 [2] 3 4 >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: Järjekordse masendava vormistusega DVD hoiatus, Ostke. Poest saadaolevaid kaupu. Ei!< Eelmine | Järgmine >
friik Offline
Ekspert

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 26 august 2005,23:53 TSITEERI

Kollast subtiitrit ikkagi ei taha. Saan aru, et see on ka siis mingi "kohustuslik piirang"? Kas valge värv maksab rohkem, kui kollane? Näiteks mina ei saa filmi vaadata, kui iga lause juures on tunne, et keegi on ekraanile urineerinud :)

PS! Olen kohalikel diskidel ka rohelisi subtiitreid näinud. Samuti jube kogemus.
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 27 august 2005,00:37 TSITEERI

ahem, netist jõudis minuni the merchant of venice roosade tiitritega lillas raamis.. ja ongi film siiani vaatamata, pole mahti saanud osta ka teist.

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 27 august 2005,09:09 TSITEERI

Kollased subtiitrid on tellija nõue.

/*Unistus/ Kui mul on kunagi oma DVD firma, siis ma panen (ilmselt siiski lasen panna, kuna siis ma olen juba "suur kunn") filmide alla ainult Janno Buschman'i lakoonilises stiilis tõlgitud suure valge fondiga, millel on vaevumärkatav must vari, subtiitrid /*unistuse lõpp/
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 27 august 2005,11:39 TSITEERI

Kahju jah, et nad niimoodi nõuavad :( Samas asjaarmastajale see poleks mingi takistus, kuna värvikood on ifofailis.

PS! dvd2k loomingust olen poes mitmeid kordi käes veeretanud hostaget ja saw'i. Saw suhtes olen peaaegu südame kõvaks teinud, sest filmi saab ka ilma subbakateta vaadata. Teab keegi, mis seisus Hostage on? Pildi formaat, tiitrid, sünkroon, reklaam jne.
Back to top
PROFIIL PM 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 27 august 2005,22:59 TSITEERI

Hostage kohta ei oska öelda - pole "minu kontorist" läbi käinud.
Back to top
PROFIIL PM 
Ainionu Offline
Ekspert

Postitatud: 06 sept 2005,10:46 TSITEERI

Nüüd olen ka mina ilmselt oma elu halvima filmikogemuse saanud... või siis vähemalt DVD ajastu halvima kogemuse.
Sattusin vaatama filmi Vanity Fair, mille on poelettidele toonud suurepärane ettevõte Acme.... aaaaarrrrgggghhhh!
Filmil endal pole ju tegelikult viga midagi, selline tore kostüümidraama... aga kõik ülejäänu.... see tähendab DVD tehniline teostus... brrrrr!
Juba esimestel sekunditel saabus selgus, et tegemist on ühe tõelise DVD "meistritööga" sest juba tootjate logode juures jooksis ekraanil kriibitud ja mäkerdatud filmilindist põhjustatud "vihm", mille olemasolu olin suutnud tänu DVD'dele juba sootuks unustada. Kui saabus esimene arusaadavam pilt ekraanile, oli raske aru saada, kas tegemist on 2004 aasta Inglise või 1973 aasta vene filmiga. Filmi kontrastsus ja värvide gamma jätsid just sellise hea vana vene filmi mulje - selline rohekas-punakas. Loomulikult suureteraline ning loomulikult ilma korraliku musta toonita. Las hall domineerib! Lisaks ei suutnud Kogu filmi kestel minu vaene telekas aru saada, mis pagana formaadis filmi üritan ma talle sööta. Ei aidanud ka see kui teleka jõurezhiimil 16:9 formaadile lülitasin. Pilt jooksis kokku ja lahti. Jube!
Ma pole vist isegi ühtegi nii halba piraatkoopiat näinud kui see "originaal".
Issand, sa näed, ja sa ei müritsta!
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 06 sept 2005,12:56 TSITEERI

Kas oli ruuduline või teraline pilt? Kui teraline ja "vihmane", siis viitaks see nagu sellele, et source on vhs? See, et värvid peetis ja musta tooni puudumine viitaks nagu kino kaamerakoopiale.

Sinu kirjelduste põhjal tuleb esimesena silme ette analoog-vhs käsikaameraga  netis levitatavad kinokoopiad. Aga vaevalt, et sellega tegu, sest tegemist ikkagi "originaalplaadiga".
Back to top
PROFIIL PM 
Ainionu Offline
Ekspert

Postitatud: 06 sept 2005,13:10 TSITEERI

Tsiteerin: (friik @ 06 sept 2005,12:56)
Kas oli ruuduline või teraline pilt? Kui teraline ja "vihmane", siis viitaks see nagu sellele, et source on vhs? See, et värvid peetis ja musta tooni puudumine viitaks nagu kino kaamerakoopiale.

Sinu kirjelduste põhjal tuleb esimesena silme ette analoog-vhs käsikaameraga  netis levitatavad kinokoopiad. Aga vaevalt, et sellega tegu, sest tegemist ikkagi "originaalplaadiga".

Ma isegi ei kujuta ette kuidas kodanikud sellise tulemuse olid saavutanud. Tunne oli, nagu oleks asi olnuks tõesti kinos kaameraga filmitud, ehkki nii kriimustatud filmi pole ma isegi kinos enam aastaid näinud.
Pilt ei olnud ruuduline ja ka mitte VHS teraline. VHS'iga kaasnevad tavaliselt ka korralikud moonutused puhastes värvitoonides. Seda aga justkui polnud. See plaat oli tehtud nagu väga halvast filmikoopiast.
Tegelikult ei olegi ju peamine, milliseid trikke tehes sellise teostuseni jõuti. Oluline on see, et püütakse vahendeid valimata igasugust jama müüa. Mõnede teiste tootjate kõrvale on tekkinud minu jaoks nüüd veel üks, kellest ringiga mööda käia - Acme!
Back to top
PROFIIL PM 
toom Offline
Ekspert

Postitatud: 06 sept 2005,13:47 TSITEERI

OT: neile, kes ei tea, mida ACME tähendab: ACME corporation :;):
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 06 sept 2005,15:02 TSITEERI

ACME peaks vist mingi Leedu tegija olema.
Acme koduleht

Aga samas on Sony Vegas'es olemas plugin mis annab videole sellise eelmise sajandi alguse movie look'i. Ise saad valida, kui palju on tolmu, kui palju pikitriipe ja kui "kolletanud" värv on.

Kasutasin seda ühe DVD menüü juures (film ise pole veel lettidele jõudnud - seetõttu ei saa ka pealkirja mainida).

Filmi juurde tagasi (www.imdb.com andmetel):
Tsiteerin:
Plot Outline: Growing up poor in London, Becky Sharp (Witherspoon) defies her poverty-stricken background and ascends the social ladder alongside her best friend, Amelia.

Äkki taheti filmi sisu sellise effektiga rõhutada???:p :p :p

Muudetud Pikk on 06 sept 2005,15:07
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 06 sept 2005,16:02 TSITEERI

Acme teebki igasugust paska, V&K Holding saatis neile ühe DVD tiraa˛i kogu täiega tagasi ja nõudis ümbertegemist. Kahjuks ei mäleta, millise...

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
Liromeno Offline
Ekspert

Postitatud: 07 sept 2005,10:55 TSITEERI

Tsiteerin: (Ivar @ 06 sept 2005,16:02)
Acme teebki igasugust paska, V&K Holding saatis neile ühe DVD tiraa˛i kogu täiega tagasi ja nõudis ümbertegemist. Kahjuks ei mäleta, millise...

Tea kas selle allhankija pärast ongi VKH toodangul ka kehva trükikvaliteediga, odaval õhukesel paberil ja vales mõõdus ümbrispaberid...?
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 07 sept 2005,11:50 TSITEERI

Tsiteerin: (Liromeno @ 07 sept 2005,10:55)
Tea kas selle allhankija pärast ongi VKH toodangul ka kehva trükikvaliteediga, odaval õhukesel paberil ja vales mõõdus ümbrispaberid...?

Minu teadmist mööda teevad vahelehtede trükkimist ja pakendamist/kiletamist teised firmad (kui need kes plaaditiraaze trükivad) ....
Back to top
PROFIIL PM 
MozMan Offline
Ekspert

Postitatud: 07 sept 2005,22:53 TSITEERI

DVD2002 oma tavalises "headuses".

Plaadi lühikokkuvõte: Kõige tavalisem VHS, lihtsalt DVDle ümber salvestatud.
Pildikvaliteet=VHS, keeltevalik puudub (on ainult alt kostva originaaltekstiga kehvasti peale loetud maakeel), subtiitrid puuduvad üldse, samuti pole ka lisasid.

Link tootja kodulehele: Muumioru lood 1 ''Võlukübar''

Tellisin huvi pärast võrdluseks filmifriikkist paar muumi DVDd, kui kohale jõuavad eks siis saab võrrelda. :)

--------------
* "kui tootel märge Made in Europe, siis suure tõenäosusega Poola toode ja kvaliteet kehvem kui kohaliku külasepa soorauast tehtud asjadel"
* (mitteproff) Postitatud: 28 aprill 2004,10:01
Back to top
PROFIIL PM 
Miku Offline
Ekspert

Postitatud: 11 sept 2005,20:59 TSITEERI

Lisan omalt poolt hoiatuse-"True Romance", eesti keelde tõlgitud kui "Jääv armastus". Filmi ise olen mitu aastat plaaninud osta, nüüd aga astusin kahjuks ämbrisse ja ostsin kohaliku "dvd", tootjaks Sonatiin, kes seni suht normaalseid asju teinud. Pilt hall ja hägune nagu vana vhs, lubatud 16:9 asemel 4:3 jne. Hind 99 eek.
Kurvaks teeb see, et nüüd on üks kohalik dvd tegija jälle vähem, kelle plaadi julgen poest ligi võtta. Tea, kas DVD2002 turusegment on tõesti nii suur ja ahvatlev, et selle saavutamise nimel võib igasugust s...a välja lasta ja korralike plaatide ostjad eemale peletada?
Back to top
PROFIIL PM 
Rott Offline
Liige

Postitatud: 13 nov. 2005,21:03 TSITEERI

Tsiteerin: (Miku @ 11 sept 2005,20:59)
Tea, kas DVD2002 turusegment on tõesti nii suur ja ahvatlev, et selle saavutamise nimel võib igasugust s...a välja lasta ja korralike plaatide ostjad eemale peletada?

Suurt analüüsi pole aega teha aga...

Eesti turg on väike - tiraazid väikesed, kulud per dvd seega suuremad, kui mõnes muus riigis. DVD ei ole leib, et paned retsepti ja tootmise paika ning tarbija ostab seda konkreetset ka teine kord. Iga film on seetõttu projekt ja on selgeks saanud, et keskmine (algaja) DVD ostja Eestis ei oska veel toodet sel tasemel hinnata, kui pikemaajalise kogemuse ja ootustega filmifriik, siis tuleb kasumi teenimiseks (ja hetkel ka turul püsimiseks) kasutada just "ökonoomseid" lahendusi.

"Viska kiirelt asi valmis - aitab nikerdamisest, see on hea küll"

Keskmine tarbija on masendavalt väikeste nõudmistega ning see laseb ka praegusel olukorral õilmitseda.

Pointid @ keskmine tarbija:
- võõrkeele oskus ja süvenemissoov filmisse on liiga väiksed, et tabada tõlkevigu
- DVD menüüde kohta ei oma mingisugust hinnangut, kuna neid kas ei ole piisaval hulgal nähtud, et kujundada arvamust või siis on need lihtsalt "jura, peale mida filmi näeb"
- Heli.  Paljud ei oma korraliku helitehnikat ja kui ka omavad, siis ei taba nüansse.
- Pilt. See ei saa olla sitt - see on ju DVD!  - no comments!
- Heli ja pildi sünkro. Teatava piirini ei pane keskmine kodanik sellist asja tähelegi.
Back to top
PROFIIL PM 
AivoM Offline
Liige

Postitatud: 14 nov. 2005,13:17 TSITEERI

"80 päevaga ümber maailma"...vana film, aga igaks juhuks hoiatan. Tõlge kaootiline või siis puruvale ja jookseb suht kiirelt minema ekraanilt. Menüü kohta enam ei mäleta, kuna ei olnud peale esimesi filmi lõike enam tahtmist plaati näperdada.
Ehk peaks algatama mingi aktsiooni, et Eesti ka pääseks 2. regiooni? Ehk meilgi siis parema kvaliteediga plaate võimalus osta.
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 14 nov. 2005,13:32 TSITEERI

Eesti ju olevatki 2. regioonis...
Kuigi monopolivastastele see ei meeldi, arvan mina siiski, et lahendus on selles, kui eesti tiitrite ja võimalusel heliga DVD-de väljaandmisega tegelevad võimalikult suured firmad, kellel on ametlikud sidemed ja leviõigused. Kes ei nikerda DVD-dele kohapeal tiitreid külge vaid kes osalevad üleeuroopalistes tiraa˛ides ja lähetavad tiitrid kusagile mujale, kus valmistatakse üle Euroopa müüdavad diskid, mil ka eesti tugi.
Lisaks saab vahel nii ka korraliku välimusega komplekte, nagu näiteks Titanicu nelikdisk.
Midagi V&K Holdingu taolist siis meie oludes. Muidugi, ka neist ei sõltu kõik - Acme toodab Leedus ikkagi täielikku saasta ja DreamWorksi diskid peaved meie turule tulema Venemaalt ja muutmata kujul (ilma eesti keeleta). See ei sõltu enam Eestist vaid filmikompaniidest, kes on teisiti otsustanud kui meile siin soodne oleks. Seetõttu pole näiteks hetkel mõtet oodata ei kohaliku keelega Shreki ega Sin Cityt (Miramax).

Muudetud Ivar on 14 nov. 2005,15:47

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
priitr Offline
Liige

Postitatud: 14 nov. 2005,14:21 TSITEERI

No vähemalt amazon.co.uk kaart näitab Eestit endiselt kenasti koos Etioopia ja Eritreaga viiendas regioonis olevat.
Veel. Sattusin korra ka Kaubamaja (Tallinna) muusika- ja dvd-osakonda. Ja avastasin, et ka seal, nn viisakaid kaupu müüvas poe spetsiaalosakonnas, oli müügil seesama dvd2002/Acme p*k, mis kõikvõimalikes muudes kaubanduskeskustes riiulitel oma peldikupaberist ümbriseid lehvitab.
Tunne oli igatahes sama, mis oleks Adibassi ja Karl Lagerfeldi samadel riiulitel näha. Kaupmeestel puudub vist küll igasugune ametiuhkus...
Back to top
PROFIIL PM 
sniff01 Offline
Ekspert

Postitatud: 14 nov. 2005,16:23 TSITEERI

No nii, sai ostetud selline teos siis http://www.dvd2002.ee/sub.php?op=showDVD&ID=799.
Film ise vanas heas pratsuse stiilis tehtud krimka ja oma väheste nõudmiste juures nagu ei oskakski midagi ette heita aga heli on küll "viimase " peal.
Muidu tundub, et normaalne aga kui muusika taustaks tuleb siis karju appi. Selline tunne et vana hea vhs lint on välja venitatud ja siis kogu muusikaline taust venib ja on vales noodis. Eriti "hea" koht on see, kui on ühe pollari matused ning mängitakse teada tuntud leinamuusikat. Sihuke tunne, et kogu orkester on häälest ära.
Avastasin, et prantslaste Multivision näitab seda filmi, eks kontrollin kas SATi pealt tuleb samasugune veniv heli või on seal ikka pillid hääles.

EDIT: kuna hiljuti sai inglismanne külastatud siis sai ka pisut aega veedetud ühes korralikus plaadi poes.
Neid 99eeguseid DVDsid oli ka seal mail rohkem kui küll. Hinnad siis 3-6 naela, aga kvaliteeti vist ei maksa võrrelda.

Muudetud sniff01 on 14 nov. 2005,16:28
Back to top
PROFIIL PM 
79 replies since 14 märts 2005,10:54 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

Lehti: (4) < 1 [2] 3 4 >
vasta uus teema

Quick Reply: Järjekordse masendava vormistusega DVD hoiatus
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code