DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

Lehti: (4) < [1] 2 3 4 >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: Järjekordse masendava vormistusega DVD hoiatus, Ostke. Poest saadaolevaid kaupu. Ei!< Eelmine | Järgmine >
priitr Offline
Liige

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 14 märts 2005,10:54 TSITEERI

Nonii, läksin õnge. Selveris, soodsate DVD-de kastis vedeles 75.- eest Sonatiini levitatav 'Wrong turn'. Miski Leedu firma väljaanne. Juba see oleks pidanud ettevaatlikuks tegema, paraku ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ostsin ikkagi ära. Kodus muidugi selgus, et  kõige halvemad eelaimused täitusid.
Menüü on üks koledamaid, mida ma kunagi näinud olen (ok poes DVD2002 märki nähes pigistan silmad kõvasti kinni ja jooksen mööda, nii et, ehk on siiski veel hullemaid), seejuures on ka selle mõne fraasi sisse, mis seal üldse on, suudetud kirjavigu tekitada ('Värsti DVD-il' ). 'Loomulikult' on film vägistatud täisekraanformaati, millest karbi peal targu mingit märget pole. Võib-olla eeldatakse, et kui ostja loeb plaadi pealt DVD-5, saab ta isegi aru, et anamorphic widescreen sinna ei mahu...
Kahju, film iseenesest on ühe õuduka kohta täiesti vaadatav, meenutab mõnevõrra 'Nukitsameest' ;-).
Mis on selle loo moraal? Ikka, ka aastal 2005, ei ole Eestis võimalik osta eestikeelsete subtiitritega DVD'sid, mis ei mõjuks 'päris' ketaste kõrval tõeliselt masendava käkina. Kui ka ümbrispaber juba (kaugemalt) vaatamist kannatab, on sisu ikkagi DVD2002 parimate traditsioonide vaimus vormistet.
Seega - tee Interneti avarustesse ei rohtu veel niipea; ka ei tõuseks minu käsi karistama piraati, kes sellise käki ostmise asemel DivX'i tirivad. Ma isegi tunnen praegu, et kompensatsiooniks raisatud 75EEK eest võiksin midagi tasuta ära vaadata...
Back to top
PROFIIL PM 
Erci Offline
Liige

Postitatud: 14 märts 2005,20:59 TSITEERI

Jep täiesti nõus, kvaliteet ikka nendel meilpool toodetud filmidel pole see mis läänest tellides:)
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 07 mai 2005,03:26 TSITEERI

Mõtlesin, et toetan ka kohalikke üritajaid ja vaatan vahelduseks, et kuidas kohalik turg areneb. Kokkuvõtvalt võib öelda, et edasiminekut pole viimastel aastatel märgata.

Sai siis The Grudge ja Resident Evil 2 ostetud. Grudge kohta niipalju, et kannatab vaadata, kui subtiitreid alla ei pane, sest tõlge on kaootiline, kiiresti minemavilkuv, imepisikene ja hea kui üldse lause ära tõlgitakse. Sünkroniseering ei kannata ka enamus juhtudel kriitikat. Igal juhul koos tõlkega tundub film vilets, ilma tõlketa jätab parema mulje.

Resident Evil 2 oli paras pähkel. Esiteks ma ei tea, kas see on minu pleieri omapära või on tarkpead selle nimelt teinud, et kohalikel plaatidel, kui tahad igasuguseid kella, seebi ja muid reklaame mööda lasta, siis mängitakse reklaam lõpuni ja sunnitakse pleier peatuma, et siis saaks uuesti ja rahulikult reklaami uuesti vaadata. Kui ühtegi nuppu ei puutu, siis pääseb menüüsse. OK! Ülirohke reklaami kannatab tavaliselt ära, kui pleier panna mängima ja siis 5-10 minuti pärast tagasi tulla, aga RE2 oli selles suhtes pähkel, et menüü ei funktsioneerinud. Ainuke asi, mida teha sai, oli mingite  kellamudelite vaatamine ja ei mingit muud toimivat valikut. Pärast pikki katsetusi õppisin selle plaadiga ümber käima. Nimelt on kogemata lukust lahti unustatud DISC MENU nupp. Seega siit õpetus, kuidas sellelt plaadilt on võimalik filmi vaadata. Esiteks plaat pleierisse, siis kiiresti DISC MENU ja seejärel vajutada PLAY nuppu. Subtiiter ja heli tuleb ise pleieri süsteemimenüüst paika panna, kuna ma sealt plaadilt toimivat menüüd ei leidnud. Nüüd tuleb uus üllatus - subtiiter on suur ja KOLLANE?  :ghostface: Just nagu keegi oleks urineerinud keset ekraani :( Igal juhul mul on tunne, et neid diske võtan nagu promodiskidena, et vaatan ära ja siis tellin kvaliteetsed asemele.

Ehk oli abi teistelegi. Ah jaa, see tundus edasiminekuna, et kui karbi peal lubati 16x9, et siis oli pilt tegelikult ka 16:9
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 07 mai 2005,17:37 TSITEERI

Tekkis seoses saastaplaatidega idee, et dvd maailmas võiks olla diskide häbipost ja autahvel kodumaiste plaatide osas. Asi võiks toimuda hääletamise alusel, umbes sellisel skaalal, et hinded +5 .... -5, kus 0 jätab inimese külmaks ja siis negatiivne hinne väljendab saastalikkuse astet ja positiivne hinne häid emotsioone seoses diskiga. Need diskid, mille üldhinne jääb negatiivsele poolele võiks minna automaatselt häbiposti ja positiivse hindega diskid autahvli edetabelisse. Aja möödudes kujuneks välja üsna tõsiseltvõetav giid plaatide ostmiseks. Tegemist oleks sisuliselt sama asjaga, mis siin saidis ükskord üleval oli, see eestikeelsete diskide nimekiri, kuid seekord oleks ta siis koos hääletamisvõimalusega.

Mida arvate?
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 07 mai 2005,23:51 TSITEERI

Iseenesest oleks see huvitav, eriti kui automaatselt genereeruks näiteks ka firmade edetabel (edekabel)...
:)
Ilmselt kuluksid ka kommenteerimisvõimalused ära, kõik see kokku ühes võimalikult suure automaatsusega teeb aga asja ilmselt üsna keeruliseks teostada...

Ja kes see ütleb, et näiteks DVD2002 võu acme ei hakka oma reitinguid pushima. Seetõttu just peakski olema võimalus ka oma hinnet ja puudusi-voorusi kommenteerida, et näha poleks ainult ühest pajast pärit keskmine hinne.

Muudetud Ivar on 07 mai 2005,23:52

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 08 mai 2005,23:01 TSITEERI

Siin saidis on olemas arvustuste rubriik, kus saab filme kommenteerida. Sisuliselt võiks asi välja näha esialgu midagi sarnast, kus siis iga kommentaar oleks nagu omaette arvustus, kuid sinna tuleks lisada hindamisvõimalus ja keskmise hinde näitamine. Edetabelid(edekabelid) võiks olla eraldi valikutena, mis koostatakse nende valimisel käigupealt keskmiste hinnete alusel.

Ehk siis üritan väljendada end selgemalt: Filmid võiks olla tähestiku järjekorras ära toodud, kommenteerimisel saaks ka hinde anda ja eraldi valikutena koostatakse edetabelid keskmiste hinnete alusel.

Iga filmi kohta võiks olla tulevikus ära toodud ka tehnilised näitajad ja mida etiketil valetatakse. Näiteks lubatakse 16:9, tegelikult on 4:3 jne. Info saaks kommenteerijate käest. Võib-olla peaks asi toimima ka niimoodi, et kasutajad saavad ise filme sisestada, mida veel nimekirjas pole ja see sisaldaks ka kohustust sisestada tehnilised andmed.

Pushimise vastu aitaks äkki, kui hääli saaks anda ainult registreerunud foorumikasutajad. Ma ei kujuta ette, et kas on võimalik väljaspool foorumit sisselogimist kontrollida ??? Sisuliselt peaks ju see sait foorumi küpsise järgi kohe ära tundma, et kes saiti külastab ??? Pushimise vastu võitlemine tundub olevat jah keerulisem ülesanne, aga mitte võimatu. Paljud hääletussüsteemid tunnevad ära, kui on juba eelnevalt hääletatud. Iseasi, kuidas need teostatud on?
Back to top
PROFIIL PM 
yxmargus Offline
Ekspert

Postitatud: 09 mai 2005,09:56 TSITEERI

DVD'de hindamine võiks ka mitme kriteeriumi järgi käia (umbes nagu Total DVD's ona asi lahendatud)
Eraldi hinne filmile, teostusele (ehk siis dvd kvaliteedile), helile ja lisadele.
Suur töö, kuid kui selles aktiivselt osaletaks, siis küllaltki tänuväärne.
Võtaks isiklikult hea meelega hindamisest osa :)
Back to top
PROFIIL PM MSN 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 13 mai 2005,02:12 TSITEERI

Sai paar päeva tagasi foorumi ettepanekutes ka antud teemale viidatud. Eks kui Rait foorumit juhtub külastama ja seda loeb, siis saab vähemalt mõtlemisainet.

Kuna RE2 tundub mulle üle pika aja üks reklaamirohkemaid diske, siis sai huvi pärast diski lähemalt uuritud. Koos kõikide helikeelte (vene, inglise, läti, leedu), subtiitrite ja menüüga on filmi alla kulutatud ca 2,7 Gb ja kõik muu "kasulik" hoiab enda all ca 0,8 Gb. Kõva sõna, kui arvestada, et tehase disk suudab mahutada kokku ca 8 Gb. Filmi vasakusse ja paremasse äärde on jäetud must letterbox riba.
Back to top
PROFIIL PM 
n3r0 Offline
Liige

Postitatud: 22 juuni 2005,15:53 TSITEERI

ainsad eestikeelsete subtiitritega DVD'd mis kannatavad kriitikat on disney, touchstone'i tooted

nood on vist ainsad, kes lisavad nordic plaatidele ka eesti subid

disney eriti :D
kariibimere piraadid ja animad jne.
Back to top
PROFIIL PM 
martunja Offline
Liige

Postitatud: 24 august 2005,13:20 TSITEERI

Siin on üks norm kvaliteediga eesti subtiitritega dvd mis välljaantud austraalias:
http://www.ezydvd.com.au/item.zml/225295

peale selle on neid veel, kuid pole teisi oma silmaga näinud:
http://www.ezydvd.com.au/mech/search.zml/f=subtitles/q=Estonian

Muudetud martunja on 24 august 2005,13:23
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 24 august 2005,20:08 TSITEERI

hea meelega toetaks majandust ja ostaks kodumaist.. aga vaadates, kuidas miskid nolgid (no, aastate poolest) hüppavad, kurat, hoogu võtmata kahe pea jagu üle suvalise kohaliku toote valmistajate.. niisiis, netist pira, selle läbivaatus ja ca 5-10% asju saab hiljem väljasmaalt tellitud. selliseks on kujunenud minu dvd vaatamis/ostmisharjumused. kallis koduvabariigis lihtsalt ei ole, mille peale oma rahakest kulutada..

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 24 august 2005,22:47 TSITEERI

Tsiteerin: (ronin @ 24 august 2005,20:08)
hea meelega toetaks majandust ja ostaks kodumaist.. ............... kallis koduvabariigis lihtsalt ei ole, mille peale oma rahakest kulutada..

Need, mis soomest tulevad eesti subidega on üsna viisakad diskid
Back to top
PROFIIL PM 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 25 august 2005,00:22 TSITEERI

aga vaadates, kuidas miskid nolgid (no, aastate poolest) hüppavad, kurat, hoogu võtmata kahe pea jagu üle suvalise kohaliku toote valmistajate..

Mis sa sellega silmas pead???
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 25 august 2005,09:23 TSITEERI

Tsiteerin: (Pikk @ 25 august 2005,00:22)
aga vaadates, kuidas miskid nolgid (no, aastate poolest) hüppavad, kurat, hoogu võtmata kahe pea jagu üle suvalise kohaliku toote valmistajate..

Mis sa sellega silmas pead???

seda, et miskisugused koolipoisid võtavad mingi seriaali, litsuvad ca 240 minutit dvd5 mahu sisse, vormistavad täiesti kombekad ja toimivad (ülilihtsad) menüüd ning tulemusele ei ole absoluutselt mitte midagi ette heita. dvd-r scene nazõvaetsja. tagantjärele meenub jah, et Sa oled kohalikku tööstusse oma panuse andnud. ei, ma ei pidanud Sind silmas 'miski nolgina'. :) sorry, kui kogemata ego pihta tonksasin. huvi pärast peaks ka sellele kohalikule saele siis ehk otsa vaatama.

btw, seriaaliks antud kontekstis on desperate housewives esimene hooaeg, mis septembri lõpus täiesti ametlikult välja tuleb. hdtv rip, kuus osa per plaat. no ei tee silmadele ega kõrvadele haiget..

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 25 august 2005,11:16 TSITEERI

oh ega ma end nolgiks nüüd pidanudki ... pigem "kohalikuks tegijaks" kellest just üle hüpati.
Hdtv rip pole siiski audentne dvd plaat vaid (väga)hea kvaliteediga divx/xvid mis on salvestatud digiTV pealt.
Menüüde suhtes ma Saag'i nüüd küll kunstiteoseks ei pea mille järgi minu "loomingut" hinnata - pigem on film ise väga hea.

Mis teeb meeele mõruks on see, kui seltsimehed tulevad filmi enda video/audio kvaliteedi kohta hüppama a'la "kohaliku dvd pilt/heli on ikka PALJU kehvem kui originaalil" ... ega meist keegi ju seda filmi ise ei tee. Video/audiostriimid ripitakse 1:1 originaalplaadi pealt.
Ümberpakkimine toimub ainult äärmiste erandite korral:
1. "originaal" on NTSC's
2. Plaat läheb napilt-napilt üle DVD5 mahupiiri (siin on ka nii, et pigem surun menüüsid kokku, kui filmi ennast)

Ahjaa ... väike kivi siiski ka Vilniuse tehase kapsaaeda, nimelt on neil "piirangud" mõnede menüüvormistamise/kujundamise "trikkide" suhtes.

Muudetud Pikk on 25 august 2005,11:22
Back to top
PROFIIL PM 
Ainionu Offline
Ekspert

Postitatud: 25 august 2005,12:07 TSITEERI

Tsiteerin: (Pikk @ 25 august 2005,11:16)
oh ega ma end nolgiks nüüd pidanudki ... pigem "kohalikuks tegijaks" kellest just üle hüpati.
Hdtv rip pole siiski audentne dvd plaat vaid (väga)hea kvaliteediga divx/xvid mis on salvestatud digiTV pealt.
Menüüde suhtes ma Saag'i nüüd küll kunstiteoseks ei pea mille järgi minu "loomingut" hinnata - pigem on film ise väga hea.

Mis teeb meeele mõruks on see, kui seltsimehed tulevad filmi enda video/audio kvaliteedi kohta hüppama a'la "kohaliku dvd pilt/heli on ikka PALJU kehvem kui originaalil" ... ega meist keegi ju seda filmi ise ei tee. Video/audiostriimid ripitakse 1:1 originaalplaadi pealt.
Ümberpakkimine toimub ainult äärmiste erandite korral:
1. "originaal" on NTSC's
2. Plaat läheb napilt-napilt üle DVD5 mahupiiri (siin on ka nii, et pigem surun menüüsid kokku, kui filmi ennast)

Ahjaa ... väike kivi siiski ka Vilniuse tehase kapsaaeda, nimelt on neil "piirangud" mõnede menüüvormistamise/kujundamise "trikkide" suhtes.

Milliste kohalike ettevõtete toodangust käib jutt?
Back to top
PROFIIL PM 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 25 august 2005,17:55 TSITEERI

Tsiteerin: (Ainionu @ 25 august 2005,12:07)
Milliste kohalike ettevõtete toodangust käib jutt?

Huvitav küsimus, kuna Levitaja (Sonatiin, DVD2002, DVD records, Pyramid video, Daugava-misasitanüüdoligi- jne) ja tootja reeglina ei kattu.
Ehk (ma ei väsi kordamast) seda kes plaadi materjali TEGELIKULT kokku pani (tõlkeid miksis, menüüsid disainis jne) plaadiümbriselt ei leia.
Kusjuures tegijad ja levitajad ei ole "kokku laulatatud".
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 26 august 2005,10:00 TSITEERI

jaeh, minu ebatäpne sõnakasutus muidugi jälle. kohaliku toote valmistajate all pidasin silmas siis neid misiganes tegijaid, kelle 'vaeva' sonatiin, dvd2000 jmss siin turustada püüavad. mitte neid, kes siin kohapeal midagi teevad.

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Ainionu Offline
Ekspert

Postitatud: 26 august 2005,16:56 TSITEERI

Kas tõesti kohalik levitaja (Sonatiin, DVD2002 jne.) ei oma mitte mingisugust sõnaõigust asja kvaliteedi ja tegemise osas? Olen siiani aru saanud, et nad ikka ise otsustavad kuidas, mille ja millal nad välja annavad. Väljaarvatud V&K, kes astub ilmselt suurte filmitootjate nõudmiste järgi.... samas on nende levitatatav siiani ka üldjuhul kõige kvaliteetsem olnud.
Back to top
PROFIIL PM 
Pikk Offline
Ekspert

Postitatud: 26 august 2005,20:06 TSITEERI

Kindlasti omavad.
Nad võivad pöörduda "kontori" A, B, või C poole ... või siis "isetegija" d, e või f poole.
Nad võivad hankida materjali ja litsentsi ise ja tellida ainult töö.
aga nad võivad osta ka valmis töö koos litsentsiga.
igasuguseid valikuid on.
Lõpuks võivad nad oma kontorisse mõne "tegija" kah palgata ...
Back to top
PROFIIL PM 
79 replies since 14 märts 2005,10:54 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

Lehti: (4) < [1] 2 3 4 >
vasta uus teema

Quick Reply: Järjekordse masendava vormistusega DVD hoiatus
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code