DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: Foorumi jaotused - paneks uued nimed?< Eelmine | Järgmine >
Ivar Offline
Ekspert

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 20 juul 2004,19:44 TSITEERI

Selline soovitus, millele olen juba kaua mõelnud.

Mulle isiklikult meeldiks, kui foorumite alajaotustel oleks teised ja veidi selgemad nimed.

Näiteks nii:

DVD riistvara
Pleierid, telerid, arvutid, kaablid...
Kõik, mis kodukino ja tehnikaga seotud.

DVD plaadid
Ilmumine, ostmine, hinnangud, poed...
Kõik, mis ketaste sisu ja ostmisega seotud.

DivX
Failid, formaadid, kodeerimine, tiitrid...
Kõik, mis avi-failidega ja arvutis kodeeritud videoga seotud.

Haldus ja ettepanekud
(praegune tekst)

Ühtlasi tuleks eriti praegune üldfoorum kriitilise pilguga üle vaadata ja tõsta (plaatide foorumisse) üle teemad, mis pole seotud antud foorumiga - hetkel jääb üldfoorumis viimaste seas silma näiteks "eesti subtiitritega DVD-d".
Muidugi, suureks küsimuseks jääb, kas nii DVD-d kui DivX-i mängivad kastid peaks olema raua või DivX-i foorumis... mina arvan siiski, et esimeses.

Tore oleks ju teistegi kasutajate kommentaare lugeda, enne, kui saidi omanik äkki minu pakutud radikaalseid muutusi ellu viima asub...
:)

Muudetud Ivar on 20 juul 2004,19:45

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
Rait Offline
Ekspert

Grupp: Admin
Postitatud: 20 juul 2004,23:47 TSITEERI

Head mõtted!
Kas peaks olema veel üks teema nn. varia. Kuhu saab paigutada need teemad, mis mujale ei sobi. Aitab hoida põhiteemasid konkreetsemana. Kes teab, võimalik et sealt koorub ka mõni uus rubriik välja :;):
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 21 juul 2004,10:10 TSITEERI

Ma ei tea, põhimõtteliselt võiks ju olla ka midagi filmifoorumi taolist, kus saaks lihtsalt plaatidel ja teles ja kinos nähtavat arutada. Ma küll ei tea, on see õige koht ja kas ma isegi seal just väga aktiivselt osaleks...
(Vahel vast küll - Dodgeball ja I, Robot on viimati nähtutest päris kobedad filmid. Robotifilmi, mis eelmisel nädalalõpul USA-s esilinastus, DVD kohta on ka juba nüüd jutud ja kaanepilt netis liikumas, tulevat teine novembri teises pooles välja.)

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 21 juul 2004,13:06 TSITEERI

TSITEERI (Ivar @ 21 juul 2004,10:10)
Ma ei tea, põhimõtteliselt võiks ju olla ka midagi filmifoorumi taolist, kus saaks lihtsalt plaatidel ja teles ja kinos nähtavat arutada. Ma küll ei tea, on see õige koht ja kas ma isegi seal just väga aktiivselt osaleks...
(Vahel vast küll - Dodgeball ja I, Robot on viimati nähtutest päris kobedad filmid. Robotifilmi, mis eelmisel nädalalõpul USA-s esilinastus, DVD kohta on ka juba nüüd jutud ja kaanepilt netis liikumas, tulevat teine novembri teises pooles välja.)

vabandust ot pärast, aga ei suutnud vastu panna: kas asimovist oli midagi ka alles jäänud? (näe, olekski filmifoorumi topic tegelikult)

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
toom Offline
Ekspert

Postitatud: 21 juul 2004,13:10 TSITEERI

Võibolla tuua välja eraldi ka tarkvara? CD/DVD kirjutamine, formaatide konvertimine, codec'id jms
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 21 juul 2004,13:54 TSITEERI

off topic jätkub:

ronin -
film algab kolme robootika reegliga, mis ekraanile kirjutatud, hiljem on nad filmis veel jutuks. Lisaks käib ekraanil kiri, mis  midagi säärast kui "inspireeritud Isaac Asimovist", ehk siis tegu pole minu teada mingi konkreetse novelli ekraniseeringuga. Ma ise pole antud autori asjatundja, seepärast parem ei kommenteeriks, kuid niipalju oskan öelda, et kuigi film on Will Smithiga suvine kassakas, on killurebimist äärmiselt mõõdukalt ja kõik nad olid minu meelest üsna vaimukad. Seejuures pigem sarkasmi suunda ja ette kantud mitte naljategemise stiilis vaid pigem mürgise märkusena - Smith on surmajuhtumit uuriv politseinik, kes ühena vähestest roboteid ei usalda ja nende ohutust ei usu (ja nagu selgub, annab ta varasem elu selleks ka põhjust). Weta tehtud robotid on ka päris kenad ja läbikumavalt kihilised (telekast pole seda eriti näha), erinevalt Spider-Manist on neil ka täiesti gravitatsiooni mõjud tunda. Päris mõnus küberkrimi, oluliselt sujuvam vaadata ja vähemate noir-klisheedega mu enda arust kui Spielbergi "Minority Report". Kuigi, kohati on tunne, et mõlemad filmid toimuvad samas maailmas. Üldse, selle filmi lõpplahendus ei ole päris selgelt ja üheselt välja nämmutatud, peab päris mõtlema, mida see kõik tähendama pidi...
Igatahes DVD ostmine tuleks vist ka plaani võtta...

Tagasi topicusse -

Toom: ma arvan, et see kõik võiks käia DivX alla. Mis see valdkond muud on kui üks softiga pusimine...

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
Jalutaja Offline
Liige

Postitatud: 21 juul 2004,15:20 TSITEERI

oftopic:
Siis on Asimovi raamatust ainult nimi ja kolm reeglit jäänud.
Raamat muide ise ka küllaltki huvitav. Seal oli rohkem tegu robotite "inimõigustega"
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 21 juul 2004,15:37 TSITEERI

Ei, päris nii see pole. Filmi sisuks on mingi hiigelsuure robititootjafirma peahoones toimunud teadlase surmajuhtumi uurimine, too on olnud suuresti kogu robotivärgi alusepanijaks. Kahtlusaluseks on üks robot, kuigi kahtlustajaks kipub tegelikult pikka aega olema ainult Will Smithi tegelane, teiste arvates oli tegu enesetapuga ja robotid ei puutu üldse asjasse. Seda enam, et nad põhimõtteliselt ei saavat midagi siukest teha. Too robot on aga veidi keerulisem juhtum kui teised, ta tegeleb näiteks üsna palju omaenda eksistentsi üle mõtlemisega. Robotite inimõigused, utiliseerimise eetilisus ja muu siuke on seal filmis täiesti olemas. Lõpplahendus on ka otsapidi just sellega seotud.
Aga rohkem pole mõtet kirjeldada. See läheks juba liialt detailidesse, mida on parem ise näha.

Muudetud Ivar on 21 juul 2004,15:38

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
Rait Offline
Ekspert

Grupp: Admin
Postitatud: 22 juul 2004,11:02 TSITEERI

Muudatustega peaks olema nüüd ühelpool.
Sai muudetud ka foorumi värve ja kirja fonte.
Loodetavasti lihtsustab see lugemist.
Back to top
PROFIIL PM WEB 
toom Offline
Ekspert

Postitatud: 22 juul 2004,12:10 TSITEERI

Tsiteerin: (Rait @ 22 juul 2004,11:02)

Firefoxiga küll parem lugeda ei ole. Mõned fondid (nt. esilehel foorumi kirjeldus, sõnumite arv, kes ja kus kirjutas, postitamisel 'tsiteerin' rida jne jne) on kole suured. Eks viska ise pilk peale, saad paremini aru  :;):
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 22 juul 2004,13:56 TSITEERI

Need minu ette pandud "seotud"-lõpuga kirjeldused võiks ka mõne normaalsema sõnastusega asendada...

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
Andy Offline
Ekspert

Postitatud: 22 juul 2004,16:23 TSITEERI

Tsiteerin:
Tsiteerin: (Rait @ 22 juul 2004,11:02)

Firefoxiga küll parem lugeda ei ole. Mõned fondid (nt. esilehel foorumi kirjeldus, sõnumite arv, kes ja kus kirjutas, postitamisel 'tsiteerin' rida jne jne) on kole suured. Eks viska ise pilk peale, saad paremini aru  :;):

Sama asi fontidega ka Operaga vaadates.

--------------
"... nõuanne on ohtlik and, isegi targa kingitusena targale, iga valik võib ju osutuda valeks."
Back to top
PROFIIL PM ICQ 
toom Offline
Ekspert

Postitatud: 12 nov. 2004,11:02 TSITEERI

Tsiteerin: (Ivar @ 20 juul 2004,19:44)

DivX
Failid, formaadid, kodeerimine, tiitrid...
Kõik, mis avi-failidega ja arvutis kodeeritud videoga seotud.

Teeks väikese täienduse:

DivX
SUBTIITRID, failid, formaadid, kodeerimine...
Kõik, mis SUBTIITRITE, avi-failidega ja arvutis kodeeritud videoga seotud.

EDIT: Ja äkki saaks sõna 'subtiitrid' punaseks ka värvida? Praegune DVD riistvara sektsioon on täitsa ära lagastatud momelest...

Muudetud toom on 12 nov. 2004,11:04
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Andy Offline
Ekspert

Postitatud: 12 nov. 2004,11:49 TSITEERI

Ja kui veel midagi muuta, siis võiks DVD FAQ olla esimene asi DVD teemade all (hetkel Muude teemade all). Seal võiks esimesena ette ilmuda juhend, kuhu alajaotusse midagi postitada (Ikonboardil peaks see olema nimetuse all Pinned topic). Taas on tekkinud uusi foorumikülastajaid, kes lihtsalt ei viitsi allpoololevaid foorumiteemasid enne postitamist ilmselt isegi mitte läbi lugeda...

Alajaotus Divx pealkiri on väheke eksitav, ehk oleks sobivam DVD tarkvara. DivX ja subtiitrid mainida allpool kirjelduses.

Muudetud Andy on 17 nov. 2004,20:40

--------------
"... nõuanne on ohtlik and, isegi targa kingitusena targale, iga valik võib ju osutuda valeks."
Back to top
PROFIIL PM ICQ 
13 replies since 20 juul 2004,19:44 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema

Quick Reply: Foorumi jaotused - paneks uued nimed?
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code