DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

Lehti: (5) < [1] 2 3 4 5 >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: Viimse reliikvia DVD?< Eelmine | Järgmine >
Cul Offline
Liige

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 19 veeb. 2002,14:04 TSITEERI

Lugesin just EPL onlinest, et kohe kohe on kinno j6udmas mainitud filmi restaureeritud variant. Kunagi oli jutuks, et antud linateos peaks ka DVD kandjl ilmuma. Ega kellegil ei ole miskit uut selle kohta teada?
Back to top
PROFIIL PM AOL 
hannov Offline
Ekspert

Postitatud: 19 veeb. 2002,14:55 TSITEERI

vaata DVDmaailma uudiste lehekülge (uudis 01. veebruarist)
Back to top
PROFIIL PM 
Cul Offline
Liige

Postitatud: 19 veeb. 2002,17:47 TSITEERI

Sorry olen pime.
Back to top
PROFIIL PM AOL 
hannov Offline
Ekspert

Postitatud: 01 märts 2002,13:42 TSITEERI

huvitav, kui ruttu peale esimest "linnukest" hakkab Tallinnfilm oma ülejäänud klassikat DVDdele toppima?

vaadates praegu meie kodumaiste videode riiuleid, tundub VHS alusel asjade valik küll üpris lai olema - aga mida saavad sellest DVD kasutajad? No mind huvitab lihtsalt, kui kaugele Tallinfilmi turustajad DVD mõtetega jõudnud on.

Ja veel - mind hiljuti hämmastas, et riik (kultuuriministeerium) toetab rahaliselt maailma väärtfilmiklassika ilmumist meil Eestis VHSidena - no kuulge - krt. miks ei võiks siis paralleelselt samu asju ka DVDdel välja anda - samuti eestikeelse ümbrise ja subtiitritega? Riik võiks oma rahasid ikka väikse perspektiivitundega juhtida.

Kogu asi tundub vist olema hetke statistikas (kui üldse midagi sellist olemas on) - selle järgi ei osta vist DVDsid peaaegu keegi - põhiliselt netitellimustel sissetulev kaup ei kajastu ju kuskil - järelikult nõudlust DVD formaadi järele pole
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 01 märts 2002,14:43 TSITEERI

Hannov:

ära ülehinda filmiinimesi. Oma kogemuste põhjal võin öelda, et raudne enamus neist lihtsalt ei tea DVD-s essugi. Sama kehtib igasugu rahajagajate kohta.
Ja kui ka teab, siis midagi väga udust ja roosat a la "teeme VHS-iga koos ka DVD, asi see siis teha pole", omamata õrna aimugi, et USA-s näiteks maksab filmi filmilindilt mpeg-i keeramine ca 10000 dollarit. Isiklik kogemus - nii arvasid "Karu südame" tegijad.

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
hannov Offline
Ekspert

Postitatud: 04 märts 2002,09:00 TSITEERI

Seda jah nüüd küll, et Tallinnfilmi toondangut peab nullist peale töötlema hakkama (no ja uuemaid eestlaste asju samuti). Kuigi jah - see töö, mis lombi taga maksab ühe summa, maksab meil tehtuna kindlasti vähem. Asi vist kogenud tööjõus, mida meil lihtsalt pole

Aga see nimekiri läänemaailma filmiklassikat, mida riik subsideerib, eksisteerib mujal juba ka DVD kujul - seega küsimus hoopis teist laadi. Kui see võib tulla tedmatusest, on asi muidugi kurb.
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 05 märts 2002,15:01 TSITEERI

Asi on selles, et aparaat, mis filmilindilt kaadreid skännib ja neid digitaalstriimiks salvestab ning töötleb maksab ka kena kopika.
Oskajaid muidugi ka pole (Se7eni DVD-l on hea demolõik sellest, kuidas digitaaltöötlus tegelikult käib).

Aga, jah, sellele, et Eesti Filmi Sihtasutus võiks pigem toetada filmiklassika ja üldse filmide vähemalt eesti tiitritega DVD-dele jõudmist kui mingit VHS-i, mõtlesin ka ma ise kui kunagi säärast uudist lugesin.

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
cdr
Registreerimata

Postitatud: 11 märts 2002,15:45 TSITEERI

kas heliriba ka Dolby digitaliks/surroundiks/DTS-iks  remasterdatakse?
Back to top
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 11 märts 2002,16:12 TSITEERI

Täna räägiti Raadio 2 "Kahega lõunal"-saates sellest filmist.
Näiteks, et

Aparatuur, millega film Soomes filmilindilt digitaalseks tehti ja pilti edasi töödeldi, on seal olnud umbes aasta ja maksis ca 20 miljonit marka,
Pildiga tehti järjest mitu asja -
värvide korrigeerimine
kontrasti parandus
kriimude ja tolmu eemaldus
vilkumise eemaldus
hüplemise eemaldus.

Pilt töödeldi Moskvas tehtud originaalnegatiivi koopiast (kontranegatiiv? muuseas, originaalnegatiivi tavaliselt ei skännitagi digikoopiaks, see on vist liiga kontrastne või midagi)

Eestis olevat nüüd Kodaki lindil kvaliteetne negatiiv ja ilmselt tulevaste põlvede jaoks film päästetud.

TÕSI KÜLL, sellest polnud sõnagi juttu, kas neil ENDAL, st. eestlastel, mitte masinaomanikest soomlastel on ka nüüdsest ikka filmi DIGITAALKOOPIA tallel. Kui pole, siis tuleb küll peast haarata.
DVD-st minu kuuldu põhjal juttu polnud.

Helist nagu ka ei räägitud. A ma olen suht' kindel, et see on ka Dolby Digitalis olemas. Iseasi, et DD heli võib täiesti vabalt ka mono olla.

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 11 märts 2002,16:49 TSITEERI

kusjuures, telekast nähtud trailer (et minge ruttu kinno) oli oluliselt vähem lillakaspunane, kui mina seda mäletasin..

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
len Offline
Liige

Postitatud: 11 märts 2002,17:30 TSITEERI

kinos (CCP) jooksev treiler on küll väga hädise heliga, nagu ekraani taha oleks mingi sang pandud ja sealt tuleks, surroundikõllidest ei tuld piuksugi.
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 11 märts 2002,20:12 TSITEERI

Lisaks oli kinotreiler ka kuidagi imelikult kadreeritud mu meelest, mingid sõnad ei mahtunud ekraanile.

Aga kunagise restaureerimuisjutu põhjal oligi ju tegemist omaaegse originaaltreileriga, ju nad seda siis ei kohendanud.

Iseenesest ideaalne DVD-lisamaterjal too campy originaaltreiler... Kuigi, DVD saatusest pole mina kuulnud ei kippu ega kõppu (peale selle, et tulevat sügisel).

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
gerd
Registreerimata

Postitatud: 12 märts 2002,23:43 TSITEERI

to Ivar:
Kas on kedagi võimalik ärritada et seda infot DVD kohta oleks rohkem?
Back to top
cdr
Registreerimata

Postitatud: 15 märts 2002,12:01 TSITEERI

Tänases õhtulehes oli juttu.Heli tuleb dvd-le monos.
Back to top
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 17 märts 2002,15:56 TSITEERI

To Gerd:

ilmselt oleks, kuigi...
Olen põgusalt seda filmi/DVD-d tegevate inimestega kontakteerunud, aga kahjuks ei saa ma öelda, et oleksin eriti optimistlik tolle tulevase DVD suhtes. Mul igatahes on jäänud tunne, et võimalus korralik ja sisukas DVD teha lastakse käest ja antakse välja võimalikult lihtne variant (ma loodan, et vähemalt peatükkideks jagamine tehakse korralikult).

Aga ma võin ju ka eksida ja DVD tuleb vinge.

Lisaks on mul tõepoolest tunne, et Eesti pool võttis rõõmuga filmirulli kaenlasse ja marssis õnnelikult laevale, tundmata huvi tolle digitaalversiooni vastu, millelt filmilint tehti. Tuleb ilmselt jumalaid paluda, et see siiski ka ära arhiveeriti.

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
hannov Offline
Ekspert

Postitatud: 18 märts 2002,09:00 TSITEERI

Mõtlesin, et nädalavahetusel lehtedes ja tvs kajastatud/näidatud Viimse Reliikvia näitlejate kogunemine Tallinnas oleks ju suurepärane lisamaterjal DVDle. Asi võeti kindlasti ju videosse üles - ehk ongi siis neil lausa selline plaan olnud väike lisa DVDle anda?
Back to top
PROFIIL PM 
Leho Offline
Liige

Postitatud: 18 märts 2002,21:57 TSITEERI

Oli hea võimalus võrrelda nii uut kui ka vana RELIIKVIA koopiat Beta formaadis. Nagu ka eelpool kirjutatud on tõesti kontrast märkimisväärselt parem. Sama kehtib ka värvide kohta ja tolm ning kriimud on samuti 99% osas täiesti kadunud ;-)
Heli on ja jääb minuteada monoks - tõsi küll ilma kahinateta. Koopiaga võrreldes on kuuldav vahe muidugi olemas.
PS. Tänu oma töö spetsiifikale oli tarvis teha võrdlus - vana ja uus - you know. Puutusin juba päris mitmendat korda kokku naljaka asjaga, et promos kasutatud plaanid on hoopis teised duublid, kui need, mis filmis kasutatud. Eks sellel ka oma loogiline põhjus ja ju see kehtis meie filmisüsteemis ka 33 aastat tagasi. Filmitegijad kiirustavad filmi kokku lõigata ja on sellega nii hõivatud, et promo tarvis visatakse enam-vähem pandavad plaanid näiteks produtsendile, kes omakorda teeb valiku ja selle imeruttu promojupiks kokku lõigub...eelreklaamiga on ju alati niii kiire ;-)
Igatahes on Tallinnfilmil kindel plaan DVD üllitada koos VHS-i samaväärse koopiaga ja sellest võiks/peaks saama siis esimene pääsu loodetavasti mõõdukas rütmis restaureeritud ja digitaalses formaadis filmide jadas.
Back to top
PROFIIL PM 
mrgn Offline
Liige

Postitatud: 19 märts 2002,21:18 TSITEERI

DVD tuleb Augustis

Samas uus film paistis Cinemania saates veidi imelik. Nimelt oli ta väga hea pimedate kaadrite juures (kõrtsistseen), kuid päevane pilt oli liiga ere...
täielik jama. Ja Postimehe andmetel muidugi tuleb monoheliga - ei hakata filmi täitsa ära rikkuma, st. et muusika stereo ja jutt mono,... vastik ju
Back to top
PROFIIL PM 
gerd
Registreerimata

Postitatud: 21 märts 2002,13:02 TSITEERI

Olen Hannovi ideega päril tehku kasvõi praegu mingi saade näitlejatega.
Paljastagu kaadritagust elu....
mõned pildid lisaks ja lisakraam hakkaks tekkima.
DVD võiks olla võrdlus  vanast ja uuest kvaliteedist
Kuskilt alamenüüst võiks saada laule kuulata stereos.
jne..
arvan, et pigem on asi laiskuses kui lisamaterjali ei ole
HÄBI DVD TEGIJALE KUI SEAL LISA INFOT EI OLE !!!
Back to top
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 21 märts 2002,13:27 TSITEERI

Jah, mulgi on kirjas päris pikk nimekiri kõigest sellest, mida "Reliikvia" DVD võiks sisaldada. Tegelt on seda faili (mis pigem populaarteaduslik ülevaade sellest, milline ja mida sisaldav on tänapäevane DVD) ka vähemalt mõni "Reliikvia" DVD väljaandmisega seotud inimene lugenud, kuid mingit vastukaja pole minuni igatahes jõudnud. Loodame parimat, sest tõepoolest on selle filmiga seotut võimalik DVD-le panna tohutult - alustades kasvõi aluseks olnud raamatust (ja selle eri trükkide kaanepiltidest) ja lõpetades lavastamisteemalise paroodiaetendusega, pluss trivianupud igasugu asjaosaliste (toimetaja Lennart Meri, kunstnik Rein Raamat, kaskadöör Priit Pärn etc) kohta, info nägusid ja hääli teinud näitlejatest, soundtrack jne jne jne jne.

Aga ma ikkagi ei usu, et see DVD saab filmi vääriline.
Äkki siis olengi selle koha pealt parandamatu pessimist.

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
97 replies since 19 veeb. 2002,14:04 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

Lehti: (5) < [1] 2 3 4 5 >
vasta uus teema

Quick Reply: Viimse reliikvia DVD?
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code