DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: K: Yamaha digitaalne saundiprojektor< Eelmine | Järgmine >
zoojapuhur Offline
Liige

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 02 veeb. 2008,14:38 TSITEERI

Kas keegi on neid Yamaha uusi leiutisi katsetanud? Yamaha on isegi EISA auhinna nendega võitnud.
Mind köidab see pill just seepärast, et jääb ära hunnik kaableid ja valjukaid, mis muidu toas tuleks igale poole paigutada. Nimelt väiksed lapsed roomavad ringi ja probleeme on.

link: http://www.yamaha.com/yec/soundprojectors/list/
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 07 veeb. 2008,19:26 TSITEERI

Tsiteerin: (zoojapuhur @ 02 veeb. 2008,14:38)
Kas keegi on neid Yamaha uusi leiutisi katsetanud? Yamaha on isegi EISA auhinna nendega võitnud.
Mind köidab see pill just seepärast, et jääb ära hunnik kaableid ja valjukaid, mis muidu toas tuleks igale poole paigutada. Nimelt väiksed lapsed roomavad ringi ja probleeme on.

link: http://www.yamaha.com/yec/soundprojectors/list/

Euronics pakkus aastavahetusel vahetult peale jõulusid ühte väiksemat mudelit (YSP-900 oli vist) poole hinnaga (ca 4000.- kr, kusjuures veel sügisel maksis see tibake alla kümpi). Kuna ma tahtsin magamistoa telekale natukene paremat heli ning vahetevahel enne magama minekut plaadi pealt muusikat ka kuulata, ostsin ta selle hinnaga uudishimust ära.

Tulemus üllatas mind vägagi positiivselt, kuigi olin mõne review lugemisega ennast enne kurssi viinud. Heli on mahlane ja "täidab" kogu tuba. Silmad kinni pannes võib ette kujutada, et istud suure süsteemi ees. Õigemini küll "sees".

Magamistuba on üsna väike, ca 12m2, väikese sopiga ning siledate seintega.
Olin enne projektorit üritanud samasse tuppa panna vana Philipsi LX3950-t, mis suuremas elutoas kunagi üsna talutavalt kõlas, kuid magamistoas ei saanudki sellega kuulatavat heli kätte. Philipsi helipilt oli tühi, õõnes ja kumisev ning satelliidid ja subar kõlasid üksteisest lahus.

Yamaha heliprojektori eelis sellises toas on ilmselt selles, et ta kalibreerib ennast (kaasasoleva mikrofoni abil) kõigepealt ruumi järgi ära ning optimeerib heli vastavalt peegeldustele ja seisulainetele. Yamaha soovitab selle projektori kõrvale veel oma subarit, aga minu magamistoas madalast küll puudust ei tulnud ja subar oleks ilmselgelt üleliigne.
Kordan: heli täidab kogu ruumi hästi ja on nauditav ka pea padjal voodis telekat vaadates.

Miinustest ka. Heliallikate asukoht on pisut ebamäärane ja ebakonkreetne. Kuna tagakanalid luuakse peegelduste abil, siis heliallikate asukoht kõigub pisut helikõrguse muutudes ning pead veidi liigutades, kui konkreetset heliallikat "otsima" hakata.

Kokkuvõtteks: oma täpsuselt suurt ja eraldi kõlaritega HiFi süsteemi ta ilmselt ei asenda, aga ruumilise tausta loomisega saab väga hästi hakkama (minu probleemse akustikaga pisikeses ruumis paremini, kui Philipsi kodukino kusjuures!) ja teleri sisseehitatud valjuhäälditega võrreldes on nagu öö ja päev.

Suurematel projektoritel on rohkem juhitavaid kanaleid-väljuhääldeid (40 vs 20), uuema põlvkonna mudelitel hdmi-d-kellad-viled ja sisseehitatud raadio, aga hind on ka mitu korda kõrgem.
Back to top
PROFIIL PM 
1 replies since 02 veeb. 2008,14:38 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema

Quick Reply: K: Yamaha digitaalne saundiprojektor
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code