DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

Lehti: (4) < 1 2 [3] 4 >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: Andke palun nõu plasma-TV ostul< Eelmine | Järgmine >
Jam X Offline
Liige

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 08 jan. 2007,09:32 TSITEERI

Timeshifti koha pealt on Philipsi DVDR3450H/60H (HDD/DVD rec.) apastraadid kyll kogu aeg "valmis". Loomulikult peab seade ka sisse lülitet olema :-). Pole mingit probleemi timeshifti ajal kanaleid vahetada. Kõik läheb järjest ka kettale. Sisselülitamine võtab aega... ilmselt initsialiseerib seda va kõvaketta puhvrit (ca 15 sek). Ja puhver on 6 tundi. Samas pole tegu HDMI:ga. Ja nagu juba mainitud, ilmselt ei saagi "kaitstud" HD signaali spetsiaalsete salvestajatega legaalselt kunagi salvestada. Välistatud pole aga igatsugu hackid sellistele "probleemidele". Kui juba mingitmoodi timeshift teleka funktsionaalsuses olemas on, siis ei näe küll mingit põhjust, miks ka "tavaline" salvestamine teostatav poleks. Tänapäevased HDD/DVD salvestid kasutavad küll sama pakitud streami, mis timeshift puhvrisse läheb ka programmi salvestamiseks. Omaette küsimus on aga see, et isegi kui telekas suudaks HD signaali kõvakettale salvestada, siis kuidas ta sealt digi (või isegi analoog) kujul välja saada? Eeldan, et optilisi v.m. lisasid pole. Paraku ei mahu 80 GB (nii nad vist praegu on...) kettale just eriti pikalt seda HD programmi. Niiet paratamatult tekiks siiski vajadus seda ka arhiveerida. Või tuleks asja võrrelda HDD:ga sati tüüneritega...?
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,12:46 TSITEERI

waa, kolm lehekülge viljakat mõttevahetust suhtkoht süütu provokatsiooni peale. põmst on vtl-l õigus, et peaksin oma (isiklikku) küllalt resoluutset arvamust põhjendama.
laskumata tehnilistesse nüanssidesse (milles ma anyways liiga tugev ei ole), ütlen ainult järgmist:
1. mina ei ole näinud veel sellist plasma/lcd pilti, mis mulle tõepoolest meeldiks. edasiminek on olemas, kuid mitte nii suur, et isiklikku raha välja käima kipuks.
2. mina ei ole näinud veel ühtki telekat, mille native reso x720 oleks, ehk siis see va minimaalne hd p. v-olla ei ole osanud õigest kohast otsida. 768 ei võrdu mitte 720-ga ja viienda klassi matemaatikaga opereerides leian, et ühest teise saamiseks tuleb läbida mitu etappi, mis väljutatavale signaalile paratamatult negatiivselt mõjuvad.
milleks mulle 720p, küsite? kuna tõenäoliselt ei ole tava-dvd-d kõrgemale upsample-da mõtet. ka see upsampling on piisavalt piinarikas (olen paari cineo mängijat näinud seda tegemas). milleks mulle tava-dvd-d? sest lähiajal küll uut formaati soetama ei hakka, sonigu marketroidid mida tahes.
3. olen näinud paari samsungi 40" plasmat, millel on see minimaalne wxga(?) reso 854x480 ja mille pilt on kompvek, võrreldes kõrval seisva sama suure pilliga, millel reso on 1366×768. polnud kellegi käest küsida, huvitav, kas seal jooksutati 480p mode-s ntsc demoplaati?

ei ole muidugi võimatu, et oma teatavas piiratuses (et siis printsiibis meeldib/ei meeldi) olen kinni haaranud valest parameetrist ja selle ehk kontekstist liialt välja rebinud. samas, minu vanade silmade jaoks on tänaste plasmade/lcd-de pilt siiski niru.

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Wolf Offline
Liige

Postitatud: 08 jan. 2007,13:37 TSITEERI

Kõigis punktides täiesti nõus Roniniga.
Kui ma peaks mõne lcd/plasmaga näiteks Aktuaalset Kaamerat vaatama, ei kannataks vist küll kaua neid vahakujude uudiseid välja. Samas inimene pidi kõigega harjuma. Aga miks ma peaksin kehvemaga harjuma?
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,13:56 TSITEERI

Tsiteerin: (Wolf @ 08 jan. 2007,13:37)
Kõigis punktides täiesti nõus Roniniga.
Kui ma peaks mõne lcd/plasmaga näiteks Aktuaalset Kaamerat vaatama, ei kannataks vist küll kaua neid vahakujude uudiseid välja. Samas inimene pidi kõigega harjuma. Aga miks ma peaksin kehvemaga harjuma?

kui mitut lcd-d/plasmat sa oma käe järgi välja häälestanud oled? ühendanud kõigepealt korraliku (TV)signaaliallika taha, keeranud maha kõikvõimalikud "pildiparandused", mürafiltrid ja dünaamilised kontrastid ning siis reguleerinud heleduse-kontrasti-küllastuse-teravuse endale meeldivale tasemele.

blah, mis ma vaidlen. kui poes vaikimisi seadistustega jagatud ja ülikehva signaaliga pilti vaadata, siis on tõesti viinamarjad hapud. kõrgel pealekauba.
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,13:56 TSITEERI

um, teema 4:3 vs 16:9 jäi minu poolt käsitlemata kui minu jaoks ebaoluline. põmst mind ei häiri mustad sambad külgedel ws telekast uudiste vaatamisel. uudised on uudised on uudised on uudised. seebid on seebid on seebid. suurem osa filme, mida telest näitama kiputakse (õigemini, need, mida oleksin nõus vaatama), on mul plaatidel olemas. kõikvõimalikud kavalad venitusalgoritmid võivad mu poolest olemata olla.

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,14:05 TSITEERI

Tsiteerin: (ronin @ 08 jan. 2007,12:46)
1. mina ei ole näinud veel sellist plasma/lcd pilti, mis mulle tõepoolest meeldiks. edasiminek on olemas, kuid mitte nii suur, et
isiklikku raha välja käima kipuks.

_see_ on täiesti aktsepteeritav argument.

2. mina ei ole näinud veel ühtki telekat, mille native reso x720 oleks, ehk siis see va minimaalne hd p. v-olla ei ole osanud õigest kohast otsida. 768 ei võrdu mitte 720-ga ja viienda klassi matemaatikaga opereerides leian, et ühest teise saamiseks tuleb läbida mitu etappi, mis väljutatavale signaalile paratamatult negatiivselt mõjuvad.
milleks mulle 720p, küsite? kuna tõenäoliselt ei ole tava-dvd-d kõrgemale upsample-da mõtet.

luba küsida, milleks sa üldse tahad seda just (vahepeal) 720 peale upsampleda? lased 576p pildi telekasse ja see upsampleb selle otse oma naturaalse ressi peale (on see siis 768 rida või midagi muud) ning teeb seda piisavalt hästi. sugugi mitte halvemini, kui 720 peale upsampliv dvd mängija.

3. olen näinud paari samsungi 40" plasmat, millel on see minimaalne wxga(?) reso 854x480 ja mille pilt on kompvek, võrreldes kõrval seisva sama suure pilliga, millel reso on 1366×768. polnud kellegi käest küsida, huvitav, kas seal jooksutati 480p mode-s ntsc demoplaati?

tõenäoliselt oli see "sama suur" (40" ilmselt siis) ja "1366" miski LCD, ehk võrdlesid võrreldamatut.
Back to top
PROFIIL PM 
Kont Offline
Liige

Postitatud: 08 jan. 2007,14:47 TSITEERI

Tsiteerin: (Wolf @ 08 jan. 2007,13:37)
Kui ma peaks mõne lcd/plasmaga näiteks Aktuaalset Kaamerat vaatama, ei kannataks vist küll kaua neid vahakujude uudiseid välja.

Kas tõesti on asi nii karm? Annab ju igat telekat natukene puldist timmida ning vajalikku lisada või maha keerata.
Back to top
PROFIIL PM 
paulio Offline
Liige

Postitatud: 08 jan. 2007,15:10 TSITEERI

ei ole muidugi võimatu, et oma teatavas piiratuses (et siis printsiibis meeldib/ei meeldi) olen kinni haaranud valest parameetrist ja selle ehk kontekstist liialt välja rebinud. samas, minu vanade silmade jaoks on tänaste plasmade/lcd-de pilt siiski niru.

Ronin, lihtsalt uudishimust: milline pilt (CRT, kahur) on sinu jaoks piisavalt hea? Või pead sa silmas hinna/kvaliteedi suhet?
Back to top
PROFIIL PM ICQ MSN 
MozMan Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,20:26 TSITEERI

Tsiteerin: (vtl @ 07 jan. 2007,05:05)
kõikidest ülalloetletud kiiksudest hoolimata on minu arvates tegu väga hea aparaadiga omas klassis. see pill võitis muide 2006 a. EISA plasma-tv auhinna.

EISA 2006/2007 auhindu on plasmadele suisa kapaga jagatud ma vaatan:

Audio & Home Theater Panel kategoorias
*Pioneer PDP-5000EX

Video Panel kategoorias
*LG 42PC1RR
*Panasonic VIERA TH-50PV600/PX600E
*Pioneer PDP-5000EX

V6ta siis kinni...  :p

--------------
* "kui tootel märge Made in Europe, siis suure tõenäosusega Poola toode ja kvaliteet kehvem kui kohaliku külasepa soorauast tehtud asjadel"
* (mitteproff) Postitatud: 28 aprill 2004,10:01
Back to top
PROFIIL PM 
ronin Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,22:02 TSITEERI

Tsiteerin: (paulio @ 08 jan. 2007,15:10)

Ronin, lihtsalt uudishimust: milline pilt (CRT, kahur) on sinu jaoks piisavalt hea? Või pead sa silmas hinna/kvaliteedi suhet?

üle kõige meeldis mulle vanade 50 Hz sony trinitronide pilt, nende, mis olid vahetult enne 'flat'-ajastut. mäletatavasti olid nende kineskoobid vertikaalis sirged ja horisontaalis õige pisut kumerad. ühtegi mudelit kahjuks nimetada ei oska. ws ei olnud siis ka veel massidesse jõudnud ja rikkad ostsid rear projection mammuteid.
viimati käisin oma silma piinamas vist poolteist/kaks(?) aastat tagasi,  kui mu igivana sanyo hakkas vaikselt ära koolema. v-olla olekski jälle aeg kümmekond plaati näppu võtta ja paar nädalat raisata. kusjuures, ainukesed kohad, kus minuga tegeleda viitsiti, olid järve expert, paldiski maantee second hand (nimi ei meenu) ja roccas enne remonti honda vastas asunud asutus (oli see nüüd plussmiinus või viva, ei mäleta).
praegu vaatan suht finantsmajanduslikel põhjustel ja osaliselt ka käegalöömismeeleolust samsungi 32" ws slim fit-i. pilt on niru, geomeetriast parem ei räägi, värvidest ka mitte, samuti üldisest kvaliteedist. kingitud hobuse suhu küll ei vaadata, aga kingitud telekat tuleb kaeda ikka. service menüü sai üles otsitud ja igasugune 'reaalajas' photoshop maha keeratud, aga noh..
põmst oli mu esimese postituse soovitus oodata seotud pigem sellega, et arvestades plasma/lcd arengut (kvaliteedis ülespoole, hinnas allapoole, mõlemas suunas juba märgatavalt), võib poole aastaga paljugi juhtuda. vist on oodata ka mõnesuguseid muudatusi dvb-t rindel, soomlased laiavad juba pikka aega midagi?

offtopic: ronin kirjutatakse väikese tähega, see ei ole pärisnimi, ei, ma ei saanud seda hüüdnime DeNiroga filmi järgi, vaid kümmekond aastat varem peale ühe tuttava reisi Kodokani, aitäh.

--------------
rgrds,
ronin
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Kont Offline
Liige

Postitatud: 08 jan. 2007,23:05 TSITEERI

Tsiteerin: (MozMan @ 08 jan. 2007,20:26)
kõikidest ülalloetletud kiiksudest hoolimata on minu arvates tegu väga hea aparaadiga omas klassis. see pill võitis muide 2006 a. EISA plasma-tv auhinna.

*Pioneer PDP-5000EX

Video Panel kategoorias
*LG 42PC1RR
*Pioneer PDP-5000EX

Auhindu on jagatud plasmadele küll, aga LG 42PC1RR aparaadiga võrreldes on ülejäänute hinnaklass LG-st vähemalt 3 korda kõrgem. Kas ka kvaliteet ja tehnilised võimalused....
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,23:46 TSITEERI

Tsiteerin: (Kont @ 08 jan. 2007,23:05)
Tsiteerin: (MozMan @ 08 jan. 2007,20:26)

*Pioneer PDP-5000EX

Video Panel kategoorias
*LG 42PC1RR
*Pioneer PDP-5000EX

Auhindu on jagatud plasmadele küll, aga LG 42PC1RR aparaadiga võrreldes on ülejäänute hinnaklass LG-st vähemalt 3 korda kõrgem. Kas ka kvaliteet ja tehnilised võimalused....

kui nüüd viidatud materjal korralikult läbi lugeda ja veidi süveneda ka, siis on näha, et auhindu jagati eri kategooriates - plasma tv, high end plasma tv ja hd component.

sama mõttetu oleks võrrelda samade kriteeriumite järgi nt. keskklassi autot, luksuslimusiini ja sportkupeed.
kindlasti ei kuulu LG 42PC1RR high end klassi ja tegu pole ka täis-hd mudeliga.
Back to top
PROFIIL PM 
MozMan Offline
Ekspert

Postitatud: 09 jan. 2007,00:21 TSITEERI

Tsiteerin: (vtl @ 08 jan. 2007,23:46)
kui nüüd viidatud materjal korralikult läbi lugeda ja veidi süveneda ka, siis on näha, et auhindu jagati eri kategooriates - plasma tv, high end plasma tv ja hd component.

yeah, sai loetud nyyd ja oli loetud ka enne, siga kurge ja k2gu v6rrelda pole muidugi m6tet, rohkem saigi foorumikasutajate kommentaare oodatud...  :;):

Muide, omab keegi ehk juba ka reaalselt mingisugust DVD m2ngijat/salvestajat v6i DVB-C kasti mis suudab DVD pildi v6i siis vastavalt kohaliku DIGI-TV pildi 720p peale skaleerida ja kogu kupatuse muundamata kujul (l2bi HDMI) mingisse t2nap2evasesse paneeltelekasse paiskab?

On ka mingi reaalne pildiparanemine olemas v6i kaldub see teema j2lle sinna "no name kaabel vs. QED jms." jahumised?

--------------
* "kui tootel märge Made in Europe, siis suure tõenäosusega Poola toode ja kvaliteet kehvem kui kohaliku külasepa soorauast tehtud asjadel"
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 09 jan. 2007,14:42 TSITEERI

Tsiteerin: (ronin @ 08 jan. 2007,22:02)
põmst oli mu esimese postituse soovitus oodata seotud pigem sellega, et arvestades plasma/lcd arengut (kvaliteedis ülespoole, hinnas allapoole, mõlemas suunas juba märgatavalt), võib poole aastaga paljugi juhtuda. vist on oodata ka mõnesuguseid muudatusi dvb-t rindel, soomlased laiavad juba pikka aega midagi?

minu hinnangul on plasmapaneelide kvaliteet (nii värviülekanne kui ghosting, sissepõlemiskindlus ja tööiga) ning signaalitöötlus tänaseks sellisele tasemele jõudnud, et mingit suurt edasiarengut lähima poole-pooleteist aasta jooksul oodata ei ole. eks mingi areng toimub pidevalt ning full-HD ressiga paneelid lähevad tasapisi odavamaks, aga nende mõõdud kipuvad ikka sinna 46-50" alla jääma tehnilistest iseärasustest lähtuvalt.

teine asi on LCD, mille kvaliteedis toimub üsnagi kiire areng. mõne aasta taguste mudelitega võrreldes on uue generatsiooni LCD-de pilt nagu öö ja päev ja ekraanid lähevad järjest suuremaks. sellegipoolest on just LCD see tehnoloogia, kus mina nõustun nendega, kes soovitavad ostuga veel mõnda aega oodata.

sisseehitatud dvb-t tuuner on küll mitmetel uutel mudelitel, aga kahjuks kipuvad need täna mpeg2 piirduma ja vajavad eraldi välist kaardilugejat. odavam on starmanilt 39 krooniga boxi rentida[1], kui h.264 võimelist telerit otsida.
peale selle tahavad paljud kaablist analoogi (mis ei kao tõenäoliselt kaablist mitte kuhugi) või dvb-c pilti vaadata...
nii et selle loogika järgi võiks teleka sees vähemalt kolm tuunerit ja paar erinevat kaardilugejat olla.
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 09 jan. 2007,14:53 TSITEERI

Tsiteerin: (MozMan @ 09 jan. 2007,00:21)
Muide, omab keegi ehk juba ka reaalselt mingisugust DVD m2ngijat/salvestajat v6i DVB-C kasti mis suudab DVD pildi v6i siis vastavalt kohaliku DIGI-TV pildi 720p peale skaleerida ja kogu kupatuse muundamata kujul (l2bi HDMI) mingisse t2nap2evasesse paneeltelekasse paiskab?

On ka mingi reaalne pildiparanemine olemas v6i kaldub see teema j2lle sinna "no name kaabel vs. QED jms." jahumised?

kohaliku digi-tv pilt on niivõrd kehva kvaliteediga, et selle järgi mitte midagi hinnata ei saa. kui proovida zoomboxi menüüpildi järgi kvaliteeti võrrelda, siis parim pilt tuli 576p-ga, upscale 720p või 1080i peale oli imetillukese nõksu võrra kehvema kvaliteediga. proovitud siis nii läbi komponendi kui HDMI ja teler oli 1024x768 plasma.

nagu ma enne kirjutasin, 768 rida telekas teeb niikuinii ümberskaleerimist, et kõik ekraani read "ära täita", on signaaliks siis 576 SD PAL või 720/1080 HD.
kahekordseks ümberskaleerimiseks ei ole mitte mingisugust põhjust ega vajadust ja reaalsele HD-le see meid lähemale ei vii.
Back to top
PROFIIL PM 
MozMan Offline
Ekspert

Postitatud: 09 jan. 2007,19:51 TSITEERI

Tsiteerin: (vtl @ 09 jan. 2007,14:42)
peale selle tahavad paljud kaablist analoogi (mis ei kao tõenäoliselt kaablist mitte kuhugi) või dvb-c pilti vaadata...
nii et selle loogika järgi võiks teleka sees vähemalt kolm tuunerit ja paar erinevat kaardilugejat olla.
Enam rohkem ei saakski sinuga n6us olla, vahepeal otsisin juba puhtalt sportlikust huvist DVB-C tuuneriga pildikasti (r22kimata mitme tuuneriga mudelist), mida pole seda pole... j2rjekordne moodus tarbijale ikka ja j2lle uut riistvara p2he m22rida?

Tsiteerin: (vtl @ 09 jan. 2007,14:53)
kohaliku digi-tv pilt on niivõrd kehva kvaliteediga, et selle järgi mitte midagi hinnata ei saa. kui proovida zoomboxi menüüpildi järgi kvaliteeti võrrelda, siis parim pilt tuli 576p-ga, upscale 720p või 1080i peale oli imetillukese nõksu võrra kehvema kvaliteediga. proovitud siis nii läbi komponendi kui HDMI ja teler oli 1024x768 plasma.

nagu ma enne kirjutasin, 768 rida telekas teeb niikuinii ümberskaleerimist, et kõik ekraani read "ära täita", on signaaliks siis 576 SD PAL või 720/1080 HD.
kahekordseks ümberskaleerimiseks ei ole mitte mingisugust põhjust ega vajadust ja reaalsele HD-le see meid lähemale ei vii.
T2nud, t2pselt seda tahtsingi kuulda et keegi mu enda (visuaalselt kinnitamata) j2reldused ka tegelikkuses t6eks tunnistab, sisetunne ja netist loetu andis juba ammu m6ista et ega selle upscalemisega s*tast saia ikka ei tee...

J22b yle oodata HD-TV saabumist meie 6uele ning yhtlasi loota et selleks ajaks on 1080p v6imelised pildikastid taskukohase hinnani kukkunud.  :)

--------------
Back to top
PROFIIL PM 
Kont Offline
Liige

Postitatud: 09 jan. 2007,22:46 TSITEERI

Tsiteerin: (vtl @ 08 jan. 2007,13:56)
kui mitut lcd-d/plasmat sa oma käe järgi välja häälestanud oled? ühendanud kõigepealt korraliku (TV)signaaliallika taha, keeranud maha kõikvõimalikud "pildiparandused", mürafiltrid ja dünaamilised kontrastid ning siis reguleerinud heleduse-kontrasti-küllastuse-teravuse endale meeldivale tasemele.

Kas on viitsimist veel teleka häälestamise nõuandeid jagada?
Mis on levinud vead? jms. olulist
Back to top
PROFIIL PM 
Kont Offline
Liige

Postitatud: 05 veeb. 2007,11:44 TSITEERI

Natuke lisainfot on veebruari Tehnikamaailma ajakirjas
Ka aparaadi häälestuse kohta

[URL=http://www.tehnikamaailm.ee/est/elect/2007/02/?headerID=735
Back to top
PROFIIL PM 
Kont Offline
Liige

Postitatud: 05 veeb. 2007,11:47 TSITEERI

Tehnikamaailm

Viide läks eelmisel postitusel tsipa metsa. Vabandust!
Back to top
PROFIIL PM 
Jaanus Offline
Liige

Postitatud: 06 veeb. 2007,20:06 TSITEERI

Tsiteerin: (MozMan @ 09 jan. 2007,19:51)
Tsiteerin: (vtl @ 09 jan. 2007,14:42)
Enam rohkem ei saakski sinuga n6us olla, vahepeal otsisin juba puhtalt sportlikust huvist DVB-C tuuneriga pildikasti (r22kimata mitme tuuneriga mudelist), mida pole seda pole... j2rjekordne moodus tarbijale ikka ja j2lle uut riistvara p2he m22rida?

Kunagi TV Nädalas olnud infonuppu meenutades leidsin sellise isendi: HD-Vision TV
32" hinnaskaala leiab
siit.

Muudetud Jaanus on 06 veeb. 2007,20:12
Back to top
PROFIIL PM 
67 replies since 02 jan. 2007,23:18 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

Lehti: (4) < 1 2 [3] 4 >
vasta uus teema

Quick Reply: Andke palun nõu plasma-TV ostul
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code