DVD Maailm

» Tere külaline
[ Sisene :: Registreeri ]

Lehti: (6) < 1 [2] 3 4 5 6 >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

vasta uus teema
Teema: HD DVD vs. Blueray< Eelmine | Järgmine >
Ain Offline
Ekspert

Grupp: Registreerunud
Postitatud: 24 dets. 2006,02:01 TSITEERI

Tsiteerin: (friik @ 23 dets. 2006,12:58)

Ma ei usu, et bluray puhul 8-kihiline disk (200 Gb) masskasutuse jaoks välja antakse. Laboris on võib-olla need tulemused saavutatud, aga praktikas pole siiani veel teist kihtigi.

Esimene kahekihiline ilmus juba 10.Oktoobril ("Click"). Peale selle on kahekihilised veel Kingdom of Heaven, Fantastic Four, The Omen, Ice Age: The Meltdown ja Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby.
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 24 dets. 2006,17:50 TSITEERI

Hea kuulda, et asi ikkagi areneb.
Back to top
PROFIIL PM 
sniff01 Offline
Ekspert

Postitatud: 29 dets. 2006,20:05 TSITEERI

pole vist päris OT, igatahes haakub teataval määral teemaga ehk väike nupuke postimehest
http://www.postimees.ee/291206.....php?r=
Back to top
PROFIIL PM 
Ivar Offline
Ekspert

Postitatud: 29 dets. 2006,20:54 TSITEERI

Tahtsin just samateemalise lingi postitada:
http://www.homemediamagazine.com/index.cfm?sec_id=2&newsid=10085

Ühtlasi ka mainitud Youtube'i klipp:

http://www.youtube.com/watch?v=_oZGYb92isE

--------------
www.utv.ee/~ivar/dvd
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 29 dets. 2006,23:17 TSITEERI

Mida ennustate - kumb formaat siis lõpuks võitjaks tuleb? Arvestades asjaolu, et üks formaat suudab veel sisu kaitsta.
Back to top
PROFIIL PM 
vantka Offline
Liige

Postitatud: 02 jan. 2007,22:31 TSITEERI

Huvitav millal kirjutajate hinnad sinna 2-3kilo kanti kukkuvad?DVD kirjutaja tuli vist välja mingi 15kilo paistab, et blu-ray praegu odavam juba My Webpage
Back to top
PROFIIL PM 
Diamond Dog Offline
Ekspert

Postitatud: 03 jan. 2007,21:54 TSITEERI

Mul millegipärast on selline karvane tunne, et kumbki formaat ei löö läbi ning nendega läheb nagu suure kisa ja käraga turule tulnud SACD-i ja DVD-Audioga.

DVD sai alles hiljuti domineerivaks formaadiks, kuid VHS on täiesti alive and kicking. Ma ei taha hästi uskuda, et miljonid tarbijad, kes on kas alles äsja oma VHS-id DVD-de vastu vahetanud või on alles protsessi keskel, hakkaksid kohe taas apgreidima.

Küsimus pole IMHO isegi mitte niivõrd formaadi tehnilistes võimalustes, vaid asjaolus, et tootjad ei jõua piisava kiirusega varem välja antud plaate/filme uude formaati ümber panna. (Võrdleks taas audioga: kuigi CD on nüüdseks juba habemega formaat, on märkismiväärne osa salvestatud muusikast tänaseni saadav vaid vinüülil). Liiatigi läheb tootjate aur esialgu paratamtult värskete kassatükkide väljaandmisele. Mis tähendab, et valik jääb märkimisväärseks ajaks üpris ahtaks. Miks peaks tarbija hankima uued ja kallid seadmed, kui tal pole nendega suurt midagi vaadata/kuulata?

Teine oluline point IMHO on üldse upgrade mõttekus. Kas filmielamus kasvab, kui saad näitleja näos olevad pigmendilaigud üle lugeda? Ja kas äkki ikkagi on majanduslikult kasulikum teha kaks-kolm liigutust ja vahetada DVD-plaat või maksta mitu tonni vaid selle eest, et saad ekstrad kätte diivanilt tõusmata?
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 03 jan. 2007,22:46 TSITEERI

Tsiteerin: (Diamond Dog @ 03 jan. 2007,21:54)
Mul millegipärast on selline karvane tunne, et kumbki formaat ei löö läbi ning nendega läheb nagu suure kisa ja käraga turule tulnud SACD-i ja DVD-Audioga.
[...] Ma ei taha hästi uskuda, et miljonid tarbijad, kes on kas alles äsja oma VHS-id DVD-de vastu vahetanud või on alles protsessi keskel, hakkaksid kohe taas apgreidima.

lisaks eelkõneleja jutule veel niipalju, et hüpe analoogsalvestistelt digitehnikale (kassett -> CD või VHS -> DVD) oli märksa suurem ja kvalitatiivselt olulisem, kui praegused uuendused SACD/HDDVD/blueray näol.
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 03 jan. 2007,23:07 TSITEERI

SACD ja DVDA-ga vist päris võrrelda ei saa, sest alternatiiv neile on minu arvates tavaline video-dvd, mis pakub samuti ruumiheli, kuid koos pildiga. HD videodiskidel hetkel arvestatav alternatiiv puudub. Tehnilise poole pealt on HD diskidel pildis 5-kordne edasiminek - 2 megapikslit (1920x1080) versus 0,4 megapikslit (720x576). Õige tehnika olemasolul on efekt märgatav. Kui vaadata poes neid HD demovideosid, siis on kallitel täisresoga HD teleritel pilt väga detailne ja nauditav.

Ma usun, et HD diskide ja DVD vahe on umbes selline, et kui dvd peal on muru nagu roheline vaip, siis HD diski peal võiks juba rohuliblesid eristada. Lugesin hiljuti King Kongi HD ülevaadet ja seal toodi just see välja, et sellel animeeritud "kongil" olid karvad väga detailsed.

Iseasi on jah see, et upgrade on hetkel suhteliselt kallis ja saadav kasu ning emotsioonid pole minu arvates hetkel veel proportsioonis väljaminekutega. Aga mingil hetkel, kui asi massidesse jõuab ning tehnika koos filmidega odavamaks muutub, siis kindlasti eelistatakse paremat pilti ja heli. Oli ju DVD ka alguses suhteliselt kallis lõbu. Lihtsalt ei pea olema see pioneer, kes alguses arenduskulusid jms. kinni plekib. Ootab ja vaatab - iga asi igaühele omal ajal.
Back to top
PROFIIL PM 
Diamond Dog Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,00:29 TSITEERI

Tsiteerin: (friik @ 03 jan. 2007,23:07)
SACD ja DVDA-ga vist päris võrrelda ei saa, sest alternatiiv neile on minu arvates tavaline video-dvd, mis pakub samuti ruumiheli, kuid koos pildiga.

Ma ei pidanud niivõrd silmas asja tehnilist poolt, vaid ajalist telge. Mitmesuguseid formaate on üritatud ka enne SACD-i ja DVD-Audiot pakkuda, mõni on leidnud kitsa nishi, kuid massidesse läbi pole neist löönud ükski.

Üks asjaolu, miks CD-de läbimüük on viimasel ajal langenud, on ka see, et alguses, kui hinnad kukkusid tavatarbijale vastuvõetavaks, vahetati vinüülid CD-de vastu välja. See tähendas ka suuremaid ostukoguseid. Audiomaailmas on üleminek ühelt formaadilt teisele sisuliselt juba toimunud. Samas õnnestus vanal formaadil ehk siis vinüülil teha efektne kammbäkk ja seljatada uued formaadid, sest mingi hetk tagasi müüdi maailmas vinüüle rohkem kui SACD-i ja DVD-Audio plaate kokku. SACD ja DVD-Audio tulid peale ühelt poolt liiga vara, teisalt aga liiga hilja, sest samal ajal algas stiihiline ja tootjate poolt kontrollimatu üleminek uuele formaadile ehk siis audiofailidele.

Kui võrrelda nüüd filmindusega, siis on audiomaailmas toimunud mõneti erinev. Audiomaailmas tähendab viimased formaatide vahetumised (vinüülilt CD-le, CD-le failile) kasutamismugavuse tõusu kvaliteedi arvelt.  

Filminduses tähendas üleminek VHS-ilt DVD-le korraga väga suurt hüpet nii kasutamismugavuse kui ka kvaliteedis.

Hüppe hindamiseks võiks kasutada näiteks sellist skaalasid, kus VHS-i omadused (kasutamismugavus, pildi- ja helikvaliteet, säilivus, lisavõimalused jne) on võetud alguspunktiks ehk nulliks ning DVD analoogsed omadused näiteks oleksid sada. Ehk siis näiteks salvestuse kasutamismugavus tõusis VHS-ilt DVD-le üle minnes saja ühiku võrra. Mitme ühiku võrra tõuseks kasutamismugavus DVD-lt HD DVD-le üle minnes? Filmi säilivus? Pildi kvaliteet? Heli kvaliteet?

Ehk siis kokkuvõttes: kas see hüpe on oma hinda väärt?

Ja lõpuks põhiküsimus: mis on tavatarbijale, kes annab lõviosa tootjate käibest, olulisem: kas kvaliteet, haip, kasutamismugavus, kättesaadavus, hind või hinna ja kvaliteedi suhe?

Ah jaa, alternatiiv on IMHO täiesti olemas. DVD:).

Muudetud Diamond Dog on 04 jan. 2007,00:31
Back to top
PROFIIL PM 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,02:50 TSITEERI

Ma olen ka seisukohal, et hüpe ei ole hetkel oma hinda väärt, kuid mingi aja pärast hakkame me nagunii HD-d tarbima. Praegu haibitakse kõvasti HD-d nii plaadi kui televisiooni kujul. 2007 aastal oodatakse taevakanalite puhul läbimurret HD-s, mis hakkas juba tegelikult 2006 lõpupoole pihta. Kõik uued televiisorid, mis müüakse on suuremal või vähemal määral HD-ga ühilduvad. Selles mõttes toimub üleminek HD-le ja HD-filmidele paratamatult. HD diskide kasutusmugavus jääb samaks, mis dvd puhul, säilivus arvatavasti samuti, pildi- ja helikvaliteet paranevad, lisavõimalused suurenevad.

Hüpe ei ole nii suur, kui VHS-ilt DVD-le, nüüd on edasiminek ainult kvaliteedis, mitte enam kasutusmugavuses. Sinu koostatud skaalal pakun edasimineku skooriks umbes 30-40.

Nagu ma juba ütlesin, et pole mõtet esimeste seas üle minna, aga ajapikku üleminek tuleb. HDTV tulekut peetakse tähtsaks sammuks televisiooni ajaloos. Ja kui vaatajad harjuvad HD-d tarbima, siis vaadatakse praegust DVD-d, nagu praegu DVD-sid tarbides vaadatakse VHS-i.

PS! Ega need hinnad sinna lakke ei jää. Pakun, et langus tuleb kiirem, kui omal ajal dvd puhul.

PPS! Leidsin huvitava lingi, kus võrreldakse Sõrmuste isanda HD ja tavaversiooni. HD pilt on vähendatud NTSC mõõtudesse, kuid ikkagi on teravuses vahed sees. Kui nüüd kujutada ette, et tegelik HD on 5 korda suurema pindalaga, siis võib ainult arvata, milline see vahe tegelikult olla võib. Hiirega pildile liikudes muudab pilti. LINK
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,03:09 TSITEERI

Tsiteerin: (friik @ 03 jan. 2007,23:07)
Tehnilise poole pealt on HD diskidel pildis 5-kordne edasiminek - 2 megapikslit (1920x1080) versus 0,4 megapikslit (720x576).

suurte megapiksli-numbritega on küll tore manipuleerida, sest nad kasvavad küljepikkuse ruudus, aga mina hindaksin lahutusvõime tõusu pigem kahekordseks.
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,03:32 TSITEERI

Tsiteerin: (friik @ 04 jan. 2007,02:50)
...Kõik uued televiisorid, mis müüakse on suuremal või vähemal määral HD-ga ühilduvad. Selles mõttes toimub üleminek HD-le ja HD-filmidele paratamatult.

see "HD ühilduvus" on üks tobedamaid mulle üldse. praegusel ajal on ka iga teise SD pilli peale kirjutatud "HD compatible", mis tehniliselt on täiesti defineerimata väljend. sisuliselt tähendab see seda, et teler on võimeline HD signaali sisendis vastu võtma (samamoodi, nagu must-valge teler on võimeline värvilist ülekannet vastu võtma).

ka enamus praegusel ajal müüdavaid "HD ready" pille ei ole võimelised isegi "poolikut" HD ressi (1280x720p) täiel määral näitama  - vaid skaleerivad read 1024 horisontaalpunkti peale ümber.

ka 720 rida iseenesest ei paku praeguse pal-i 576 reaga võrreldes kuigi palju edasiminekut (1.25 korda lahutusvõimes)
(NTSC 480 rea pealt tulles on vahe muidugi pisut suurem.)

1080p-d pakuvad täna ainult üksikud high-end pillid.

Tsiteerin: (friik @ 04 jan. 2007,02:50)
PPS! Leidsin huvitava lingi, kus võrreldakse Sõrmuste isanda HD ja tavaversiooni. HD pilt on vähendatud NTSC mõõtudesse, kuid ikkagi on teravuses vahed sees. Kui nüüd kujutada ette, et tegelik HD on 5 korda suurema pindalaga...

selline ümbersamplimine ei ole kuigi pädev ilma järgneva sharpendamiseta. kes pisutki fototöötlusega on kokku puutunud, teab, et just vähendamise järel on väga oluline pisut teravust lisada, muidu tundub pilt udune.

Muudetud vtl on 04 jan. 2007,03:34
Back to top
PROFIIL PM 
Liromeno Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,05:05 TSITEERI

Ma olen kogu selle HD suhtes kaunis optimistlik. Seletan ka, et miks.

Esiteks ma usun sarnaselt mõne eelkommenteerijaga, et üleminek DVD pealt HD peale ei ole küsimus mitte ainult andmekandjates, vaid erinevate meediate "tajumise" formaadis. Et PAL/NTSC reso analoogsignaalis on varem või hiljem määratud asendatud saama millegi paremaga ning HDTV levik edendab sama resoga muude kanalite (salvestus/mahamängimine/mängud) arengut ja vastupidi. Telepilt kui kõige odavam passiivne meelelahutuslahendus on minu arvates võtmeks, kas just 1920x1080 saab standardiks. Tehnilise valmisoleku osas on tal head eeldused - 1080p ekraanid on asendamas 1366x768 jms arvutireso hübriide, telepilti toodetakse ja edastatakse juba vähemalt ameerikas kõrglahutuse formaadis (siit omakorda nõudlus sobiva salvestusvõimaluse järele, mida leevendab sealkandis TiVo), sekundaarsed vidinad (konsoolid/mängijad/salvestajad) ja meedia on turule jõudmas, filmitootjad on juba mõnda aega restaureerinud ja masterdanud DVDsid HD formaadis (n 2k protsess, digikinod jms), kaabel- ja traaditavõrk peaks sellise pildiga veel enam-vähem hakkama saama. Vastava dekodeerimisvõimega ja kirjutamisvõimega kodutehnika voolutarvet annab võib-olla isegi kontrolli all hoida (NB PSIII Cell prosed!). Isegi 10*15 fotod jäävad kvaliteedilt ligikaudu samasse kanti. Ainult telediktorid hakkavad miskipärast siledama näoga valitud saama ;-)

Minu loogika kohaselt päädub asi sellega, et ülemaailmselt on kasutusel 1920*1080 (mitteanamorfne) reso (kui hästi läheb, siis ühtlustub ka kaadrisagedus, kui ei siis 24/25 vahe jääb), mida kasutatakse telepildis, mängudes, plaatidel ja arvutis. Viimasel juhul on ekraanireso inimesele niivõrd ebamugav, et veebis surfamiseks jääb kodus kasutusse sama paneel, mis telekal (cordless klaver/hiir/3D "wii"-pulk) ja läpakatel tuleb miski tekstitöötlus-scalemode nagu ekraan oleks 960*540). Blu-ray toetus ja spec-id vastavad paremini potentsiaalsetele vajadustele, seega usun Blu-ray edu. Kui need plaadid just liiga hapraks ei osutu.

Ohud on samad, mis nüüd iga arenguhüppe puhul - kompromissi risk ja korporatiivne bürokraatia, logistika ning "diskrimineeritud vähemused" (autorikaitsjad jms loogilise mõtlemisvõimeta vennad), kes pidurdavad. Olemasolev asendamistvajav tehnoloogia on igal arenguhüppel järjest suuremamahulisem, ehk kriitilise piiri ületamine võtab rohkem aega. Kui uus tehnoloogia vajab igas rakendusetapis oluliselt väiksemaid väljaminekuid ja ressursse, peaks tast asja saama - vrdl n tavatelefon vs mobiilside. Televisiooniga võib asi õnnestuda, arvestades kineskoopide ja analoogtehnika amortiseerumise kiirust ja ressursimahukust võrrelduna digitoodangu, -signaali ja paneelide jms-ga. Autotööstuses tundub fossiilkütuse asendamine juba märksa valusama ettevõtmisena sest n autotootjate jaoks ei ole asjal jumet, kütusetarne vajab pikaajalist laialdast dubleerimist jne - kogu süsteem on inertsem ja ressursimahukam, kui regiooniti asendatav telepildiformaat.

BTW ma ei usu, et mobiil-tv ja kaasaskantavad videopleierid saaksid maailma vallutada samavõrd kui kaasaskantav muusika - misiganes toimetamistes saad ju enamus infot nägemismeele kaudu ehk kuulmismeele väljalülitamisega musa kasuks jääb inimene veel töövõimeliseks, kuid nägemismeele ümberlülitamine "Santa Barbara" kanalile ei ole kapitalismitingimustes perspektiivikas. Sellisel ajal on inimesest sama palju tolku kui pilves narkarist. Ja puhkeajal ei viitsi sa nüüd kindlasti hoida oma mobiilijunni väljasirutatud käes... milleks see diivan siis liisiti ja lebo eeldab võimalust passiivselt tiksuda. Seega - kvaliteet peaks varjutama portatiivsuse jms mugavuse.

Muus osas on määravaks hind - pakun, et kriitiline piir on Eesti näitel 1 kuu palk kodukinole (tavatarbija hinnaklassi monitor+mängija-kõlari komplekt) ning 1% kuupalgast per disc ja sama HDTV abonenttasu osas.

Soovitan tutvuda Blu-ray.com lehe foorumiga. Sealt saab teada igasuguseid huvitavaid asju. Näiteks seda, et Blu-ray spetsifikatsioone arvestades on ainuke kobe plaat seni ilmunud Jaapanis (Ghost in the shell) ja et tüüpiliselt on mõlemat formaati toetavad stuudiod teinud nii, et plaadi sisu on kuni 30 Gb, mis mahub kahekihilisele HD-DVD-le, ent Blu-rayle võimalusi kasutamat jättes on viimase kahekihilisel filmi osas sisuliselt samapalju infi - kahe encodingu asemel tehtud üks ja siis see mõlemale formaadile pandud. Vaba ruumi täiteks on sobinud tühjus... Aastate pärast paistavad need esimesed plaadid ilmselt sama õnnetud kui esimesed ühekihilised ja/või kehva transferiga DVD-d täna.
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Diamond Dog Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,11:04 TSITEERI

Tsiteerin: (Liromeno @ 04 jan. 2007,05:05)
Muus osas on määravaks hind - pakun, et kriitiline piir on Eesti näitel 1 kuu palk kodukinole (tavatarbija hinnaklassi monitor+mängija-kõlari komplekt) ning 1% kuupalgast per disc ja sama HDTV abonenttasu osas.

Liromeno, prognooside kohaselt tõusis Eesti keskmine brutopalk möödunud aasta lõpuks (jõulupreemiate toel) 10.000 kroonini ning keskmine netopalk (ehk see, mille saad tegelikult poodi viia) on seega pisut üle 8000 krooni. Lõpuks välja arvutatud mediaanpalk on sellest viiendiku väiksem.

Palgatõus jätkub üpris suure tõenäolisusega, samamoodi nagu tehnika hinnalangus. Millal aga võiks need kaks kokku saada, st saabub aeg, kus kuu netopalga saab reaalselt osta tavatarbija hinnaklassi HDTV monitori+mängija-kõlari komplekti ning ühe protsenti eest kuu netopalgast söödava kvaliteediga filmisalvestuse?
Back to top
PROFIIL PM 
vtl Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,11:35 TSITEERI

Tsiteerin: (Liromeno @ 04 jan. 2007,05:05)
Ma olen kogu selle HD suhtes kaunis optimistlik. Seletan ka, et miks.

[...] Telepilt kui kõige odavam passiivne meelelahutuslahendus on minu arvates võtmeks, kas just 1920x1080 saab standardiks. Tehnilise valmisoleku osas on tal head eeldused - 1080p ekraanid on asendamas 1366x768 jms arvutireso hübriide, telepilti toodetakse ja edastatakse juba vähemalt ameerikas kõrglahutuse formaadis...

ma ei eitagi, et ükskord ta tuleb, aga prognoosin, et enne jõuab tänane põlvkond paneeltelereid ära amoritiseeruda, kui HDTV igapäevaseks nähtuseks saab. suurusjärk 5-10 aastat siis.

võrdluseks - DVD on tänaseks saanud 10 aastaseks, aga alles viimane aasta-paar on see olnud supermarketi "korvikaup". viis aastat tagasi oli DVD koju ostmine ikkagi fanaatikute luksus.

ma ei usu ka, et kohalikud TV-kanalid kiirustaksid HD peale üleminekuga, vaadates, kui vaevaliselt edeneb täna kasvõi digikujul SD signaali edastamine (zoomTV näide), 16:9 formaadis saated või korralik heli. võib-olla hakkab jää sulama alles siis, kui toimub analoogedastuse lõplik väljasuremine 2012 aastal... aga see on 5 aasta pärast.
Back to top
PROFIIL PM 
toom Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,11:58 TSITEERI

Tänastest uudistest saab lugeda, et LG toob 2007 alguses turule Blu-ray/HD-DVD mängija

EDIT: PCWorldi artikkel on nende hulgast teistega võrreldes vähe sisukam.

Muudetud toom on 04 jan. 2007,14:22
Back to top
PROFIIL PM WEB 
Liromeno Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,13:19 TSITEERI

Palgateemale lisaks mõtte, et mulle tundub odavate DVD-de müügiedu võtmeks just ühe ketta hind võrreldes sissetulekuga ning odava kodutehnika kättesaadavus kataloogipoodide järelmaksu kaudu. Täna saab 8...10 kilo eelarvega tavalise, 29-tollise normaalse pildiga kineskoobi ning kodukinokomplekti (LG, Samsung jms) - keskmisele tarbijale need paistavad sobivat. Paneeli tootmine on teoorias odavamgi kui kineskoope teha ning ma ei imestaks kui 3-4 aasta pärast on tänaste 10...20 tonniste 1366x768 ekraanide asemel full-HD LCD (SED vms) 32-tollised paneelid hinnaga alates 5999.- Selle aja peale võib maainimene juba 6-7 kilo netos palka saada ja HobbyHall ikka krediteerib... või siis kasutatakse äkki tulumaksutagastust "sihtotstarbeliselt"?

Plaatidega on ju nii, et praegu maksab DVD-de tootmine mitte enam kui 1 euri tirazeerimise eest ning paar euri ettevalmistuse eest. Maksud ja kasum ja levitamine ja autoritasud jne juurde ning 100 krooni ei ole üldse müstiline summa. HD-DVD tootmiskulud pidid olema u samad kui DVD-l ning isegi kui Blu-ray tootmine jääks topeltkallimaks, on 100-150 kroonine hinnavahemik saavutatav... Iseasi on tootmisvõimsused ja stuudiote-levitajate hinnapoliitika.

See, et uus formaat meile jõuab, võtab kindlasti aega. 5-10 aastat on igati võimalik, arvestades suurte tarbijariikide edusamme (+ 4-5 aastat meile järele jõudmiseks). Igati loogish, et kui n 2008 õnnestub HD-l ameerikas laialdast edu saavutada, siis meil näeb onu elmar endale taskukohast uut tehnikat 2014 :-(

Meie telekanalite valmisolek on muidugi murettekitav. Ainukeseks lohutuseks on seesama amortisatsioon ja alternatiivse tehnika turulesaabumine. Sony HDC-F950 kõrglahutusega kaamera (n kasutati vist Collaterali võteteks) oli viimati otsides u 100 000 taala ning usun, et kui selliste kaamerate hind nii 25 000 taalani langeb, siis võiks kodumaised kanalid juba vaikselt mõtlema hakata. ETV-l peaks beta-süsteemis olema suurusjärgus paarkümmend kaamerat, viiskümmend "magnetofoni" jmt tehnikat sinnajuurde. Kui formaadi asendamiseks tehnika osas piisaks n 60-70 miljonist kroonist, siis võiks poliitikutelt raha küsida küll - sobiv argument oleks "lätlastest ettejõudmine".
Back to top
PROFIIL PM WEB 
friik Offline
Ekspert

Postitatud: 04 jan. 2007,18:46 TSITEERI

Mis televisiooni puutub, siis lisaks siia juurde, et viimased olümpiamängud ja jalgpalli mm võeti üles ainult HD kaameratega ja tulemust oli võimalik ka taevakanalite vahendusel vaadata. Jalgpalli jaoks loodi eraldi tasuta kanalid ja sakslaste Sat.1HD kandis ka asja üle. Pakun, et järgmiste suuremate spordisündmuste jaoks varustavad suuremad spordisõbrad end teadlikult juba HD seadmetega.

HD on Euroopasse jõudmas. Kui vaadata näiteks Inglismaad, mis on üks HD pioneere siinmail, siis eelmise aasta alguses polnud neid ühtegi HD kanalit, nüüdseks on neil valikus juba 15 kanalit, prantslastel on kanaleid kümne kandis, sakslastel 5 jne. Võidujooks on Euroopas pihta hakanud.
Back to top
PROFIIL PM 
toom Offline
Ekspert

Postitatud: 08 jan. 2007,11:45 TSITEERI

Tsiteerin: (toom @ 04 jan. 2007,11:58)
Tänastest uudistest saab lugeda, et LG toob 2007 alguses turule Blu-ray/HD-DVD mängija

The Registeri nupp selle mängija kohta.
Back to top
PROFIIL PM WEB 
102 replies since 20 dets. 2006,16:13 < Eelmine | Järgmine >

[ Jälgi teema arengut :: Saada e-mailiga :: Prindi ]

Lehti: (6) < 1 [2] 3 4 5 6 >
vasta uus teema

Quick Reply: HD DVD vs. Blueray
iB Code nupud
Postitad kasutajana:
Guest
Do you wish to enable your signature for this post?
Do you wish to enable emoticons for this post?
Track this topic
View All Emoticons
View iB Code