DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Alien DVD Director`s Cut /Regioon 2 (2 disk special edition) /

Autor: Kaimar Palts l Kommentaare: 52 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 8. October 2004
.

Need, kes mingil põhjusel Alien Legacy 4-disc set (1999) ja Alien Quadrology 9-disc set (2003) koju toomata jätsid, saavad nüüd kollektsiooni kauplusest enam vähem sama hinna ja mõninga materjalikaoga - 4 karpi 8 diskiga. Suurest hirmust etemate osade lettidelt kadumise ees ostsin esialgu esimese ja kolmanda, juttu teen hetkel aga esimesest.

Ma olen ise sci-fi suur austaja ja mida enam see standardist kõrvale kaldub(Donnie Darko, Pi, Gattaca), seda parem muidugi. Vanematele filmidele ma nii kõrgeid nõudmisi ei esita. Samas, ega ma neid eriti vaadata ka ei viitsi. Suuremal osal lihtsalt pole seda visuaalset võlu ja põlvkond vanad hirmutamistrikid ei tööta täna sugugi.

Miks Alien nii hea välja kukkus, sellest võib lisadediskilt tundide kaupa kuulata. Põhjuseks oli peamiselt idee loojate-kandjate sõda filmikompaniiga, kellele algsed tumedad toonid liiga ekstreemsed tundusid, rääkimata Hansruedi Gigeri oopiumiuimas leiutatud tulnukakujust, mis on siiamaani üks kõige ilgemaid peletisi kinolinal ja teleriekraanil mu meelest. Näitlejad olid käsikirja suhtes skeptilised. Ennustati B-kat vusserdist. Ja stuudio oli muidugi valmis kõigeks, et asi nii ka läheks. Idee midagi liiga uutmoodi teha võinuks tähendada kinosaalide tühjaksjäämist. Pulp Fictioni seanssidelt olla paljud ameerika inimesed segaduses lahkunud, kuna nende peakolud ei suutnud ajaliini segiajamist õigesse järjekorda paisata. Mindi ja kiruti kindlapeale, et mõned filmid peaksidki ainult Canne`i filmifestivalile jääma. Sama jama oli Gigeri ja tema ekstreemse seninägemata ning sünge elukaga. Pildikogust on näha ka, et just Gigeri tööd filmile oma näo andnud on. Muu kujundus (kosmoselaevade algupärased versioonid ja Nostromo sisu) näeb kena Hollywoodi keskmine välja, aga meie, paljunäinute, mõistes tähendab see pigem ikka kesist. Filmi sisu kohta ei hakka vahutama. Saab lugeda siit ja sealt. Õhkkond on aegumatu, muusika kogu eluks kõrvus kummitamas ja pinge kerkib aste astmelt ka kümnendal vaatamiskorral. Isegi väga steriilsed suhted ei mõju häirivalt, kuna keskkond ja sündmused toetavad neid igati.

Lisad on seekord tõesti asjalikud. See tähendab võimalikult palju informatsiooni filmi tegemise kohta mitmelt osapoolelt ja suhteliselt vähe katkendeid, millega uuemate teoste making of lõike lõhestatakse. DVD „targad“ lisad on mu meelest tänapäeval üldse legendiks kujunemas. Kohati isegi suurfilmidel. Matrix Reloadedi tundidepikkust andekiitmist ja möla sajast erinevast tajumistasandist on lihtsalt igav kuulata (vaatama peab ka veel lisaks). See selleks. Veel Alieni boonusdiskil. Tavapärased pildigaleriid, täielik storyboard koos kommentaaridega, Ridley Scott koos valitud seltskonnaga audiokommentaari andmas(filmikettal), Sigourney Weaveri testesinemine, tekstid jne. Tõesti hästi palju materjali kolmes alateemas: pre production, production ja post production. Filmiplaadilt leiab nii 1979 aasta esmaversiooni kui ka parandatud pildi ja heliga 2003 aasta oma. Viimane sisaldab endas minimaalselt (ca 6min) seninägemata materjale. Teisel osal on täiendatud materjali 20 min ja kolmandal lausa poole tunni jagu. Paneb suu vett jooksma küll. Järgmiseks Alien 3 arvustus. Osa 2 jääb ilmselt järgmist kuud ootama. Meil kõigil on argimajandusaugud, mis kõiksugu kogumise arengut agaralt takistavad.

Autor: Kaimar Palts


.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee