DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Trainspotting /Alliance Video/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Film ise muidugi kommentaare ei vaja. Kui, siis vast niipalju, et Irvine Welshi raamat (mida ma paar aastat enne filmi nägemist lugesin) on vähemalt sama hea ja sisaldab hulgaliselt rohkem juhtumisi kui film. Soovitan soojalt lugeda, kuigi suures osas shoti dialektis kirja pandud lugu eeldab päris head keele- ja kultuuritundmist. Samas ei usu ma, et seda raamatut eesti keelde üldse ümber panna saab - nii et lugege originaali!

Siiski, film ise on ka loomulikult ülimalt hea. Lihtsalt nauding on vaadata värki, milles absoluutselt kõik, isegi stseenis korraks vilksatav t-särk, on läbi mõeldud, sünkroonis, rütmis ja paigas. Lihtsalt vaimustav montaazh!
Nüüd DVD-st. Minu eksempar on kanadamaise Alliance Video versioon. Ostsin ma just sealse ketta seetõttu, et lisaks filmile (ja prantsuskeelsele helile) leidub sellel ka ca 22 minutit pikk filmike, kus rezhissöör Danny Boyle ja produtsent Andrew MacDonald filmist ja põhjustest, miks üks või teine stseen filmi lõppversioonist välja jäeti, pajatavad. Kusjuures paremad säärastest on sellesse filmikesse põimitud! Selge siis, miks ma just Kanada versiooni jahtisin - USA ja Euroopa omad kumbki lisamaterjali ei sisalda.

Näiteks jäeti filmist välja kogu narkodiiler Mother Superiori jala amputeerimise lugu, nagu ka mitmed Rentoni dialoogid ja ka shopliftingu algvaatus, kus Diane plaadipoes sahmivatele sõpradele peale satub. Kusjuures, enamasti pole tegemist kehvade stseenidega, välja jäid nad lihtsalt seetõttu, et nad ei kippunud haakuma filmi sisemise rütmiga.

Ja kui juhtute toda DVD-d kunagi vaatama... see tähendab, kuulama, siis pöörake tähelepanu Shotimaa kõige ropumas peldikus ringi lendavatele kärbestele... :-)

NB! Minul olev DVD on ilma igasuguse etiketita, mistõttu "õige" ja "vale" pool kergelt segiaetavad on. Kord nii ka juhtus... Ja selgus, et DVD tagapooleks on kasutatud audio CD-d, mis mitmesuguseid rongide tekitatud helisid servast servani täis on! Seesuguseid efektikettaid kasutatakse näiteks raadios kuuldemänge tehes. Ilmselt ongi üks säärane (ja üsna teemakohane, kas pole? :-) ka humoristist masterdajate poolt siin ära kasutatud... :-)

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee