DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Alien 20th Anniversary Edition /20th Century Fox/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Legendaarsele seriaalile aluse pannud Ridley Scotti ulmeklassika on erinevalt oma järeltulijaist pigem hitchcockilaadne pinevusfilm kui aktsioonist punguv adrenaliinikas. Põnev pole ta sellepärast mitte vähem, pigem lülitab Scott oma hämarate nurgataguste ja klaustrofoobilise rütmiga vaataja alateadvuses sisse veel võimsamad refleksid kui mõne teise tehtud hüpervisuaalne tulevärk.

Kui kõigi DVD-de valmistamisel sama palju vaeva nähtaks kui sellega siin, võiks filmihuvilised vist rõõmust ogaraks minna. "Alien" ei ole DVD-kettal mitte ainult vana filmi kohta (sest 20 aastat vana film võib praeguste kõrval suisa ülivanana tunduda) täiesti vaadatav, tegu on väga kvaliteetse salvestusega. Muidugi, osa siin on ka sellel, et suisa 10000(!) kaadrit digitaalsel kujul retusheerides tolmust ja kriimustustest vabastati. DVD-versiooni pilt ollagi konkurentsitult parim, mis antud asjast koduvideol nähtud. Osa stseene seejuures isegi kinoversioonist etemad, sest kodeerides timmiti värvikorrektuur paremaks kui tollal filmilindil oligi!

Ise ma tegelikult just suureks alienifanaatikuks vast ei klassifitseeru, mistõttu viit DVD-d sisaldav box ostmata jäi. Esimene film aga on igatahes väärt asi. Pilt ja heli on siin tõepoolest tasemel, samuti on karbis leiduv buklett meeldivalt inforohke. Ning vähe sellest, ketas ise kubiseb kõikvõimalikust lisamaterjalist. Näiteks on võimalik valida suisa kuue heliriba vahel, üks neist jaanuaris 1999 salvestatud Scotti infotihe kommentaar (päris naljakas kuulata, sest tüüp seda sisse lugedes pidevalt suitsu kiskuvat tundub), teine ainult taustamuusikat sisaldav ja kolmas, millel võimalik kuulata filmivõteteaegset veidi erinevat originaalheli. Lisaks leidub viimasepealselt animeeritud menüüde taga sadu fotosid ja visandeid, mitu treilerit, hulk lõppvariandist välja jäetud stseene, tegelaste ja tegijate tutvustusi... Mida iganes. Väga vinge.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee