DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Dark City /New Line/

Autor: Ivar l Kommentaare: 40 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

John Murdoch ärkab öösel ihualasti hotellitoa vannis. Vähe sellest, et ta ei mäleta, kes ta selline üldse on, magamistoa voodi ääres lebab lisaks tapetud naisterahvas, paljale seljale veidraid spiraale joonistatud. Milles värk? Saanud teada oma nime, püüab John oma kustunud minevikku taastada. Seejuures selgub aga aina enam, et asjad ei ole üleüldse nii nagu nad esialgu paistavad. Ja ka inimesed ei ole need, kes nad esialgu paistsid. Ega ka need, kes nad ise arvavad end olevat.

"Crow" lavastaja Alex Proyase stiilga tuttavad aimavad juba, mida antud filmist oodata. Ja seda kõike nad saavad. Äärmiselt stiilne, täpse rütmi ja huvitava plotiga visuaalselt võimas film on üks huvitavamaid üheksakümnendi ulmelugusid, mida mitmeski mõttes "Matrixi" eelkäijaks lugeda võib. Tegelikult polegi see päris ulmefilm, pigem on tegu film noiri ja ulme segunemisega vägagi vingel viisil. Kahju, et seda suurel ekraanil siinmail vaid kinoprofid vaadata said...

Disk - kuigi antud filmi tegevus toimub peaaegu ainult pimeduses, on pildi kvaliteet äärmiselt hea. Ä Ä R M I S E L T hea. Kõik detailid ja värvid on perfektselt näha. Reetes veidi filmi sisu, on nood stseenid, kus toda pimeduselinna kontrollivad Võõrad linna välisilmet muutes seal maju, ruume ja objekte morfivad, ikka üsna mõjuavaldavad... Ka helile pole mitte midagi ette heita. Mis veel helisse puutub, siis leidub sellel kettal ilmselt huvitavaim kommentaaririba, mida üldse kuulnud olen - Roger Eberti, ühe Ameerika kuulsaima filmikriitiku sisseloetu. Selles ei ole juttu mitte ainult käesoleva filmi sisust ja vormist, vaid ulme- ja ööfilmidest üleüldse.

Ainus negatiivne asi selle piisavalt pilti, heli ja lugemist sisaldava ketta juures on taaskord papp-pakend, mis seekord juba postis mõnevõrra kannatada saanud oli. Samas ei riku see oluliselt kogumuljet, sest samaväärselt isikupärast visuaalset kraami on tõepoolest väga harva leida.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee