DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Titanic /Paramount/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Filmi ennast pole mingit mõtet siinkohal tutvustada, kes ei tea, milles asi, on pärit mõnest teisest galaktikast ja ei mõistaks nagunii lugeda. Siiski, olgu too film kuitahes moosine ja leidku pedandid selles mistahes näpukaid, vaieldamatu fakt on see, et maailma kuulsaimast laevakatastroofist on James Cameroni käe all saanud sama suur ja legendaarne kinopilt. Mis tegelikult on üks päris perfektselt komponeeritud tükk. Ja mis seejuures sugugi ei uppunud, vaid ujus edetabeleis edukamalt kui tema varasemad Arnoldiga ja ilma kassatükid seda suutsid.

Veidra juhuse läbi vaatasin ma seda DVD-d esmakordselt ööl, mil möödus viis aastat "Estonia" katastroofist... Mitte küll tervelt, sest esiteks oli mul teisigi uusi diske vaadata ja teiseks ei ole ma tegelikult kindel, kuivõrd ma toda laevahukku üldse soovin kinojärgselt veel kord üle elada. Sest see film on siiski kohati ikka parasjagu jube. Miks ma ta siis ostsin? Esiteks oli ta (antud hetkel) odav, odavam, kui siinmaal CD-d maksavad. Teiseks huvitavad mind spetsiaalefektifilmid ja see siin on vaieldamatult üks selle valla verstaposte. Ja üleüldse, miks ma seda põhjendama peaksin?

Disk - tegu on ju väga pika filmiga, mis mingil määral õigustab seda, et peale treileri muud materjali siit ei leia. Tõepoolest, kahekihiline ketas on ääreni täis. Kui veel miinustest rääkida, siis puriste vihastab muidugi see, et asi pole anamorfne (ruumipuudus?). Siiski, pilt on, eriti teleekraanil, piisavalt hea. Nood, kes DD heli nautinud, ütlevad, et ka see on säärane, et kvalifitseerub näidisekemplariks. Lisaks on ka menüüd ja üldse kogu kujundus väga maitsekas ja haakub hästi filmi visuaalse küljega. Ilus ja romantiline, olemata liialt lääge. Muuseas, filmipeatükid on kujundatud kaheks tonaalselt erinevalt pooleks - ajaks enne ja peale jäämäge. Visuaalselt väga hea lahendus. Lisaks on ka tolle diski tiitrid parimad, mida näinud olen, ainsad, mida dxr3 Pal-50-ks moonutusteta konvertida oskab.

Ja kes ei viitsi toda filmi kolm tundi vaadata, võib ju alati valida treileri, sest kummalisel kombel kujutab see antud eepose üsna täielikku minivarianti.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee