DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Yellow Submarine /Apple/United Artists/MGM/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Päris veider oli tegelikult leida postist pakid kolme hetkel (27.09.99) USA edetabelit juhtiva DVD-diskiga... Aga meeldiv ka. Tolle nosu muusikalise osa eest kandis hoolt antud üllitis - lugu sellest, kuidas animeeritud Biitlid Pipramaa Siniste Õeluste käest päästsid. Tõeline klassika seega, ja kuigi valminud ülinapilt enne minu aega, siiski ja seda enam huvipakkuv asi.

The Beatles on tegelikult kummaline nähtus. See, kuidas kiljuvatele neidistele primitiivseid kuid nakkavaid kolmeduurilugusid kloppivast kvartetist sai poppmuusikat revolutsioneeriv grupp, on tõepoolest erakordne. Samas ei pruugi poppfenomeni filmilindile kleepimine huvitavat tulemust andagi. Selleks, et säärane asi kestaks, on vaja veidi enamat kui lihtsalt muusikat...

See, kuivõrd hästi antud film psühhedeelsed kuuekümnendad kokku võtab, on tegelikult isegi imelik. Vähe sellest, et kuulus nelik ise filmis praktiliselt jutuhäält ja nägu ei teegi, kogu asi sai tegelikult sünnitatud lihtsalt selleks, et The Beatles ahistavast kolme-filmi-lepingust vallale saaks. Seejuures aga sündis tõeline ajastudokument, mis oma popkunstliku pildikeelega, fantaasiarikka stoori, vaimustavalt üliküllusliku verbaalakrobaatikaga ja muidugi Biitlite muusikaga lubab pisutki tagasi piiluda aega, kus riided olid kirevad, kanep oli cool ja rahu oli trendikam kui väike välksõda.

Disk - nii pilt kui heli on hoolega üle käidud ja muudetud täiesti tänapäevaseks. Kuuldavasti ei ole iial varem olnud The Beatles'i muusikat võimalik nii kvaliteetses ja võimsas miksingus kuulata kui sellel kettal. Ja tõesti, tavastereogi annab aimu, et väitel on tõsi taga.

Ka pilt, kuigi koosnemas väga erksatest värvidest, on äärmiselt kvaliteetne ja praktiliselt mingit märki värgi vanusest ei ole näha. Hämmastav tegelikult, sest mõni poole noorem film ei saa selle ketta kvaliteedile ligilähedalegi.

Ei puudu ka lisamaterjal. Puristid muidugi kuulavad heli Dolby Digitali asemel originaali kombel monofooniliselt, keda aga vaid laululood huvitavad, võib valida heliriba, kus peale muusika muud polegi. Kes tahab taustaga tutvuda, kuulaku kommentaare, vaadaku intervjuusid, dokfilmi, treilerit, fotosid ja visandeid. Või tutvugu stseenidega, mis lõppversioonist välja jäeti. Ilmselt uskumatu maius bitlomaanidele. Hinnata aga sellel kettal leiduvat oskab ka inimene, kes arvab, et aegade parim bänd on siiski vist The Smiths... ;-)

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee