DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Prince of Egypt /DreamWorks/

Autor: Ivar l Kommentaare: 1 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Issand jumal. Issand jumal. Ei, ma ei ole religioosne olend, Vana Testament on minu jaoks lihtsalt kultuurilooliselt huvipakkuv kogum juudi ajalugu. Aga see multivariant ja tema second coming DVD kujul on üks absoluutselt parimaid animatsioone, mida ma näinud olen. Mitte üheski teises multifilmis ei ole niivõrd perfektselt ühendatud klassikaline mult ja innovatiivsed arvutilisandused. Kusjuures kui ei tea, on raske eristada klassikalist ja arvuti abil liikuma pandut. Absoluutselt vinge saavutus ja nood, kes tolle filmi kinos vaatamata jätsid (sest multikad on ju lastele!), ei tea animatsioonist mitte midagi.

Saavutus on seda suurem, et teose teemaks on Moosese lugu, täpsemalt tema muutumine Egiptuse printsist juudi rahva juhiks teel tõotatud maale. Libe ja samas ohtlikki teema ju, enamus piibliteemalisi filme kipuvad olema midagi totruse, campi ja sinisilmse naiivmoosimise vahepealset. Seda enam tuleb tunnustada "DreamWorksi" saavutust, sest see film ei lähe hetkekski kätte piinlikusttekitavaks. Emotsionaalseks küll, kuid sedagi äärmiselt maitsekalt, ka joonislugudes kohustuslikud laulud ja muusika on lukku põimitud nii, et nad kulgu ei lõhu. Teistel on siit palju õppida.
Kummaline ongi see, et animatsiooni sünonüümiks saanud Disney Kompanii ei suuda millegi peadpööritavaga enam hakkama saada. Kuidagi ühesugused on nende viimased üllitised. Võib-olla on tegu nende endi poolt loodud lõksuga, sellega, et Disney multikas ei saa ja ei tohigi enam muud olla, kui kogu perele sobiv pretensioonitu ajaviide. Kui nii, siis on hea, et on teisi, kes multifilminduse meinstriimipiire avardavad.

Tegelikult ongi ju selle filmi taga Jeffrey Katzenberg sõprade ja kaasomanike Steven Spielbergi ja David Geffeniga. Sama mees, kes viieteist aasta eest elu Disney stuudiotes taas rööpasse aitas. Siiski tundub, et "oma toas ja oma loal" suudab mees veelgi kõrgematasemelisi asju tekitada.

Disk - nagu öeldud, on see kuldses karbis DVD üks absoluutselt parimaid, mida näinud olen. Ilmselt isegi parim. Igatahes on selge, et DVD algusaegade kahtlused, et joonisanimatsioon kui spetsiifilisi suuri värvipindu ja peent kontuuri sisaldav kraam põhimõtteliselt mpegi pakkimisalgoritmidele alluda ei taha, ei vasta tõele - pilt sellel plaadil on fantastiline. Nagu ketas isegi. Kuigi sellelt ei leia ei skreensavereid ega muud arvutinodi, on tervik siiski väga mahukas ja sisaldab kuhjaga materjali. Üks huvitavamaid on muusikaline filmikatkend, mille vokaaliosa on iga mõne sekundi tagant muutuvas keeles ette kantud, andes nii aimu, kuivõrd ühtlasel tipptasemel on selle filmi tõlkeversioonid. Fantastiline. Üliheade ja ülilihtsalt navigeeritavate ruumiliste menüüde tagant leiab ootamatutki - filmikese, milles demonstreeritakse katkendeid alles järgmisel aastal valmivatest DreamWorksi multikatest "Road to Eldorado" ja "Chicken Run". Esimene neist paljutõotav joonisfilm ja teine "Wallace'i ja Gromiti" autori Nick Parki täispikk savianimatsioon Mel Gibsoniga peaosas. Bravo.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee