DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Matrix /Warner/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

"Matrixi" filmist ei ole siinkohal mõtet rääkidagi, seda on kõik maailma inimesed näinud. Isiklik arvamus on see, et Vendade Wachowskite teine etteaste rezissööridena (esimene on ülicool krimilugu "Bound") on täiesti teenitult teinud nii kopsaka kassa kui ka pälvinud muidu pirtsakailt kriitikuilt tunnustust kui "esimene tõeline 21. sajandi film". Erakordne, kui nii popkorni kui kunstisõbrad ühe filmi asjus sedavõrd üksmeelsed on...

DVD - sellega on nüüd selline värk, et teist sama kraamirohket ketast kõrvale panna on ilmvõimatu ülesanne. See kõik, mis siia mahutatud on, lööb lihtsalt pahviks. Okei, film ise, eri heliribade ja kommentaaridega, tegijate biograafiad ja muu säärane on juba üsna standardsed komponendid iga endast lugupidava tegija DVD-l. Kõik see on ka siin olemas. Kuid sellel kettal on ka palju muud. Videojuppe, mis loo loomist ja kaadritagust elu kajastavad, on siin kogunisti 12, mõnel pikkuseks minut, mõnel 11, ühel koguni pool tundi. Kokku annavad need põhjaliku ülevaate nii spetsiaalefektidest, kung fu stseenide lavastamisest kui üleüldse asja kokkadest ja köögipoolest. Seejuures on ainult üks neist filmidest menüüst otseselt valitav. Paar pikemat on peidetud punastesse kapslitesse, mida menüülehekülgedelt leida võib, kõik ülejäänud saab käivitada filmi ennast vaadates, siis, kui eelnevalt aktiveeritud "valge jänku jälgimine" ja ekraaninurka vastav ikoonike ilmunud. Sel moel on võimalik koheselt tutvuda justnähtud stseeni tekkelooga. Üsnagi huvitav idee, tuleb tõdeda.

Eelnev oli kraam, millega saab tutvust teha iga DVD-mängitaja. Nende jaoks, kes vaateasjaks PC-arvutit kasutavad, on aga sellele kõigele lisaks reserveeritud veel väga hulgaliselt kraami. Installeerides "PC Friendly"-nimelise programmi, saab viimistletud interfeissi abil lugeda arvustusi ja tutvuda "Matrixi" websaidis sisalduva teksti-, pildi- ja koomiksiuputusega, netiühenduse korral kettale salvestatule uuemat Warnerist ja "Matrixist" lisaks leides. Veel on ainult arvutiinimestel võimalus vaadata kogunisti kuue Warneri ulmefilmi treilereid või lugeda käsikirja, samas kõrvale stooriboarde, stille või kasvõi pisiaknas vastavat filmikatkendit nautides (mis ka minul lõpuks õnnestus, kui olin netinäpunäidete järgi registryfailis pisukesi täiendusi teinud). Lisaks on linkide hulgas eraldi osakond kung fu austajaile, kus vastavasisulisi filmikatkeid kõigele muule aega raiskamata käbedalt kaeda võib. Ja lugemist nii ulmefilmide ajaloo kui kinoekraanile jõudnud koomiksite kohta. Ja veel muudki, kasvõi arvutimäng, kus oma teadmisi filmist testida saab.

Ohh. Midagi läks mul kindlasti veel meelest. Kuid - ostke ja otsige ise. Ja kui sellest kõigest ikkagi veel väheks jääb, siis detsembris 1999 ilmub raamat, milles viiesajal leheküljel täielik käsikiri koos storyboardide ja kontseptuaaljoonistega. Ma arvan, et ma ostan selle endale. Kui mitte sellel aastal, siis hiljem. Sest Geoff Darrow joonised, mida sealt leida võib, on lihtsalt võrratud.

Paar sõna veel tolle DVD kommertsedust. "Matrix" lõi rekordeid, olles plaat, mida kompanii jaemüüjatele ettetellimiste põhjal suisa poolteist miljonit toimetas. Kusjuurest Warneri andmeil müüdi neist 780 000 ka esimese nädalaga maha. Ühesõnaga, pea igal teisel pleieriomanikul USAs on oma "Matrix". Kõva sõna.

Ja nagu sellest veel vähe poleks, on mul tunne, et tolle paganama diski pilt on parem kui kinos. Ja ka pappkarp on neetult kena.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee