DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
The Fifth Element /Columbia Pictures/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

"Viies Element" on film, mida ma olen ilmselt peaaegu sama palju vaadanud kui "Viimset Reliikviat". Erakordse juhusena käisin ma teda isegi kinos kaks korda kaemas.

Miks ostsin? - Esiteks meeldib mulle see film. Kaks Prantsuse koomiksikuulsust, Mezieres (Tallinnas käinud!!) ja Moebius (kelle koomiksist tegelikult Luc Besson filmi sisu suures osas lihtsalt maha "pani") on loonud angloameerika ulmefilmidest radikaalselt erineva visuaalse maailma. Teiseks on filmi montaazh lihtsalt vaimustav. Peale selle on Milla Jovovitch (kes on lisaks supermodelli staatusele ka fantastiliselt hea muusik, kui ei usu, kuulake "Divine Comedy't", esmalt kasvõi netist), Bruce Willis (kes mulle juba "Moonlightingu" aegadest meeldib) ja Gary Oldman oma osades pea perfektsed. Ka leidub kõrvalosades hulgaliselt teistest ulmefilmidest tuntud nägusid, kuhjade kaupa supermodelle ja isegi Bristoli triphoppar Tricky. Ning Corben Dallase kambri põrandal kaks kuulsat mangakoomiksit - Osamu Dezuka "Adolf" ja Ryoichi Ikegami "Sanctuary".

DVD - nii pilt kui heli on lihtsalt viimase peal, ainsa pildidefekti leidsin hetkest, kus Dallas oma auto katuse läbinud Leelooga tutvub (filmi emulsioonis asub suurevõitu laik). Sellele vaatamata on kvaliteet niivõrd hea, et tegu on vaieldamatu promoplaadiga, kui soov tuttavatele DVD-d demoda. Eriti sobib selleks Leeloo laborist põgenemise stseen, mahlane bass, mis saabuvaid politseinike saadab, on lihtsalt võrratu. Miinuseks sel kettal on mistahes lisamaterjali puudumine, ainus diskil leiduv asi on film ise, ühel küljel laiekraan-, teisel kastreeritud täisekraanversioonis. Vägisi on tunne, et kunagi nn. "collectors edition" väljastada plaanitakse... Siiski, "Fifth Elementi" treileri võib huviline leida, kui õigesti mäletan, Euroopa "Leoni" DVD-lt.

NB! Kuna ilmunud on sama film ka kohalikus DVD-variandis, vaata ka laenufilmide arvustusi - seal on arvustusele lisaks ka mitmete eri maade DVD võrdlustabel ning uued ja hoopis-hoopis kobedamad pildid!

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee