DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Ghost In The Shell /Manga Video/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

"Akira", "Ghost In The Shell" ja "Princess Mononoke" on vaieldamatult kolm parimat Jaapani animafilmi, mis mitte ainult et sealsest toodangust mitu pead üle ulatuvad, vaid ka läänemaailmas ikoonistaatusesse tõusnud on. DVDlt võib esialgu leida nendest vaid siinkajastatut. Põhineb see küberneetiline politseisaaga Masamune Shirow' superheal ja ülipopulaarsel mangakoomiksil (ingliskeelne versioon kirjastuselt "Dark Horse").

Lugu ise on üsna keeruline. Lühidalt öeldes püüab film vastust leida küsimusele, kus algab inimene ja elusolend ja kus lõpeb tehisintellekt ja arvutiprogramm; mis on elu ja kas üleüldse on võimalik tõmmata piire DNA-l ja bittidel põhineva teadvuse vahele. Kõik see on põimitud efektsete aktsioonstseenide vahele, mistõttu kohati multika kohta hämmastavalt aeglasetempoline film ilmselt ka tavavaatajat ei tapaks.

Miks ostsin? Imelik küsimus. Tegu on lihtsalt ühe parima animafilmiga läbi aegade. Kuigi manga kinolinale toomisel on originaalloost kasutatud vaid fragmente ja ka tegelaste välisilmet oluliselt muudetud, on tulemuseks siiski väga hea FILM, mille kõigi nüansside tabamiseks üks vaatamiskord garanteeritult vähe on. Seejuures on kasulik ingliskeelset versiooni vaadates vahel ka jaapani variandi vaatajatele mõeldud subtiitreid appi võtta, sest ingliskeelne kohati originaalist üsna erinev on. Näiteks on algusdialoogis poolrobotist peategelanna major Kusanagi poolt sidehäirete põhjuseks toodud "see aeg kuust" ingliskeelses versioonis naisküborgi peas olevaks "lahtiseks juhtmeks" muutunud... :-) Ahsoo, lõputiitrite taustal kõlab U2 ja Brian Eno loodud lugu.

DVD - pilt ja heli taaskord suurepärased, Pal-VHS versioon antud filmist osutub võrdluses hämmastavalt detailivaeseks. Loomulikult on animehuvilisele maiuspalaks võimalus omada nii ingliskeelset kui originaalversiooni samal kettal (inglis - DD 5.1, jaapan -Dolby Surround). Lisaks leidub siin VHS-versiooni kollektsioonivariandile lisakassetina lisatud enam kui pooletunnine film GitSi tegemisest, kinotrailer, Polygram Video ja Manga Video promoklipid ja hulgaliselt tekstimaterjali.

PS: Nüüdseks on animefilmide valik DVD-l määratult suurem kui seda miniarvustust kirjutades, ilmunud või ilmumas on ka pea kõik klassikaks kuulutatud joonisfilmid. Sellele vaatamata on "GitS" endiselt mitte vaid üks parimaid anime-DVD-sid, vaid üks parimaid animafilme üldse.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee