DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
12 Monkeys /Universal Pictures/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Terry Gilliam oleks tehtud mees ka lihtsalt Monty Pythoni friigikamba liikmena. Kuid ei, talle sellest ei piisa, ta on ka filmirezhissöörina kõva käsi. "12 Monkeys" on vast tema kommertisaalselt edukaim film, mis tuntuse osaliselt osalenud Bruce Willisele ja Brad Pittile võlgneb.

Siiski ei ole peaosatäitjad selles loos primaarsed. Film on lihtsalt hea ja maiuspalaks igale ulmehuvilistele. Tavaline inimene võib seda vaadates küll ka lihtsalt magama jääda... Aga kodanik, kes filmi saatel aju liigutada soovib, saab sellest filmist hilisemakski mõtteainet. Igatahes Gilliami veider maailm väga kergelt ei unune. Filmi sisu? Laboriviirus hävitab 1996. aasta lõpul suurema osa inimkonnast. Osal õnnestub siiski pääseda, maa all elades ajamasin leiutada ja selle abil minevikku "luurajaid" saata, kes siis viiruse mutanteerumata algvormi ja selle levitajaid leida püüavad. Järgnev sagimine pakub võimalust nautida nii Willist hoopis erilises rollis, Pitti noore hullumeelsena ja Madeleine Stowe'i võluva psühhiaatrina.

DVD - Lisaks filmile tavapärases mitmekeelsuses leiab sellelt plaadilt ka pooleteisttunnise (!) gilliamiteemalise dokfilmi "Hamster Factor and Other Tales of 12 Monkeys", treileri, asjaosaliste biograafiad ja hulgaliselt pildimatrjali filmi kujundamise, ettevalmistamise ja salvestuste aegadest. Järjekordne tipptasemel DVD Universal Picturesilt. Miinuseid ei leiaks vist ka tikutulega otsides (sest täisekraanversiooni puudumist on raske puuduseks lugeda).

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee