DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Starship Troopers /TriStar Pictures/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Sellest filmist võib aru saada mitut moodi. Lihtsaim on muidugi väita, et tegu on ajudeta kosmoseseiklusega, mis ainult tänu spetsiaalefektidele vaatamist väärt on. Kuid asjal on ka teine külg.

Esiteks on rezhissöör Paul Verhoeven hollandlane, mistõttu filmi alguses nähtav beverlyhillslik moosimaailm ja hilisem ultrapatriootiline sõjapropaganda vägisi iroonilise paroodia poole kisub. Ja nii see tegelikult ongi, Verhoeven, kes lapsena natsiokupatsiooni üle elas, ei oma erilist tõmmet totalitaarse militarismi suunas. "Sõda teeb kõigist fashistid" on selle filmi motoks rezhissööri enda sõnul. Tuleb vaid tunnustust avaldada, et ta selle sõnumi niivõrd kommertsiaalsesse paketti on suutnud kodeerida. Näiteks sellinegi detail - tähelepanelikul vaatamisel selgub, et pahad-pahad putukad asuvad tegelikult inimestele halba tegema alles siis, kui nood nende planeedile asundusi rajama hakkavad...

Üldiselt on tegu tasemel meelelahutustükiga, mis pealispinna all mõndagi peidab (vaadake kasvõi kõikvõimsa sõjaväeluure otseselt natsiunivormist inspireeritud kehakatteid).

DVD - on tasemel. Pilt ja heli väga head, pilt on niivõrd klaar, et raske seda filmiemulsioonil ette kujutada - ei mingit tolmu, ei mingeid kriimustusi või emulsioonidefekte. Keeleõppeks sobivad nii inglise, prantsuse kui hispaaniakeelsed tiitrid või ka prantsuskeelne heli. Eraldi heliribal võib leida rezhissööri-käsikirjutaja kommentaarid, mis tõepoolest huvitavat taustateavet pakuvad. Siis veel treiler, dokumentaalfilmike, filmist välja jäänud stseenid, näitlejate rollisobivuse testfilmilõigud ja kinotrailer. Lõpuks veel kõige selle otsa kaadritagused lood spetsiaalefektide lavastamisest ning digitaalsete putukate ja rakettidega varustamisest. Meeldiv pakett, millel peale filmi hulgaliselt asju kaeda. Ainus miinus vast see, et lisamaterjalid vaatamiseks DVD-ketta ümberpööramist nõuavad.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee