DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Blade Runner /Warner/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

On ilmselt ilmvõimatu nimetada ennast ulmefilmidest huvituvaks DVD-inimeseks ja samas oma riiulil seda ketast mitte omada. Lihtsalt Ridley "Alien" Scotti "Blade Runneri" koht filmiajaloos on niivõrd raudne, et selle plaadi ostsin ma, piinlik küll, filmi ennast varem nägemata. Ja kuigi temast ei ole saanud just mu lemmik, on selles filmis siiski midagi säärast, mis teda unustada ei lase.

DVD - sellel kettal on nii plusse kui miinuseid. Viimastest alustades on põhiline pinda käiv asi erakordselt nõme poolenisti papist KARP, mida Warner jäärapäiselt oma DVD-de kestana kasutab. Neetud "snapper" on ju kena vaadata, aga enamkasutatav nn. "keep case" on kasutuskindluse ja säilitusmugavuse koha pealt Warneri (ja kahjuks ka temaga assotseerunud New Line'i ja HBO) kestast mitu pead üle. Üks vastik värdareng on see murdmis- ja kriimustamisaldis papikäkk. Teine puudus on kvaliteet - üle 20-aastase filmi masterlint on olnud ikka üsna teraline ja tolmune ning tubli mpeg2 on kõik selle kangelaslikult ka kodeerinud.

Nüüd plussid. Film ise on muidugi hea. Seda enam, et DVD-l leidub originaalversioon, mitte filmistuudio poolt nõutud muudatustega "happy ending" variant (ka sunniviisil peale loetud tobe peategelastekst on õnneks eemaldatud). Samas ei suuda ma mõista, kuidas Deckardi (Harrisson Ford) ja Rachaeli (Sean Young) autosõit päikesetõusu sisse filmi lõpu optimistlikumaks teeb kui originaalis leiduv delikaatne lahkumine. A ilmselt ei ole ma ka redneck. Samas ei leia kettalt peale standard- ja widescreen-versioonide suurt midagi, peaosaliste tutvustused on ju suisa standardne lisa igal kettal, mis eraldi mainimist väärt polegi.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee