DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Blade /New Line/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

Järjekordne koomiksilugu, mis kinoekraanile jõudnud. Seekordne eksemplar aga üllatas oma edukusega tegijaidki. Ka DVD-konserv osutus päris kuumaks kaubaks. Teda ja tema sisurikkust haibiti netis niivõrd massiivselt, et ma selle lõpuks ära otsustasin osta. Seda enam, et kuuldused liikusid, nagu too film siinkandi kinodesse ei saabukski. Siiski ta tuli, kuid alles kuid peale seda, kui ma ta DVD-l omandanud olin.


Film tekitab tegelikult segaseid tundeid. Ühest küljest on tegu päris cooli hongkongiliku aktsioonfilmiga. Teisest küljest jälle on üks produtsentidest ja peaosaline Wesley Snipes oma poolvampiirirollis niivõrd lame, huumorivaba ja klisheelik, et kole kohe. Tegelikult on siiski tegu päris vaadatava meelelahutuslooga, mis tavapärasest vampiirindusest positiivses mõttes erineb. Kurb on muidugi see, et filmi parim lõik "Club Blood" juba algustiitrite all ära toimub.

DVD - tase tegelikult tõepoolest. Isegi Warneri-tüüpi debiilkest on seekord tavalisest ilusam. Ka plaat ise on kobe. Kui ta arvutisse pista, püüab ta näiteks installeerida paketikese, mis filmi stsenaariumit lugeda laseb, New Line teisi diske ning filmi tegelaskujusid ja näitlejaid tutvustab, seda võimalusel Internetist lisa leides. Peale selle leidub ketta väga hästi animeeritud menüüde taga suisa massiliselt materjali. "La Magra" - filmike "Blade'i" tegemisest, välja jäänud stseenide, alternatiivse lõpu, intervjuude ja muu sellisega, sealhulgas looga tolle ülipaksu vampiirihunniku ehitamisest. "Designing Blade" - kujunduse, kostüümide ja spetsefektide arengust pajatav film. "The Origns Of Blade" - lugu filmi aluseks olevast koomiksist, sisaldades ka legendaarse Stan Lee intervjuud. "The Blood Tide" - film vampiirinduse ajaloost. Ja nagu sellest veel vähe oleks, leiduvad seal lisaks kõigi filmis figureerivate vampiiriklannide tutvustused, tegijate biograafiad, kinotrailer ja joonistatud kavandid. Ning tagatipuks võimalus eraldi heliribal kuulata helilooja kommentaare koos tema loodud muusikaga või siis teistel heliribadel tutvuda näitlejate, rezhissööri, produtsentide ja operaatorite kommentaaridega. Ilmselt on "Blade" tõepoolest üks kõigi aegade lisamaterjalirohkemaid DVD-plaate.

PS: "Blade" ei ole ülipopulaarne koomiks, nagu siinmail pressis väidetakse.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee