DVD Maailm

[an error occurred while processing this directive]
 DVD UUDISED
  DVD uudised
  Arhiiv ja otsing
  Uued DVD plaadid
 DVD INFO
  DVD tutvustus ja info
  Plaatide arvustused
  DVD tarkvara
 

 
 DVD PLAATIDE ARVUSTUSED
Contact /Warner/

Autor: Ivar l Kommentaare: 0 l Osta DVD plaat: Amazon.com l Postitatud: 24. August 2001
.

See on üks filme, mille ma lolli peaga kinos vaatamata jätsin. Kuid seda enam oli põhjust too DVD endale osta. Rezhissöör Robert Zemeckis on loonud tõepoolest tähelepanuväärse filmi. Ja just nagu "Forrest Gumpis", on ta ka selle filmiga tõestanud, et on ilmselt parim digitaalefektide kasutaja - selles filmis on nimelt äärmiselt palju kopuutritrikke.

Enamus neist on aga sellised, mida pea võimatu märgata, kui neile just spetsiaalselt tähelepanu ei juhita - niivõrd orgaaniliselt on nood loosse põimitud. Seejuures ei ole seda tehtud mitte tavapärasel kombel trikitsemiseks, vaid lihtsalt selleks, et kaader kõike seda sisaldaks, mida ta sisaldama peaks, mida aga ühel või teisel põhjusel reaalilmas filmilindile jäädvustada võimalik ei olnud.

DVD - Kuigi mulle tõepoolest ei meeldi Warneri karbipoliitika, tuleb sellele kompaniile mõnes asjas siiski au anda. Nemad olid ühed esimesed, kes lisakraamiga kuhjatud DVD-sid ilmutama hakkasid, tehes seda seejuures agressiivselt odavate hindadega. Ka käesolev, üsnagi DVD algusaegadest pärinev disk on üle kuhjatud kõikvõimaliku kraamiga. Et näiteks kõik ingliskeelsed heliribad ära kuulata, on vaja film neli korda üle vaadata - esmalt film originaalheliga, siis Jodie Fosteri kommentaaride saatel, siis produtsentide Zemeckise ja Steve Starkey ning seejärel ka spetsefektimeeste selgitusi kuulates. Lisaks leiab kettalt üsna detailselt mitmete spetsefektide valmimisest pajatavaid filmikesi, prantsuskeelse heliriba ja muud kraami. Hea film ja väärt disk, kasvõi juba ainult uskumatute arvutiefektide tutvustamise tõttu.

.

© 1999 - 2010 DVD Maailm       Reklaam   l  Kontaktinfo   l  info@dvd.ee